Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian



Teo, 1000x pentru tot.



Sim, mami de




Sim,prietenii adevarati la nevoie se cunosc.N-ai pt ce sa-mi multumesti,a fost un test pt. noi(cam scurt,ce-i drept),sa vedem cum e viatza in 4!
Sotul meu a fost f incantat de Stefan!www.flickr.com/photos/21367727@N02/2343521549/" target="_blank">DOVADA

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">[b]Papanashul meu iubit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

La multi ani CArpatina!!!
Te asteptam cu felia de tort


Am vazut poze superbe de la intalneala.Bravo.Mi-a placut.Deabia astept sa va intalnesc si eu.Cred ca spun asa de fiecare data cand va intlaniti.
Astept pozele Sabinei!!!Te-am vazut intr-o alta poza cu camera in mana....



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Yaia, spor la lucru-teza , sa iasa super .
Adi, sa aiba pofta Lisa, sa pape tot ce-i pregateste mami.
Prisi, La multi ani , sotului tau!
Sim, pupici sa treaca durerea si papanas Stefan sa se bucure de titi.
Multumim de foto de la intalneala, frumoase amintiri mamici cu bebici...intalnelile oare le vor continua peste ani si ani?


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La multi ani mamicilor, Carpatina si Carma,sanatate, bucurii , implinirea celor mai frumoase vise alaturi de cei dragi.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, tot am vrut sa va zic despre gatitul pe aburi. In ordinea pastrarii aportului vitaminic si a calitatii mancarii, gatitul pe aburi e pe primul loc, apoi cuptorul si, la urma de tot, fiertul in apa si microundele.

Stiu ca s-a discutat de steamere. Nu stiu ce tipuri aveti in RO, insa aici nu prea sunt populare cele electrice, din cauza problemelor de apa (barajul nostru a fost anul trecut la 38% :S ). Si eu am unul care arata www.oo.com.au/product1.cfm?product_id=7757" target="_blank">asa, ca doua oale cu maner, una peste alta, si le pot pune pe aragaz. Usor si convenabil. Daca nu gasiti asa ceva, puteti incerca cu o sita pusa pe o oala in care ati pus 2 degete de apa. Pt bebe e suficient si puteti face acolo si cartofi, morcovi, broccoli, mere, pere etc. Un deliciu! Se fac extrem de repede: fructele 5-6 minute, legumele 10-15. Conditia e sa le acoperiti cu un capac ca sa se recircule aburii.

Va pup.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Felicitari pt intalneala. Am vazut pozulicile cu bebei unul si unul si mamici mandre, nevoie mare!

Sa mai faceti.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Celia

Adi, sa aiba pofta Lisa, sa pape tot ce-i pregateste mami.



Celia, multumesc pt urari. Azi incercam iar cereale de orez. Sper sa nu se mai strambe si scuture asa, de parca i-as da lamaie :P

Am refacut ieri meniul, o sa avem totusi 2 zile pe un aliment, apoi o combinatie de alimente deja introduse. Am fost la supermarket si am luat papic pt Lisa (i-am schimbat cerealele cu unele australiene, tot organice, i-am luat morcovi, dovlecel, cartof dulce, avocado, mere, pere etc). Mi-am luat si mie cereale de orz - mniiiiaaaam.

Voi ce mai ziceti? Ce mai e nou?

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Yaia, ca mi-am amintit, cum e Tudor cu urechiushele? Tot am vrut s aiti zic ca citisem de bebelusii care merg la piscina ca sunt mai predispusi la otite. Asta e din cauza apei oarecum mai reci decat apa de baie, expunerea la un numar mai mare de bacterii decat in mod normal in cada proprie si, in primul si in primul rand, din cauza ca distanta intre exterior si urechea medie e mai mica decat la adulti si bacteriile ajung mai repede in sistemul auditiv. Avem si noi prieteni al caror bebelus merge la piscina si a facut 4 otite pana acum. Am aprofundat subiectul, pt ca si eu vroiam sa merg cu Lisa, dar cand am citit astea m-am cam razgandit. Pt moment. Mai incolo, peste cateva luni, cand vine si la noi vara, mai vedem...

Spor la teza .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adi ce de bunatati i-ai cumparat Lisei.
Si eu am vrut sa o duc la piscina pe Erika,insa tot pe motivul asta(otita) am renuntat deocamdata.De frica.Mama a avut prima otita la 2 luni si de atunci spune ca are mereu probleme si este mai sensibila la aer rece,apa rece...

Sim sper sa te lase maseaua.Te pupam.


Erika ieri a facut kk bine.Insa azi dimineata iara tare,si s-a oparit.Nu a plans,nu mi-a mirosit si eu stiu cat o fi stat cu kk asa.
Mai incerc cu ceai,vad ca are ceva rezultate.
Va intreb,pana acum i-am introdus asa,in ordine aleatorie:orez(budinca),morcov,carfof,dovleac,ceapa,cartof dulce.
As vrea sa ii mai introduc 2-3 legume pana bag fructele.
Am ramas fara idei,ce ar mai merge introdus acum?


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput