Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Chiar e cam liniste pe aici de parca e ceva in neregulaSi noi vrem cu tati acasaMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Gaza mea doarme, am vorbit la telefon, m-am plimbat prin camera, am facut galagie si mimic. Mi-e frica ca iar nu doarme bine la noapte.
Imi zice si mie cineva de fructe date seara? Fac rau la bebei?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



Citisem pe aici ca nu se dau dupa ora 16,caci ii agita pe pitici..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Danielle 02 - frumos ii sta cu cercelusi n-am ce zice. Sper sa gasesc in Romania budincuta...daca nu...poate cand da tati o fuga in germania cu treburi sa-i cumpere de acolo sau din Austria....ufff ce oportunitati au copilasii crescuti in vestul Europei nu in tara asta de nimic...noi si pamp0ersi si servetele umede si detergent am luat pt Tudor din Germania.
Greyeras- eu nu ia-m dat lui Tudor fructe seara tocmai de teama sa nu patim cum ai patit tu dar am vazut cel putin o mamica de pe forum ii da fructe si seara si nu are nimic.Teoretic nu sunt recomandate dar fiecare copil reactioneaza diferit asa ca...daca ai incercat si nu-i fac bine renunta seara.

Tudor a dormit dupa amiaza 3 ore.....uau....niciodata nu a dormit atat de mult, s-a trezit si a papat si acum se joaca.Am profitat si eu cu tati de somnoros si am dormit si noi...Multumim Tudor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Danielle frumosi cercelusii

Myral ce-i cu pesimismul asta?Sper ca nu-i molipsitor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!Wow, Mario a facut 7 luni!Betty te plangeai ca inca nu ai diversificat o masa complet, ce sa mai zic eu ca la noi nici nu putem vorbi de diversificare.Am admirat si o groaza de pozici cu bebei superbi.Ebonee are cerceiCristi al ceciliei e mare sta in fundulet, vorbeste, se joaca cu mingea, un scumpDanuta si miruna ta e scumpa tare cu piciorusele in gurita, a mea se joaca cu ele dar nu le baga in gura.Am vazut si Cristi de afibebe, pe scumpa Ana Adelina de greyeras care joaca baschet, pe soferul Tudor al Melaniei.Sigur am uitat pe cineva oricum i-am admirat pe toti, niste scumpi, aveti cu ce va mandri.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Myral cred ca printesa ta,cand o incepe sa manance,n-o s-o mai poti opri,ai sa vezi ca o sa pape de toate...eu asa presimt..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Danuta eu presimt ca o sa fie o silfida si o pretentioasa care o sa faca fitze la orice mancareMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Noi ne pregatim de baita,ma duc sa-mi caut un costum de baie si am de gand sa o iau pe Mirunica in cada,cu mine...sa ne balacim un pic..

Pupici si sa aveti o seara faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

I-am dat la micuta mea fier vreo saptamana dar acum am hotarat sa-i dau calciu si 4 pic d3 ca mi se pare ca are coastele putin mai evidente si am citit ca asta ar fi semn de rahitism, abia astept sa vina sotul sa mergem iar la pediatra ca am tot stresat-o de mult cu calciul asta si nu a vrut sa ne dea ca cica nu are nevoie, chiar si la 6 luni mai mult de gura mea ne-a dat dar atunci parca nu se vedeau asa coastele, poate sunt eu paranoia, sper sa fie bine ca asta ne mai lipsea dupa ce ca nu manancaSunt sigura ca voi cu grasanii vostri mancaciosi radeti de silfida meaMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by myral

I-am dat la micuta mea fier vreo saptamana dar acum am hotarat sa-i dau calciu si 4 pic d3 ca mi se pare ca are coastele putin mai evidente si am citit ca asta ar fi semn de rahitism, abia astept sa vina sotul sa mergem iar la pediatra ca am tot stresat-o de mult cu calciul asta si nu a vrut sa ne dea ca cica nu are nevoie, chiar si la 6 luni mai mult de gura mea ne-a dat dar atunci parca nu se vedeau asa coastele, poate sunt eu paranoia, sper sa fie bine ca asta ne mai lipsea dupa ce ca nu mananca
Sunt sigura ca voi cu grasanii vostri mancaciosi radeti de silfida mea



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)





Myral, noi luam luam Ca de la 2 luni.Pana la 6 luni am luat 1 pic de Vigantol- acum ii dau 2 pic-- si 5 pic de fier.
Ca ii dau 10 zile pe luna.
2 luni ii dau o luna pauza apoi iar 2 luni, o luna pauza si tot asa pana la un an.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007


http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community

Mergi la inceput