Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ana, Erina, multa sanatate fetitelor!

Melania, nu fi trista, data viitoare cand vii la Buc anunta din vreme si organizam o alta intalnire la Riviera!

Rox,

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ma bag la somnic ,maine am o zi grea ,trebuie sa fac ultimele cumparaturi si sa inchei bagajul lui ALEX ,miercuri dimineata pleaca ,am asa de multe emotii ,parca ar pleca in armata
NOAPTE BUNA bebici !
NOAPTE BUNA mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by danielle02

fetelor,fetelor.pls pls, am nevoie de sfatul vostru,ce ziceti de premergatorul asta?
http://cgi.ebay.co.uk/MY-CHILD-PINK-BLOSSOM-WALK-N-ROCK-BABY-WALKER-RRP-59-99_W0QQitemZ190205847152QQihZ009QQcategoryZ20413QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

si de masina asta?
http://cgi.ebay.co.uk/My-First-Car-Quod_W0QQitemZ270217982934QQihZ017QQcategoryZ20413QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)




mie imi place masinuta, dar cu premergatorul nu stiu ce sa iti sp;un ca nu sunt de acord cu el

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Nana, multumesc mult pentru citatul din revista! Sunt impresionata ca avand atatea probleme iti gasesti timp si pentru noi! pe tine si fluturasul tau

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by danielle02

bernix, multumesc,dar deja e prea tarziu,l-am luat,aveam degetita cu ebay-u` asta :D sa stii ca am intrebat si eu doc. de e vreo problema si a zis ca nu e absolut nici una,numai sa nu o pun din prima la pedalat prin casa,de asta i-am si cautat cu materialul cela dedesupt,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)





In cazul asta, sa-l foloseasca cu placere papusica ta!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by bernix

quote:
Originally posted by betty78

gabitz frumoasa printesica ai. Eu una ma topesc cand se uita Mario asa la mine.

Bernix, Mario ii multumeste Degeticai pentru aprecieri...si spune ca poate daca vine, o sa stea de vorba cu ea la intalnire. Sa stii ca si al meu mai are toane si tipa de se aude in tot parcul, dar asta este si cateodata il i-au in brate, iar cateodata ma fac ca nu il vad

Veroboroda


Roxana multumesc

Vad ca azi a fost expozitie de dulcetele si papanasi superbi: Pares si Luca de Pinacolada, Cristia de Afibebe



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario




Adica cum, mai Betty, poate o sa stea de vorba cu ea?
Pai ce-i asta? Ba e available, ba nu? Sau nu-i available pt toata lumea?! Degetzica e plina de nervi!



Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi




mea culpa....am v rut sa zic daca poate venim....e posibil sa nu venim...nu ca poate vorbim cu ea. Uite un si pentru micuta Degetica, ca sa ii treaca supararea.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Bikmaria, Celia multumim ca v-ati adus aminte de noi si va

Mandarinuta


La multi Ani, atat mamicilor cat si papanasilor si dulcetelelor sarbatoriti azi! Sa fiti sanatosi, sa aveti numaa bucurii in viata si cat mai multe realizari

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
LA MULTI ANI VEROBORODA si Irina.c!
La multi ani micutilor sarbatoriti!
Sabina, macar ti-au dat lacrimile la auditia Sofiei? Felicitari multe.
Bernix, cred ca citatul Nanei te-a mai consolat. Legat de tinutul in brate. Ufff ce ma enerveaza carcotasii cu vorbe de genul "il inveti in brate" sau mai rau cand copilul e agitat sau plange "gata, deja s-a invatat". Soacra-mea imi spune mereu asta si ii raspund cu consecventa ca asa vreau eu, asa le face bine copiilor, deci ca atare eu una ii tin in brate.
Nana, din experienta iti zic. Daca-l tii cat mai aproape de tine pe Andrei, o sa-si revina cu toate mult mai repede. Daca ai putea sa faci si baita impreuna cu el. Sau exercitii la vreo piscina, cu el in bratele tale, ar fi grozav. Eu am facut baitza cu fetita mea de cand ea avea 3-4 luni si nu tinea caputul. SI acum ma solicita.
Sanatate bolnaviorilor mici: Daria de Erina, Miru de Ana, Eliza de Gabitz.
Maine sper sa ajungem si noi. Am zis eu ca vin, deci fac tot posibilul. In principiu la 1 direct la Riviera sau ceva mai devreme in mijlocul parcului.
Noapte Buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am terminat acu de cititi cap trecut.
Lia B, si io sunt ff interesata de tot ce ne spui tu despre alimentatia bebelusului, deci nu-fi face griji si, daca ti se pare ceva nu tocmai in regula, zi-ne.

Cecilia, tot cam asa si parintii mei. Insista sa trimit copilul la Alexandria sa o creasca ei. Cu bona evident, ca lucreaza amandoi.
Asta dupa ce mama a zis ani de zile ca abia asteapta sa-i fac un nepot sa iasa la pensie, sa-l creasca. Acu' nu mai iese ca pierde nu's ce la bani.
Oricum, cu cat trece timpul constat ca nu ma pot baza deloc pe parintii mei pt ajutor.
Stabilisem acum cateva sapt ca va merge cu noi in BUlgaria in iunie sa ne ajute cu copilul. S-a razgandit!
Ca sa nu mai zic ca a fost in Buc week-end-ul asta, cica sa ma ajute, dar a dormit de vineri pana duminica numai la sor-mea, deci n-am putut iesi si io cu Bobo intr-un club. Pe la noi a trecut doar in vizita vineri cateva ore si duminica, cand a plimbat copilul. Asta este. Sunt cam amarata, dar tre' sa ma obisnuiesc.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

ma bag la somnic ,maine am o zi grea ,trebuie sa fac ultimele cumparaturi si sa inchei bagajul lui ALEX ,miercuri dimineata pleaca ,am asa de multe emotii ,parca ar pleca in armata
NOAPTE BUNA bebici !
NOAPTE BUNA mamici!

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi




Noapte buna, Maria si drum bun lui Alex! Tinem pumnii pt echipa lui.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput