Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Roxana, da acela este Maior Coravu. Dupa piata Iancului, cand mergi spre pta Muncii, prima strada la stanga e Vatra Luminoasa si a doua e Maior Coravu.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze



Gata, lamurita. Sper sa avem vreme frumoasa, nu stiu cum e acum la voi, dar la mine sunt niste nooooori.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Aha, azi avem 2 mamici de felicitat, ce frumos !
La multi ani fericiti ! pentru
Veroboroda, mami de dulcetzica Bianca
si
Irina.c , mami de dulcetzica Teodora
Sa fiti fericite si sanatoase alaturi de comorile voastre, sa va bucurati de ele si sa aveti parte de multe bucurii de la cei dragi !
Pentru Vero, avem o www.flickr.com/photos/septoct2007/2340567664/" target="_blank">floricica speciala


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sa va zic si eu de Andrei. Azi i-am variat putin borcanelele si a facut mari figuri. O sa incerc sa ii gatesc maine sa vedem cum va fi.

In rest pe canapea se rasuceste in toate directiile, pe parchet mai greu de pe burta pe spate, a dat cu capul de vreo cateva ori si acum cred ca e cam fricos. Se tarasate insa ca un rac, se rasuceste in jurul axei, se ridica f mult, uneori aproape complet pe genunchi. Nu poate sta insa pe genunchi, de regula tine numai unul, iar celalalt picior intins. Si abia acum exerseaza ridicatul in fund, face abdomene singur, se ridica mai sus de 45 de grade, insa daca ii dau eu degetele sau vreau sa il ajut nu face tractiuni in brate. Nu sta in fundulet singur, dar pare ceva mai stabil si se sprijina singur in fata, insa mai pica in parti. Cu sprijin pe perne sau ridicat sta binisor sau se ridica si la scaunul de masa pana ajunge cu mainile pe masuta.

Iar despre mine, m-am reapucat de gradinarit. Azi mi-am replantat toate plantele de casa, am pus ghivece mai mari, am rearanjat prin casa. Plus am semanat iarba si asteptam ploaia, dar nu stiu daca mai ploua. Daca nu, trebuie sa ies sa pun aspersorul.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

maine va fi cald, dar noros si cam ploios;)
in caz ca e ploaie mai maricica, propun sa ne vedem direct la ora 1.
Ana, vii? cum e Miru?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

In primul rand urez si eu LA MULTI ANI! celor doua mamici sarbatorite de azi:
VEROBORODA
IRINA.C

multi si multe .

Am fost la cumparaturi astazi, iar acum am ora de gatit asa ca citesc repede din urma. Am vazut multe poze de bebei scumnpici.
Fetelor eu nu stiu daca vin maine pt ca nu are cine sa ne aduca, iar singura parac nu ma incumet sa vin.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Roxana- ai un andreiut tare zburdalnic, s-a tina tot asa si saptamana viitoare va merge de-a busilea:)
multumim pt complimente tu!!
daca pot vin si eu la riviera sa va vad!
maine la ora 13 nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Luy, felicitari pentru stele si la mai mare. nu stiu sa iti fac o urare asa cum faci tu...

Maria, deci e chef mare la voi...sau a fost aseara? inseamna ca nu mai intra maria noastra in seara asta.

Melaniatud, de ce ti-a zis sa ii dai humana 1 pina la 6 lunui? ca pe el scrie ca pina la 4. am mai auzit chestia asta aici, dar nu si explicatia. si eu ii dau fetei tot huamana si am schimbat al 4 luni.
in alta oridne de idei, nu te speria, majoritatea au o staganare in prima luna de diversificare. si am rog , poate o fi luat el ceva dar nu l-ai cinatrit in acelesi condititii, schimbat, mincat.
daca creste 300 gr /luna in 9 zile ar fi aproximativ 100 grame, pe care poti sa le ratezi usor dac nu l-ai cintarit in aceleasi conditii. eintervalul prea scurt, -bine ziceau fetele ca e perioada prea scurta si nerelevanta pt virtsta asta. La o luna ajunge cintaritul.
Si asta cu trebuie...nu trebuie sa facem din graficele alea de crestere icoane de inchinat. alea sunt medii statistice..

Cecilia, 76 cm...wow...la baschet merge direct Cristi al tau. La lungime cred ca l-a intrecut pe Stefan de Sim.

Ana, eu sunt in urma rau cu raspunsul..nici eu nu stiu de fata mea decit de la telefon...trebuia sa merg weekendul asta la ea, dar am avut o pb cu tata care m-a retinut in Bucuresti.


Danuta, si eu astept ...s-o vad. Mi-e un dor de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Lia B, pe mine una ma intereseaza parerile tale, mai ales ca am vazut ca esti biolog. oi sti tu ceva...Multzam de raspuns. aflu multe lucruri acum, pe care la Cristian nu le stiam, pacat insa ca mai toate tind sa limiteze aria de alimente permise, folositoare.

Teodora, ce mai mincacios mititel...si mai si doarme toata nopatea. Felicitari pentru cele 4-5 kg in minus. e un inceput..bun.

Sim, imi pare rau sa aud de Stefan ca s-a confirmat coli. poate n-ar fi rau sa il vada si un urolog pediatru... e un pic mai atipic tabloul descris de tine la el...sa nu aiba ceva care sa favorizeze treaba asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Vero, la multi ani!
Pe irina am felicitat-o demult, da poate revine cu vesti despre teodora, care e SUPERBA :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Melaniatud esti o dulce, ca intotdeauna.

Nana sa dea DD ca Andrei sa o tina tot asa

Cecilia gata am bagat retelele aici. Pofta buna

Gabriela77
si eu folosesc folie de aluminium, dar poate o sa imi cumpar vase de pirex. E dulce Sara...Mario imi spune, pacat ca este promisa.






Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput