Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana,

Nana, m-a impresionat textul pe care l=ai citat din revista. O perspectiva emotionanta!

Pinacolada, pai ai cu ce te lauda, mami! 2 copii de revista!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Multumim mult pentru aprecieri, Antonia e tare flatata.Si mie mi se pare ca seamana putin si cu buni-mama mea, dar cel mai mult seamana cu tati.

L-am admirat si noi pe Luca de Mada28 cu masinuta lui noua, e un dulce.

Si bineinteles i-am admirat si pe Rares si Luca, tare frumosi. Antonia le trimite cate un .

Am sa incerc sa va mai dau eu cateva detalii despre cum sa ajungeti la parcul 23/national. Punct de reper - Stadionul National Lia Manoliu. Parcul are 2 intrari, una pe bd Basarabiei, cealalta pe Maior Coravu-care duce la intrarea in stadion. Daca veniti cu masina si nu parcati la Riviera, gasiti mai repede loc de parcare pe Maior Coravu.
daca veniti dinspre piata Victorei-Stefan cel Mare-Obor, dupa piata Iancului, la a 2 a intersectie faceti stanga pe Maior Coravu(reper liceul sportiv Racovita) si mai mergeti 300 m pana ajungeti la intrarea in parc.


Daca veniti dinspre Unirii, la piata Muncii, mergeti tot inainte pe bd. Basarabia, treceti de o biserica pe partea dreapta, de spitalul Gomoiu pe stanga si imediat o sa vedeti o piata volanta dupa spitalul Gomoiu pe partea stanga. Inainte de piata este intrarea in parc-cea care duce si la Riviera.

Daca veniti dinspre ristor, faceti dreapta la piata Muncii, mergeti tot inainte pe bd. Basarabia, treceti de o biserica pe partea dreapta, de spitalul Gomoiu pe stanga si imediat o sa vedeti o piata volanta dupa spitalul Gomoiu pe partea stanga. Inainte de piata este intrarea in parc-cea care duce si la Riviera.







Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Gabriela77 si Mandarinutza-multumim mult de tot!
si noi trimitem pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La mai multe lunite sarbatoritilor de ieri:

Mario Alexandru de Betty78
Iarina Andreea de Mrl_dumitriu
Oana Isabella de Amar
Andrei Laurentiu de Terrapin
Alessia Stefana de Kriss79
Luca de Ligeea
Alexandra Ioana de Balaceanu_I!



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La mai multe lunite pentru:

Maia de Missy
Tudor Constantin de Urmychance
Nathan de Taby
Mihnea Andrei de Teo
Raul de Ank83


La multi ani , Vero si Irina C!



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Cecilia,retro- La multi ani , mamei tale! Felicitari lui Cristian pentru ridicari.
Danielle, pupam frumusetea cercelata sa-i treaca supararea.
Sim, sanatate multa lui Stefan, il pupacim sa-i treaca sperietura de la cazatura.Succes fratelui.
Alinus, sanatate strabunicii.
Bee, multumim mult.
Roxana, bine ai revenit! Sa-ti fie de bine”cursul” .Speram ca ti-ai incarcat bateriile pentru cateva zile.
Teo, felicitari pentru Mihnutzul papacios si pentru tine ca reusesti cu kg.
Sabina, felicitari Sofiei. La tot mai multe auditii si realizari depline.



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Am mai fost si noi putin pe afara,dar ne-am intors repede caci vine ploaia.

Danielle, tare frumusica e Ebonee cu cercelusi!Se vede ca e tare mandra de ei.

Andreea, ma bucur ca veniti si voi, scuze ca am stricat surpriza.

Nana, tare interesant articolul,multumim.

Uram si noi la multi ani sarbatoritilor de azi:
La mai multe lunite pentru:

dulceata Maia de Missy
papanasul Tudor Constantin de Urmychance
papanasul Nathan de Taby
papanasul Mihnea Andrei de Teo
papanasul Raul de Ank83


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Iaca azi m-am delectat cu baieti. 2 chipesi baieti de Pinacolada, adica un bebelus dulce si scump si un baiat mai mare dar chipes foc la care cred ca va fi mare coada de domnisoare. In plus am vazut si o scumpete de Mada28, pirat temut si sofer de elita. Mada28, ce masinuta e aceea?

Mandarinutza, care e Maior Coravu, ala spre Vatra Luminoasa cu scuar pe mijloc sau mai inainte? Eu am mai fost acolo, chiar la Riviera, si totusi in momentul asta nu prea pot sa ma orientez.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabrielle, Mandarinutza, si mie mi-a placut tare mult cand l-am citit. Am constatat ca erau lucruri atat de simple dar totodata atat d eimportante ptr bebelush, pe care demulte ori, noi adultii, le trecem cu vederea si nu le acordam importanta.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, da acela este Maior Coravu. Dupa piata Iancului, cand mergi spre pta Muncii, prima strada la stanga e Vatra Luminoasa si a doua e Maior Coravu.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput