Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna ziua, la fete!
Im primul rand, multumesc mult pentru urari, Nana. Ma bucur ca Andreiut este bine si a inceput sa pape. Vezi cu rabdar se rezolva toate...
Sabina, mi s-a facut pielea de gaina,cand am vazut-o pe Sofia. Felicitari!Sa-ti traiasca micuta artista.. cine stie poate intr-o zi o sa ajunga celebra.
Noi suntem bine, am cam inceput sa facem figuri la piureutul de legume, nu ne place carnita.Vorbim toata ziua, cantam , ne jucam si noi cu piciorusele si chiar le ducem la gurita, dar mama sau tata nu vrem deocamdata sa spunem. Noi spunem ba-ba si bu-bu (bubu e bunelu')
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, Melania, multumim de aprecieri!

Gabitz, multa sanatate!

Betty, un adevarat cavaler este Mario!

Gabriela, ai fetita mare, spune deja mama si tata, imi dau seama ce mandrii sunteti! Ce frumoasa e in pozele cu pernele.

Nana, ce vesti bune. O sa vezi ca incet incet o sa manance din ce in ce in ce mai bine.

Myral, do mi sol fa, sa stii ca si Antoni a fost mai sceptica la inceput cu mancarea si acum mananca doar cat vrea ea. Eu i-am dat si pe degetul meu sa suga piureul de fructe la inceput - citisem pe unul din siteurile postate de Adimercedes.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Uram si noi "La multi ani" mamicilor sarbatorite azi: Veroboroda si Irina C si le trimitem multe floricele:

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Scuze, asta e albumul, acela era unul vechi:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)




e foarte frumoasa Sara si asa de finutza
are si niste cercelusi tare frumosi
sa stii ca si Ebonee il striga numai pe taicasu` de cateva zile,a uitat de mama :(



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Despre noi: Andrei parca incepe sa isi revina, in sensul ca de 2 zile maninca ceva mai bine, adica aproape 600ml laptic,altceva nu vrea sub nici o forma, iar lapticul tot cu lingurita, dar sunt mai mult decat multumita. Eu in continuare imi fac datoria si ii ofer zilnic la masa de la 10 fructe si la masa urmatoare legume. Poate in cele din urma cedeaza si incepe sa pape. Sper sa inceapa lucrurile sa intre in "normal".
Cam atat despre noi, ma apuc sa citesc din urma ca am 3 capitole de recuperat.

P.S. AM vazut multi bebelusi frumosi si scumpi. -ici ptr toti!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!


nana,sa stii ca ma bucur nespus de mult ca Andreiutul a inceput sa pape mai multisor si se simte mai bine,o sa vezi ca incetul cu incetul se va face bine de tot si nu o sa mai sufere,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Irina.C
veroboroda

tuturor bebelushilor sarbatoriti azi!!!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Salut fetelor!!!! Cine se baga la o plimbarica in parc??? In MOghioros????? Ca eu alt parc nu mai stiu. Plus Herastrau si Tinertului... Nici macar parcul ala unde va intalniti nu stiu care e si cum se ajunge la el... Si nu stau decat de 30 de ani in Bucuresti... Hihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - ce ma bucur!s-o tina tot asa...si la mai mare!pofta buna fluturas!
am pus si eu 4 poze noi...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Gabriela77 - si Tudor tusea ca si cand s-ar fi inecat cu saliva si chiar asa era...se agita f mult, dadea din picioare si inghitea saliva aiurea si tusea putin...tot asa de cateva ori pe zi...eu l-am lasat in pace si nu are nimic ca intre timp am ajuns la controlul lunar si el e ok

Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Gabitz 78 - Eliza a crescut frumos...dragalasa ce se schimba pe zi ce trec... si ce rochita hoata avem aaa si ce ochioasa suntem !!



Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput