Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Cecilia , mai prin cate mai treci si tu... ce chin cu stomatologii astia. sa treaca repede.
Si eu stiu tot pe la Patinoar e mai simplu si pt mine si pt mamicile cu masini acolo se si parcheaza din cate stiu si eu. Noi venim cu taxiul ca tati e la serviciu, ma risc si eu pt o intalnire cu voi. Il si pe Cristi cel mancacios.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Danielle, parca nu ai mai intrat zilele astea, intreaba Cristi de voi, mai ales de Ebonne...sper ca sunteti bine.

greyeras

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, cand pleci la munte?????? parca retinusem ca la sfaritul asta de saptamana.........sigur am retinut gresit. Cum a iesit filmarea???????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, pupam mamica si papansul vorbaret. Poti sa parchezi si in fata parcului, dar acolo este o piata volanta si uneori e cam aglomerat. Dar spui la intrare ca te duci la restaurant si te lasa, nu e aglomerat pe la ora 12.
Cecilia, multumim si pentru recomandarea ref la dr. Palicari.
Am fost ieri cu Antonia la dna dr. Palicari si mi-a placut foarte mult de dansa, calda si rabdatoare, ne-a explicat foarte frumos. Gaza este bine, ne-a spus ca a evoluat foarte bine, m-a felicitat ca am alaptat-o exclusiv pana la 6 luni. Continuam cu fructele dimineata si supa si piureul de legume la pranz, de maine adaugam o lingurita de carne de pui in piure, iar de la 7 luni galbenus de ou - de preferat amestecat cu cartoful separat.. Ca si sucuri pt sa ii dau suc de mar si de morcov. In rest tzizi la cerere.

La fructe, ne-a recomandat mai mult mere,pere. Banane, piersici, portocale din comert nu deocamdata , pentru ca cele care se gasesc momentan sunt injectate si datorita toxinelor pot da alergii la bebe asammicut, mai incolo dupa 8 luni pot sa ii dau si banane din comert. In schimb, pot sa ii dau banane si alte fructe de la borcanele, sunt ok.

La legume pot sa ii da spanac, loboda, brocoli,dovlecel,pastranac, morcov, cartof.

La piureul de legume, vom folosi unt president cel fara sare si de la 7 luni introducem la ora 5 iaurt zuzu cu putine cereale.

Pana la un an, interzis sare,miere si albus.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Papanash, nu departe de Amsterdam este un loc ce se cheama Zaanse Schans. Poti vedea acolo mori de vant, cum se fabrica sabotii, poti chiar sa-ti cumperi daca vrei, poti cumpara branza buna olandeza. Noi am mers cu masina, dar presupun ca poti ajunge si cu ceva autobuz sau tren, ca nu e departe. Eventual poti inchiria o masina, daca va e mai usor. Mie mi-a placut mult parcul acela.
Cu hotelul nu te-am putut ajuta ca noi am stat la prieteni in Amsterdam.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Mandarinutza gaza mica si pofta buna la papica. Multam de informatii eu bag la cap cam tot ce se scrie pe aici si le adaptez si la pitica mea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor deci cum ramane cu intalnirea?

MARTI, ORA 12:00, Restaurant RIVIERA

Se confrirma?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Bai daca vin la intalnire ma baga si pe mine cineva in seama, ca pe aici nu prea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna,
ne-am strans si noi pe acasa, afost in parc , a fost cam racoare , dar ok, azi Miru a papat 120 de fructe si tot atatea legume cu carnita, cred ca e bine nu

Cecilia sa treaca durerea
Mandarinuza felicitari pentru rezultte bune si pofta buna

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Bai daca vin la intalnire ma baga si pe mine cineva in seama, ca pe aici nu prea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)


io-te, te bag eu in seama! e bine?ce vorbesti prostii?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput