Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

M-am prostit; am scris in continuarea ta.

Vroiam sa-ti spun ca ai o minune de fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salut!
intru si eu sa laud frumoasa intalnire a mamiciloe cu strumfi din parc. daca nu era vantul ala de care ati spus, cred ca vremea ar fi fost superba. oricum, se vede ca v-ati simtit bine, ca a fost frumos si bineinteles va invidiem .
am vazut si pozici de la gratare, am vazut ca mamicile umbla prin cluburi...
noi am iesit in parcul zoo, care in curand se va inchide si am vizitat animalele. a fost foarte frumos, dar baiatul meu e tare serios, cu greu ii desprinzi un zambet, dupa cum puteti vedea si in poze (am pus cateva noi la semnatura). e opusul adelicioasei. apropo de asta, felicitari Luna pentru rezultatul bun al biopsiei!
eu ma mai pot "lauda" ca a cazut denis din patul meu cel inalt.
mor de ciuda ca a fost doar vina mea. l-am lasat acolo si m-am dus la telefon. parca am fost inconstienta. a facut un cucui, saracutul si a plans doar pana l-am luat in brate. l-am dat cu crema de arnica la sfatul anyei , si pare ca nu are nimic, a mancat bine, e vesel, nu a mai plans...dar toata ziua am avut mustrari de constiinta si nici acum nu mi-a trecut.
noi cu somnul stam cam prost ziua, doar o ora, in 2 reprize de cate jum. de ora fiecare...pe ceas! noaptea in schimb doarme bine, cu o trezire, maxim 2.
tocmai a avut loc primul somnic si ne pregatim sa iesim un pic afara, asa ca va las. o zi buna sa aveti!


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by cafera

M-am prostit; am scris in continuarea ta.

Vroiam sa-ti spun ca ai o minune de fetita.

Mamica de printese



Vaaai, cafera, dar de ce ma faci sa rosesc ? pentru dragalasenie .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutare! N-am mai citit de mult timp, acum sunt pe la jumatatea capitolului anterior, stau treburile pe capul meu parca-s prinse-n dubluri, nu se dau duse nici cu munca si nici cu ignore.
Lia, acum am citit intrebarea ta, scuze daca nu te mai ajuta raspunsul in nici un fel. Mie mi s-a recomandat pentru Sabina sirop de patlagina, dar dupa ce am cautat la vreo 5 farmacii si 3 plafare si nu am gasit ceva fara zahar si/sau acid citric, am hotarat sa-i dau ceai de patlagina. I-am dat asa, de incercare, ea nu bause niciodata ceai pana atunci, dar a baut cate 20-30ml. si a functionat foarte bine, s-a vazut efectul de la inceput.

Sper sa mai citesc din urma si sa raspund daca am la ce.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

quote:
Originally posted by Vivela

fata frumoasa .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)






Frumoasa minunea mica, si ce okisori are!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

quote:
Originally posted by andreea c

Buna seara!
A fost foarte frumos la intalnire. Puteti vedea aici cateva poze.

Noapte buna!

Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005




Ce poze frumoase! Mamici frumoase si slabe cu bebitzi frumosi si voinicei... Tare mi-ar fi placut sa vin si eu dar...cum sunt mai noua in grupul vostru am zis sa nu ma bag ca musca in lapte. Poate data viitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979

salut!

noi am iesit in parcul zoo, care in curand se va inchide si am vizitat animalele. a fost foarte frumos, dar baiatul meu e tare serios, cu greu ii desprinzi un zambet, dupa cum puteti vedea si in poze (am pus cateva noi la semnatura).

eu ma mai pot "lauda" ca a cazut denis din patul meu cel inalt.
mor de ciuda ca a fost doar vina mea. l-am lasat acolo si m-am dus la telefon. parca am fost inconstienta. a facut un cucui, saracutul si a plans doar pana l-am luat in brate. l-am dat cu crema de arnica la sfatul anyei , si pare ca nu are nimic, a mancat bine, e vesel, nu a mai plans...dar toata ziua am avut mustrari de constiinta si nici acum nu mi-a trecut.
noi cu somnul stam cam prost ziua, doar o ora, in 2 reprize de cate jum. de ora fiecare...pe ceas! noaptea in schimb doarme bine, cu o trezire, maxim 2.
tocmai a avut loc primul somnic si ne pregatim sa iesim un pic afara, asa ca va las. o zi buna sa aveti!


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)




felicitari mamica de Denis pt.ca ati trecut cu bine peste prima cazatura cred ca ti-a inghetat inima o secunda cand l-ai vazut pe jos (stiind, vazand de unde a cazut...) dar bine ca acum e bine.

ce pacat ca se inchide gradina zoologica din Piatra Neamt! era chiar asa frumos, iar mediul propice, padure de munte.......... ce nesabuiti sunt cei care nu au grija ca ce avem sa si pastram! uite de aceea urasc Romania! pt.chestiile marunte care par si neinsemnate pt.cei de la putere........ hai ca fac politica si nu e bine...
oricum m-am amuzat un pic cand am citit cum se numeste poza www.flickr.com/photos/12285891@N07/2340298536/in/photostream/" target="_blank">asta .... ai avut inspiratie la marele fix!

pot sa ti-l laud pe Herr Denis? a facut ceva falcute de cand cu papa diversificat, asa-i? e asa de dragalas bolfosel ........ l-as smotoci eu un pic.... chiar ma gandeam ca vreau o saptamana pe la mama, dar sa vedem cand....... oricum luna asta nu (poate inainte/de/dupa PASTE? ) si-apoi daca Botosani nu e deloc departe de Iasi/Piatra Neamt, am avea pe cine vizita si prin meleagurile natale si prin vecini..... dar ma mai gandesc! trebuie sa gasim noi o solutie! e dificil cu o mie de bagaje dupa tine chiar si pentru o zi-doua, darmite pt.o saptamana!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

sunflower ce semanati in poza www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339466143/in/photostream/" target="_blank">asta

Simo mami de Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

quote:
Originally posted by panda77

Salutare!

oaana, si eu ii dau oul amestecat cu o lingurita din piureul de pranz in zilele fara carnita si il dau la inceput, ca sa-l manance pe tot. Pe urma ii dau si restul de piure.
fianna, la ce piscina mergeti voi ca as vrea sa o duc si eu pe Ilinca?

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007



Oana, mergem la La Club in satul francez.

I-am dat un sfert de galbenus amestecat in piure. N-a fost foarte incantat. Ma duc sa-i spal pantalonii!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna

Cine imi recomanda si mie un tratament pentru o nenorocita de cistita? Am incercat naturiste (bai cu ceai de coada soricelului si coada calului), dar fara rezultat. medicul meu are o carenta, pe care si-a recunoscut-o: nu stie ce medicamente merg/nu merg cu alaptatul. Mi-a spus sa intreb la farmacie. Acolo aia au zis biseptol si cand am citit prospectul...

Mi-e teama sa nu trebuiasca sa ajung sa iau ceva si sa fiu nevoita sa opresc alaptatul.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput