Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Pot sa spun si eu ca a fost frumos in parc?
Atitia copilasi(ca nu mai sunt bebelusi) de aceeasi virsta n-am vazut niciodata(nici in poze).Frumosi,frumosi.
Iar "poza" cu burtici s-a transformat in poza cu carucioare si copilasi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

intru scurt, intre 2 cratiti de mancare si 2 plimbari sa va spun ca am admirat bebelusii si mamicile care au participat ieri la prea frumoasa intalnire din IOR, la care eu bineinteles ca am lipsit, desi stau peste strada de parc. asta este, nu am fost acasa, am umblat creanga pe alte meleaguri romanesti asa ca, cu unghia in gat ca pitigoiul ( a se intelege ca sunt ofticata ca am lipsit), tre' sa spun ca ati fost frumosi cu totii. iar pozele sunt superbe! va pup si poate repetati intalnirea cat de curand, ca sa putem veni si noi.

Editez ca sa spun ca desi fizic nu am fost acolo, cu gandul am fost mereu alaturi de voi, vb Anyei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by karligutza

am promis aseara poze de la intalnirea din Parcul IOR: click aici



karligutza
sunt mamica Adelutei




Numai mamici si strumfi frumosi. Ce rau imi pare ca stam asa departe si nu putem veni si noi.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:


daca cumva se gandea cineva la noi daca mai traim sau nu, traim, traim...
V-am admirat in pozele de la intalnire, imi pare rau ca nu mi-a scris si mie cineva pe mess de ea, poate veneam si noi

NOi am avut niste saptamani f grele, Dragos a inceput gradinita si am trait cosmarul marii acomodari, nici macar acum pe deplin realizate.

Horia creste, diseara il cantaresc, acum o luna avea 8.200kg, are 2 dintisori, e vesel si gangureste f mult.

Mami scade. Am ajuns la 58 kg si sper sa mai reusesc sa cobor(drept premiu am spart pizza we asta)
Va pup!


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Sa stiti ca eu v-am invidiat...

Toate vesele, frumoase, cu popor de strumfi unul si unul...ce sa mai vorbim, vroiam si noi acolo...
Va felicit pentru intalnirea pe care ati reusit sa o realizati si va doresc "la mai multe"! Pozele sunt superbe, nici nu puteau fi altfel, la asa modele frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ioanaiub, multumesc de poze, locatia superba,padurea primavara imbietoare, gratarul la fel, delicatesele in floare, dar unde sunt protagonistii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Sa va spun si eu noutati; mai mult despre mama decat despre copil.

Am profitat de sederea mamei la mine si am scos capul in lume. Asa ca, am dar curs unei invitatii si vineri seara, top in club. Bre, ce dezmat, ce lumini si umbre, ce muzica si miscari de sold. Probabil, de cand nu am mai fost, s-a mai rasturnat lumea cu susul in jos, sau eu ma indrept vertiginos spre perioada in care totul mi se pare iesit din comun.
Cred ca aveam o fata de prost, mai ales ca eu, nebautoare fiind, analizam totul din perspectiva omului cu toate simturile treze.
Ei...a fost o experienta, dar nu o s-o repet curand; mi-a ajuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by andutzy


daca cumva se gandea cineva la noi daca mai traim sau nu, traim, traim...
V-am admirat in pozele de la intalnire, imi pare rau ca nu mi-a scris si mie cineva pe mess de ea, poate veneam si noi

NOi am avut niste saptamani f grele, Dragos a inceput gradinita si am trait cosmarul marii acomodari, nici macar acum pe deplin realizate.

Horia creste, diseara il cantaresc, acum o luna avea 8.200kg, are 2 dintisori, e vesel si gangureste f mult.

Mami scade. Am ajuns la 58 kg si sper sa mai reusesc sa cobor(drept premiu am spart pizza we asta)
Va pup!


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru


sorry andutzy ca nu ai citit si cand s-a anuntat intalnirea pe forum, eu una nu prea am stat pe-acasa...... asa ca pe mess nu mi-a trecut prin cap sa anunt si eu mai departe........ dar oricum, oricand se poate sa ne mai intalnim in orice parc, in orice sambata, pentru ca banuiesc ca sunt multe mamici care ies zi de zi afara cu bebeii.... asa ca nu s-a pierdut nimic! vara de-acu' vine!

legat de gradinita lui Dragos, ma bucur ca a inceput sa se acomodeze si va dorim succes si mai departe.... m-am dus cu gandul un pic la perioada cand CHIAR EU am intrat la gradi..... doamne ce plans! doamne ce pedeapsa mi se parea! si educatoarea o urata! si-o rea! etc etc....... offffffff.... mi-a luat mult sa ma obisnuiesc cu ideea de a merge la gradinita unde trebuia sa ma SUPUN altei persoane (in mod evident, acolo asculti de educatoare, mama nu mai e cu tine..... ) ce filosofie am zis, nu? oricum e tare greu pt.copii sa se "dezlipeasca" de mama, de familie chiar si pentru cateva ore pe zi! inceputul e greu in orice, dar usor usor se va obisnui si Dragoselu'.

Aveti grija de voi si multa sanatate ca fuserati si bolnaviori daca imi amintesc eu bine.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by cafera

Ioanaiub, multumesc de poze, locatia superba,padurea primavara imbietoare, gratarul la fel, delicatesele in floare, dar unde sunt protagonistii?

Mamica de printese



protagonistii pe langa foc sau unii pe la bucatarie (la cartofi) ... poate ceilalti prieteni au facut ceva poze cu "personaje" ca eu am fost "ocupata" putin

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ioanaiub

quote:
Originally posted by cafera

Ioanaiub, multumesc de poze, locatia superba,padurea primavara imbietoare, gratarul la fel, delicatesele in floare, dar unde sunt protagonistii?





protagonistii pe langa foc sau unii pe la bucatarie (la cartofi) ... poate ceilalti prieteni au facut ceva poze cu "personaje" ca eu am fost "ocupata" putin




noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)






Ocupata, neocutata, tot mai frumoasa a fost iesirea ta decat a mea in club. Asa ca iti doresc sa o tii tot asa.

Mergi la inceput