Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si gataaaaaaaaaa... ne intalniram in parc... eu am fost ultima care a spalat putina! insa venisem si mai tarziu (nu ultima, dar penultima da).... a fost soare, a fost frumos, a batut vantu' de ne-a zapacit, dar a fost f.bine... bebelusii care mai de care mai nazdravani! eu nu sunt acum acasa, dar cand ajung promit sa incarc poze sa va dam "dovezi".... am papat in parc, am dormit, am comunicat unii cu altii, ne-am cantarit in bratele altor mamici, tatici, ne-am dat in leagane sau chiar am mers pe aleile parcului LA PAS..... nu excludem varianta "plimbat in carucior" pentru ca a fost de baza! (spun toate astea in numele bebelusilor, evident! nu am facut noi mamicile/taticii toate astea ) Ce altceva sa va mai zic, pozele vor vorbi de la sine....

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariy32 spune:

salut mamici,sunt maria din medias si am o fetita de 8 ani si una de 7 luni jumate.abia acum am dat de acest site si mi se pare dragut.o sa mai postez doar sa ma acomodez cu formatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

M-am intors din calatorie, am facut o vizita rudelor. A fost foarte frumos, dar si destul de obositor. Dani a fost cumintica, desi am dat-o din brate in brate pe la rude si nu cunostea pe nimeni.

Lia, cum raspunde Una la tratament, e mai bine? Sanatate multa!

Lorina de Lavi, Matei de Simo, Andrei de Nonna si nu in ultimul rand, Catarina de Stefania, FELICITARI pentru progrese!

Luna, ma bucur mult ca ai primit vesti bune, sunt sigura ca nu mai ai motive de ingrijorare! Multumim pentru retete, o sa ne prinda bine. Ma gandesc ca ar fi util sa strangem toate retetele intr-un loc, eventual pe blogul comun, daca au timp fetele pricepute.

Nonna, insanatosire grabnica lui Vlad si tin pumnii sa nu ia si Andrei varicela. Multumim pentru urarile de drum bun, asa a fost, liber si placut!

Ma bucur ca a iesit bine intalnirea, mi-ar fi placut tare mult sa vin si eu. Abia astept sa vad pozele!

Editez sa-i multumesc Ioanei ca ne-a felicitat pentru primul dintisor.

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna seara!
A fost foarte frumos la intalnire. Puteti vedea aici cateva poze.

Noapte buna!

Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna ma bucur de rezultatul bun

Am vazut pozele ...sunteti toate niste mamici frumoase cu super strumfi!

La noi azi a fost frig si innorat ..si mi-a dat si o stare nasoala de apasare. Sper sa vina si la noi soarele sa iesim in parc.

Simo mami de Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Vaaai, ce frumos, multumim Andreea, si daca ai face bine sa fi inca pe net, poate imi trimiti si mie pe mess pozele. Daca nu...nu-i problema.

Fetelor a fost frumos, eu din pacate nu am avut aparatul foto la mine, insa pot spune din vorbe cate ceva: Anya, ma bucur ca am cunoscut-o, arata exact cum ma asteptam (cum am vazut in poze) frumusica si slabuta, plus mult mai calda in realitate (nu va ganditi la propriu bineinteles ca la figurat . Am vazut o Anya cu parul de ingeras si fetisoara smecherasa dar cumintita tare, o Arina dulce si eleganta.

Vivela si Fianna, mi-a facut mare placere sa va cunosc, sunteti niste dragute ca si puii vostri, Jadi mi-a placut alaturi de puiul Dodo tare frumusel in realitate, nu ca in poze nu ar fi, insa tare dragalas, mi-a placut mult. Iar Jadi...slabuta si haioasa
Karliguta cu o Adeluta cuminte si gingasa, frumusica si cuminte cum ii sta bine unei domnisoare.

Housepoket nu a stat prea mult, insa de ajuns sa vedem un pui frumos cu o caciulita pe care o ravneau si Alessia mea si Raducu (cel din urma a dat si un spectacol cu strigate, rasete si chiuituri, stia el ca lumea il priveste, actor se face)

Nu am avut timp sau spatiu :-) sa vorbim cu totii, asteptam poze si pe mess si aici si cu drag spre o noua intalnire. Ar trebui sa fie odata pe luna ca sa nu pierdem din vedere cat de repede cresc puii (hai odata la 2 luni). Urmatoarea data in Herastrau asa-i?
Pupam pe toata lumea.

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

buna seara!

daaa, frumos in parc. ne-am adunat 11 bucati mamici cu 12 bucati copilasi ( am pus-o si pe anya mea la socoteala). avem poze frumoase (multumim autorilor, in special sotilor - dl. anculici, dl. hook, dl. housepocket si dl. ralucapio - care ne-au suportat si pe deasupra si fotografiat).

copilasii frumosi si cuminti...noi slabe si frumose...sa nu fim de deochi! repartizarea pe sexe a fost egala...6 fete si 6 baieti...adeluta (miss hook), alessia claudiei, alexia (d-ra anculici), alexandra (blueiris) si fetele mele...iar in tabara baieteilor...2 matei (fianna si madalina-housepocket), 2 david-ei (ralucapio si vivela),raducul andreei si, bineinteles (l-am lasat la urma, sa nu creada lumea ca-mi favorizez ginerelu')...dodo, alias tudor (al cuscrei jadi). eu i-am privit cu un ochi critic pe fiecare (deh...defact profesional!), dar zau ca n-au nici un defect...sunt frumosi foc.

am sa pun si eu poze cand am un pic de timp.

va multumesc tuturor celor care au venit (si celor care si-ar fi dorit...dar care au fost cu gandul alaturi de noi).
...si n-ar fi rau sa ne mai vedem, sa socializeze si noua generatie.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by claucia



Fetelor a fost frumos, eu din pacate nu am avut aparatul foto la mine, insa pot spune din vorbe cate ceva: Anya, ma bucur ca am cunoscut-o, arata exact cum ma asteptam (cum am vazut in poze) frumusica si slabuta, plus mult mai calda in realitate (nu va ganditi la propriu bineinteles ca la figurat . Am vazut o Anya cu parul de ingeras si fetisoara smecherasa dar cumintita tare, o Arina dulce si eleganta.


Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia





foarte frumos ai scris...dupa atatea complimente pot sa mananc zdravan in seara asta, ca n-o sa se vada...

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

ce frumos ca va puteti intalni ... si la Bucuresti ati avut vreme frumoasa, vad ca e mai cald decat la noi, parca am zarit in poze, undeva in fundal si niste tufe de forsitia in floare ... la noi au doar muguri (tocmai le-am curatat saptamana asta)

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

am petrecut si noi ieri, am fost la padure la un gratar, dar fara copii

cafera, m-am tinut de promisiune si am facut cateva poze

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput