Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by anamiha

Bine ai venit Robymary....si eu sunt tot din Craiova.
Asteptam poze cu voi.
Am si eu o mica problema: Evei de 2 zile i-au iesit niste brobonite pe obrazul drept decat si dr zice sa nu ii dau cu nimic ca poate s-a iritat de la ceva dar eu nu as lasa-o asa.Cu ce as putea sa ii dau?

poze cu Eva



anamiha, poti sa incerci cu niste crema de galbenele, rau n-are ce sa-i faca.

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana, daaa, sigur. numai sa imi aduci aminte, ca uit. poti sa imi scrii pe mess.

eu maine plec din bucurestiiii de cand tot vreau sa ne intalnim, de cate ori am tot propus...

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Lia, ce face Una? Sper ca sunteti mai binecarevasazica va intalniti maine...din pacate nici eu nu voi in Bucuresti asa ca nu pot participa. www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Salutare!
Ioana multam Hai ca ma prinzi din urma si ca solutie la problema ta: fa we in timpul saptamanii
Vive eu iti propun sa vii la Iesi cu tot cu Davidush, ca avem noi grija de printisor

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Din pacate si eu sunt plecata din Bucuresti maine.

Va urez plimbare placuta cu soare mult.

Azi am pus-o pe Adelise pentru prima data in leagan in parc si radea asa frumos in hohote ca s-a oprit tot parculetul langa noi sa ma intrebe daca e asa fericita tot timpul.

Deci in concluzie daca ar fi sa scot in evidenta o calitate extraordinara (pe langa faptul ca e perfecta ca e puiul meu) fie-mea este un copil extraordinar de vesel, nu este prima data cand ma intreaba lumea pe strada "este asa fericita tot timpul?" Oriunde merg ea rade, zambeste si tipa de fericire.

P.S. Reteta (mancata de Adelise la pranz): jumatate cartof dulce, un morcov mediu, cateva linguri de boabe de porumb dulce, piept de pui toate acestea se fierb in laptic cam 25 minute (daca e morcovul organic cum am folosit eu fierbeti pana va vine acru ca tot tare e) si se aduc la consistenta dorita. Este delicoasa, dulce si buna. Adelise a papat tot tot tot.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Am pus cateva pozici pentru cine are timp sa vada doua fetite mumoase..
http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/?saved=1


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by oaana

Am pus cateva pozici pentru cine are timp sa vada doua fetite mumoase..
http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/?saved=1


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"




Sa iti traiasca. Ce par frumos are Iosua. Sunt frumosi foc. Mi se pare mie sau Iosua seamana cu tine?

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Buna dimineata si pentru toata lumea!

Mai am cateva lucruri de bifat pe lista de bagaje (pentru mine nu iau nimic, ca ne intoarcem tot azi, dar pentru Dani iau ditai geanta...). Ai mei dorm asa frumos, numai eu n-am somn.

Oaana, ti-am admirat "fetitele"!

Va doresc un weekend linistit tuturor si plimbare placuta fetelor care reusesc sa ajunga la intalnire! (vreau si eeeeeeu ).

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Si eu sunt p-aici la cafea.
Vlad inca cu varicela,Andrei nu s-a contaminat inca si sper sa n-o faca.
Ne e dor de o plimbare....

Intilnire placuta fetelor care se vad astazi si drum bun celor plimbarete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata! Multumim de cafea, Diane.

Oaana tare frumusele sunt fetitele tale Iosua are un par de invidiat

Stefania am vazut si eu clipul tau. Felicitari nerabdatoarei Catarina Ce frumos merge ea

Nonna sanatate multa lui Vlad si tin pumnii sa nu se molipseasca Andrei. Vazusem si eu pozele de la botez/cumatrie si tin sa te laud, ca arati f bine, nu trebuie sa mai dai jos nici macar un gram Cum merge cu scoala?

Intalneala placuta fetelor din Bucarest , sa aveti o vreme frumoasa, ca la noi ploua

Mai fetelor cu treziri fara numar, fara numar, eu nu stiu cum mai rezistati. Eu simt ca o iau razna Lori tot se trezeste de n ori noaptea si cu greu o adorm. A mers o perioada cu "fragezirea" de cu seara (stiti voi zicala aia cu minunea care nu tine mai mult de 3 zile) cand am reusit sa dorm si eu cate 5-6 ore legate. Dr de fam spune ca e de la dinti, ca nu reusesc sa sparga gingia, offff. Pai de o luna si mai bine tot incearca sa erupa si nu mai reusesc Ma plang si eu ca nu mai stiu ce sa mai fac. Cica rabdarea e cel mai bun remediu

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput