Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

posibil sa fie o intoleranta secundara la lactoza, care apare in urma diareei sau altei boli si nu dureaza mult, citisem mai demult de asta , acum am gasit in repezeala
http://www.revistamagazin.ro/content/view/1876/31/

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Da, da Lavinia, sunt perfect de acord cu Mamaana, numai ca ea a prezentat totul f. elaborat si stiintific. asta voiam sa spun si io, ca eu cred ca te nasti cu intoleranta asta, nu o dobandesti asa brusc.Ei, mai are scapari si Siminiceanu asta , sau cum o cheama asta apropo de memorie sper ca ea nu citeste forumul.

Chiar asa, cand ii mai spun lui Cristi cate o chestie, de ex, daca ne zice dr. ceva, eu imediat comentez daca nu mi se pare in regula, sau cer lamuriri, pertinente, de altfel, Cristi imi spune: "asta , de unde o mai stii?? de la suratele tale ??

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

roxanica eu iti trimi de pe acum pupici, nu de alta dar sincer nu cred ca o sa ma pastrez intreaga mult timp, simt asa o presiune in frunte, imi vine sa arunc absolut orice borcan gatit sau nu , lapte si biberon la gunoi, imi vine sa bat pe cineva, incep sa plang asa brusc si din senin si in hohote :)) deci eu vreau sa manance si atata tot si asta imi doresc din tot sufletul, nici afara nu am iesit ca nu am chef daca vrea sa vina tasu sa.l scoata eu n.am chef

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Mamanna,roxanica,
Ar fi temporara problema...de la ce a avut, plus 3 feluri de antibiotice(doamne ce regret ca i-am mai dat si zinnatul ala).
Ce e drept dupa o saptamana am tot incercat laptele (o data cel fara lactoza,o data pe cel cu lactoza)..cred ca -am grabit.
Intrucat nu gasesc ce a zis ea,o sa stam 3 saptamani fara pic de lapte.Am sa caut iaurt de soia sa mai pun in mancare.

laura,
Frumos tunsuliciul!
Saryta,
toti sunt prieteni de-ai vostri sau colegi de servici?
Ce fluturas frumos!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Multumim mult ... .
Lavinia P - din tot grupul 2 perechi de cumetri si vreo 3 de prieteni ... restul cunostinte ... dar astea 5 perechi suntem de obicei la petreceri si ne distram maxim - profitam din plin de distractie.
Bambo - ce bine ca sunteti ok ... asteptam sa ne scrii cateva randuri cand poti.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

neata
totul bine, multumim de grija, prestat vaccin ieri, facut scandal la dr numai cand a vazut-o, pipi direct in borcanel, pandit, strecurat borcanelul, tzac-pac, rezultate vineri (speram), lipsa acuta de somn (eu)



diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Salutari din statiune...am ajuns cu bine...printesuca e plecata de vreo 2 ore prin oras cu mama, eu bat campii pe aici, cu sora mea si bubulina Irene.

ROXANICA tare drag mi de tine...cum incurajezi tu pe toata lumea, cum te incurajezi tu pe tine, ajutand pe altii...esti o draguta...si referitor la kilele in plus: tine foarte mult de cum ti natia, felu'...eu am fost toata viata mea o slaba, o harghie, asa imi spuneau ai mei...am trait numai cu vitamine, si degeaba, tot nu mancam, tot nu ma ingrasam...acum sunt mai slaba decat am fost in ultimii ani ( acum tre sa recunosc ca am pus 1 kil, 2 de cand cu sarcina...simt eu ), si toata lumea ma intreaba ce fac...nu fac nimic, pur si simplu asa e felul meu.Te tzuc...si esti frumoasa asa cum esti...
LAURA am uitat sa laud frumosu' ...uite aici multi pupici de la mine si de la printesuca ...
Eu tot cu intrebari: Irene are pe fata niste bubite mici, rosii, albe in varf...cu ce trec? sa o dea cu ceva? sa le lase ca vor trece de la sine? Doctorita ei de aici, i/a spus sa o dea cu nidoflor...a dat/o si a doua zi avea numai pete albe...am sfatuit/o sa nu o mai dea cu nidoflor, dar nu stiu cu ce sa/i dea...poate ati mai intalnit careva problema asta...
Ma duc sa/mi sun printesuca sa treaca odata acasa...pai e ora mesei si ea umbla vandra...
Revin...mai pe/nserat

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

PRINTESUCA IN ACTIUNE

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

a_deju, vreau si eu filmuletele cu Baby Einstein. Daca se poate.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Fetelor m/am indragostit...fetele astea sunt un deliciu, ma rog, nu numai fetele, dar cand sunt 2 sau mai multi....Deci, am facut baie la Irene...Alessia statea la marginea vanitei, radea, dadea pusi, baga mana in apa si o spala pe Irene, iar mai apoi, cand a vazut ca nimeni nu o spala pe ea, a inceput sa ia apa din vanita si sa se spele pe cap...o dulceata...erau un deliciu...bun...am scos pe Irene din apa, au cremuit/o, au imbracat/o, si sa te tii...Alessia a pupat/o, s/a jucat cu nasul ei, a imbratisat/o, pur si simplu vroia sa se urce pe ea...a tinut/o in brate si chiuia de fericire...irene mai scancea, Alessia la fiecare scancet tipa de fericire...CONCLUZIA: daca nu eram deja gravida, cum ajungeam acasa ma puneam pe treaba...pur si simplu iti creste inima cand ii vezi...

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput