Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

sunt atata de obositaaaa... efectiv sleita, de abia m-am ridicat din pat azi dim ... nu mai stiu cum sa ma pun pe picioare, sa nu ziceti magne b6 ca nu mai functioneaza :((
si colac peste pupaza de 3 zile e jale rau cu mancarea, da' raaauuu. adica ieri toata ziua doar 3 lingurite de mancare .. de la 6 dim pana seara la 10 seara. si 2 guri de cascaval scuipate imediat . dc si azi e asa, o iau pe ulei. nu mai zisc ca oricum a slabit sapt trecuta 500 g si arata trasa la fata
azi duc copro la examinare sa vadem ce iese
v-am pupat, ca nu stiu cand mai apuc sa intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

porumbita, ceva vesti de bambo si antonia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DIA,sanatate multa!!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Neata
scuze ca aseara nu v-am zis nimic de fete, deci au gasit pansamente din alea de care ziceam eu multumimbebinutei de ajutor. fetele sunt mai bine Antonia e mai linistita , Roxy a zis ca vineri cheara daca nu le externeaza o sa iasa pe proprie raspundere. sa vedem ce zic doctorii de pansamentele alea, Roxy spera sa nu-i ramana semne ca pe fata se cicatrizeaza bine.Acus am sa le sun sa vad ce mai noi pe la ele dupa ce lea vazut doctorul.

De unde sa-mi fac si eu curaj sa-l tund pe Mario, are niste creti asa frumosi parca e un ingeras, blond cretos si cu ochi albastri, cum sa-i tai cretii aia.Sper ca printesa la fel sa aiba parul ca la mario. E des si firul gros.Mai avem o bubita pe obraz care o tratam in rest e ok. Eu deja incep sa-mi fac listuta ce imi trebuie pentru printesa, acus ma apuca febra cumparaturilor, mai avem ceva de rezolvat si ne apucam de cumparaturi. Mi-am scos deja salopeta de la naftalina, sa vedeti vecinii ce fata au facut pana acum nu se vedea burta si hop apar cu burta...

Va pupam si o zi buna

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Deci vin fetele acasa, asteapta doctorita sa le semneze foaia si vin.O sa mearga la 2 zile sa le faca pansamentu. Cum o sa-si faca timp Bambo o sa intri sa va zica ce si cum. Normal cum era de astepta doctorii au zis ca ei merg pe tratamentu lor, nu au acceptat pansamentele alea.Bambo o sa va zica detalii.

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Vazut poze cu Dani de Laura tunsulici. Mare si frumos si seamana cu mami?

Antonia de Saruta...un fluturas-ingeras perfect.

Aseara tuns si noi garga, la baie, e dulce-dulce. Poate intr-o zi bagam si masina...

Ieri a papat garga musaca de pui...succes total.

Desiree te coafeaza dc zic ca si io-s in aceeasi oala cu tine, poate chiar mai rau. Si trag la jug in fiecare zi..d.ar la mine oboseala are un cuvant greu de spus.

Dia imi pare rau ca nu papa Oana. Sunt dintii??

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Porumbita multumim de veste imbucuratoare. Acasa cu siguranta isi vor reveni mult mai repede. Sa-ti traiasca burtica din salopeta, mami.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Buna dimineata!

Sa va spun si voua. Discutam ieri cu o colega a carei fetita mai mare decat Oana cu 2 luni a avut acum jumatate de an giardia. Recent i-a facut analizele de sange fetitei, asa in general, ca fusese si racita si nu manca.I-au iesit eozinofilele marite si dr pediatra a considerat necesar sa ii dea tratament pt. paraziti intestinali. Tratamentul, evident, este puternic si oboseste ficatul. Eu stiu ca aceasta analiza arata ca in organism, candva, au fost paraziti, nu inseamna ca exista in prezent. Inca odata il apreciez pe dr. meu care, asta vara cand Oana nu manca, mi-a zis ca daca eu vreau neaparat, sa cer la laborator o analiza antigen giardia. A durat 3 sapt si rezultatul e sigur pt. ca, spre deosebire de coprocultura simpla, detecteaza niste proteine care au legatura cu parazitii si nu doar simpla lor prezenta sub forma de oua sau chiar viermisorii insisi, lucru care poate scapa si variaza de la un scaun la altul.
Concluzia e ca unii medici pediatrii dau tratamente aiurea in detrimentul copiilor. Noi nu am avut viemisori si sper sa nu contactam.
Voi ati facut analizele copiilor, asa de verificare?
Eu nu stiu daca sa le facem sau nu.
Ce de cuvinte stiu copiii vostri! Muuuulta admiratie. Noi nu avem un vocabular asa complex, dar nu ma ingrijorez....sper eu ca va fi isteata, ca prea e bagacioasa si baiatoasa si sper sa semene cu tatal ei cu mintea brici.
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

hop si eu pe acilea,m-am gandit ca daca intreaba roxanica de mine e musai sa apar
mai intai restantele:Alina,Monica si sot de KtrinelLa multi ani!
ma bucur ca Antoniae mai bine.cand am citit ce-a patitce eram eu varza,dar dupa....apa colocotita e spaima mea.eu nu folosesc decat ochiurile din spate.teo niciodata n-a vrut sa ia ceva de pe aragaz,seba incearca sa traga de gratat sau daca am vre un vas la scurs incearca sa il ia.asa ca nu mai las nimic acolo ca e instare sa isi traga totul in cap.porumbita transmitei si de la mine multa sanatate si multa putere.
noi suntem mai binisor acu-asta daca ptivesc partea plina a paharului.dar sa incepem cu inceputul.dupa doua zile si doua nopti de cosmar situatia s-a imbunatatit vizibil-intre timp venise si tati acasa-nu mai facea febra,muci se organizasera,noaptea dormea nu se mai ineca cu ei.ce sa mai boierie....marti vroiam chiar sa il scot afara.vise taica visemari dimineata a inceput sa tuseasca si stranute apoape non-stop,mucii erau garla-lumanari-si a reinceput febra-in jur de 38,5,deci mai mica decat la inceput.ieri am fost la dr,rosu gatul,secretii multe.ne-a dat si antibiotic,sa il avem la noi in caz de nevoie si aerosoli.de antibiotic eu zic ca am scapat ca de ieri dimieata n-a mai facut febra si nu era pe antitermice.cu aerosolie e nebunie,tipe,urlete.aseara am reusit sa face 1/2 din cantitate si am avut o noapte super....de dimineata reusiram sa ii facem pe toti,bine in mai multe reprize...asa si vestea minunata este:...ca si eu m-am captusitnas infundat/curgator,durere de cap,de gat.spaima mea cea mare e sa nu ii dau lui teo ca daca o ia de la capat eu...nu stiu daca mai rezist.
fetelor care asteptati pe bb2,asta cu bolile e cea mai mare problema.restul toate se rezolva cu rabdare,o vorba buna,multa dragoste.dar bolile astea care vin mereu te darama....
doinasanatate multa si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

desiree fruntea sus!daca ai timp apucate si face ceva pt tine,miscare,poate o cosmetica...acu sincer fustelor scurte nu le duc doru,dar as vrea sa am ude,mai bine zis,purta lucruri feminine,nu doar spot,o rochie,o fusta 3/4 si o camasa/buza mai cu vedere generoasa....dar cand,bolile astea nu ne dau pace
porumita imi aduc aminte ca o vecina s-a mirat cand m-a vazut cu garutul din nou,cica ea nu a vazut burta
pt mamicile care bucataresc.am luat zahar brun si faina intergrala
-cantitatile de zahar sunt acelasi,daca pun brun.pun mai mult?mai putin?
-pe punga scrie ca se intareste dupa deschidere.chiar daca il tin intr-un vas cu capac?si daca da.cum il aduc la starea normala?
-daca folosesc faina integrala,pun numai dasta sau combin.creste ok ?
va pup dulce.ma duc sa vad ce mananc.

Mergi la inceput