Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luly spune:

' neata minunatelor!
Hai la o tare si fierbinte!
Hai ca-i prima mea cafea pe forum, curaj ca-i buna!

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LULY,mersi de cafea!!!!mmmm,ce buna e !!
SARITA,v-ati distrat de 8 martie,nu gluma,esti f frumoasa!Micuta fluturasa e o dulceata!
LAURA,e scump foc tunsulici,seamana muuult cu tine!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Saryta - super fluturasii. Frumoasa petrecere!

Laura- admirat tunsulici ochios si zambaret. Iti vine sa-l mananci nu alta.

Adinazot- ma bucur ca-ti place. Aaa, am admirat-o pe Ale in fustita, tare bine ii sta.


Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

buna de dimineata!

dandusa, multumesc fain de dedicatie! imi place mult loredana!

ktrinel, sa-ti traiasca perechea si sa te bucuri de el pana la adanci batraneti!

luly, daca e fara zahar cafeaua, iau si eu o gura!

fost aseara la ristorant (dupa ce eu si flacaul ne-am trezit din mahmureala cu zeama de varza ) si a aruncat si sotul 2 galeti cu apa rece pe noi sa ne trezim de tot)...adica fost in Mall, unde au si ristorante, sa imi caut papuci..pardon, pantofi....depresie totala, nu am gasit nimic sa imi placa si sa ma si incapa...toate cu tocul cui, inguste..dar frumoase rauuu..plangeam langa ele...eu am ditamai laba acum,din cauza ca sunt grasa... mai sunt si lata in picior....unde sunt vremurile alea cand nu suportam altfel de incaltaminte decat pantofi si cizme cu toc si eram fistichie rau si umblareata..si nu oboseam..si aveam si fusta de o palma deasupra genunchiului..si bluza mulata.....in concluzie, ma busise plansul dupa ce am iesit din magazine. al meu facuse niste ochi la mine...ca nu sunt sanatoasa? asta e motiv de plans si depresie..spune el..atata timp cat inca mai sta in puterea ta sa faci ceva si totul poate fi reversibil, numai sa vreau..da, sigur, numai sa vreau....cand? cum?.....dupa acest scurt episod de depresie am hotarat impreauna ca luna viitoare ne luam plansa de alergat si trecem la treaba....m-am neglijat total, nici nu stiu cum am lasat asta sa se intample, eu, atat de cocheta ce eram.....nu suportam sa ies nemachiata din casaaaaa.....acum arunc pe mine niste pantaloni de trening, imi strang parul in varful capului si tusti la groapa cu nisip..fetelor, copilul nu e o scuza, clar...e delasarea mea si numai a mea....iata am implinit 32 de ani si ma urasc pe mine insami!



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Hai ca scurg si io cana aia de cafea ca noaptea a fost cam alba.
Pe Maria-sa il chinuie rau caninii, nu mai ies si aia odata ca tare mila mi-e de el...
Si iar am reusit sa visez neoamenii aia din I am legend...cine m-o fi pus sa ma uit!!!
Si aseara inainte de culcare m-am uitat la un film cu Gerard Depardieu- Michou...tare emotionant...am bocit de mi-am umflat ochii cat cepele...
Donia, baga pilule mami, teoretic infectia ar trebui sa mai cedeze dupa 2 zile de antibiotic! Sanatate multa!
A-deju, nu-i de la polen, ma stiu eu fff bine, nu am nika de la polen, e o nenorocita de viroza care trece in cateva zile, da' momental sunt cu pachetul de batiste la 3-4 ore si cu coldrex-ul langa cotul stang...Si cum mai stai la capitolul emigrare? Ca io vazut reclame cu campiile manoase ale Canadei si documentar cu poluarea Bucurestiului...si balanta a inceput sa se cam incline...a mea balanta deocamdata fiindca consortul nici nu vrea sa auda!
Porumbita, nici o veste de la Bambo?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Desiree,
JAP JAP- hai mai...sa plangi pt asta.stiu ca poate fi deprimant,dar sotul are dreptate..nnu e nimic ce nu poate fi schimbat.Si lasa lacrimile pt probleme mai serioase..
Dia,
Vrem sa vedem ce a adus sotul...

Pediatra zice ca a facut intoleranta la lactoza si sa trecem pe Pregomil -lapte vegetal- care ia-l de unde nu-i...adica nu gasesc nicaieri.

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
nu-i asa ca-i scumpel tunsulici? multumim de laude.
desiree eu azi m-am machiat, rujat, aranjat parul si mi-am scos si margelele de la naftalina. si am si inceput sa slabesc. te inteleg perfect, am avut si eu o perioada asa.....naspa rau. sper sa treeaca si la mine si la tine.
saryta fara comentarii, doar
pupici, ca ma apuc de treaba

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

avem biclaaa... a, de fapt www.imaginarium.ie/productos/detalle?referencia=26072" target="_blank"> tricla
lavinia, a mai adus: www.imaginarium.ie/productos/detalle?referencia=18316" target="_blank"> 1 , www.imaginarium.ie/productos/detalle?referencia=27558" target="_blank"> 2 , www.imaginarium.ie/productos/detalle?referencia=25355" target="_blank"> 3
astea toate de la imaginarium. rtestul de la toys r us, dar mi-e lene sa le caut acuma :))
nu a gasit animalele de la babay einstein
si mai avem si masa cu scaunele de la ikea si tunel
revin cu poze. one day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

laura, dulce foc tunsulici . sa=l mananci nu alta . bravo pt vocabular.. si eu le tot notez.. ma sochez, ca are zile in care invata si 10 cuvinte. am mai zis ca dani seamana perfect cu tine?

desiree, te inteleg perfect. da' perfect. eu am inceput sa merg la sala. dar cura merge f greu ca nu apuc sa tin dieta singura cu oana toata ziua, mananc pe apucate. ideea e c a tb sa faci ceva. eu dupa 2 sedinte de fitness+ sauna ma simteam alt om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Lipsit ieri de la chef de chef:


Monica !!! Sa fii sanatoasa, voioasa si sa ai parte de multe, multe bucurii de la ai tai. Ai stiut sa-ti inchegi o frumoasa familie. Felicitari! Si o sarcina usoara in continuare, incununata de un/o fratioara minunata pt Dragos.


Desiree. Numai bine si las c-oi purta tu si mini si mulate. Iara la groapa cu nisip chiar ca nu poti aparea asa cu tocuri si papuci ascutiti.. treningul si coada de cal is numa bune.


barbat de Ktrinel! Cunosti faptul ca esti un norocos, da? Cu asa mandra nevasta si cu asa fetita minunata.


Fost in Iorga, sa punem baietii pe pasapoarte. Spre surprinderea mea totul a decurs rapid, lin si fara stres. La serviciul special pt copii, spre sfarsitul programului si cu numai un copilas in fata. Iar de saptamana viitoare sunt plimbareti cu acte-n regula.

Apucat de admirat Dani tunsulici si fluturasul Sarytei. Vaz c-am scapat poze cu Ale de Adina.

Ce mai stiti de Antonia, de Bambo?

Donia tu cum mai esti? Eu votez clar pt varianta b.

Raluca_u ce face Adinuta?




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput