Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

admirat si fluturasii sarytei pe tobogan si pe balansoar .. cred ca se distreaza de minune impreuna

dianarus, cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

iulia-stefi, oana n-a avut febra decat o data, in vara... si a facut febra 40 si 40.5, dar nu i-am dat decat antitermice, si din fericire a scazut.. dupa cate stiu eu (contraziceti-ma dc nu am dreptate), convulsiile apar numai la febra care creste mult dintr-o data, brusc, in cateva minute, nu la orice febra mare... eu aveam in casa fenobarbital sa-i dau ca sa prevenim convulsiile, si in momentul ala am ales sa nu-i dau... acum nu stiu ce as face... sper sa nu-mi pun problema prea curand, din fericire oana nu e un copil bolnavicios si a fost bolnava numai de 3 ori pana acum , si doar o data cu febra... dar sincer, acum in lumina celor intamplate cu prietenii nostri, nu stiu ce as face, mai ales dc as fi singura acasa.. oricum pediatra ne-a zis ca la febra care trece de 39.5 sa-i dam fenobarbital ca sa prevenim convulsiile... eu una am un mare cui impotriva fenobarbitalului, si a tuturor medicamentelor care se dau in situatii din astea, toate sunt periculoase pe alta parte... dar decat un stop cardiac, doamne fereste... vorbesc si eu, ca chiar nu stiu dc as alege sa-i dau ceva de genul fenobarbital... :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb




Go Dianarus, go!!!




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)






hai maaaa...


fost, vazut, nu placut nika pe acolo, scris totusi cat stiui...
amu' sperante mari n-am...

merci de galerie



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by ruxandra_sb




Go Dianarus, go!!!






hai maaaa...


fost, vazut, nu placut nika pe acolo, scris totusi cat stiui...
amu' sperante mari n-am...

merci de galerie





[big, big smile]


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

ma duc sa prestez cap nou

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:


Capitol inchis.

Va rog continuati, aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

iulia-stefi, oana n-a avut febra decat o data, in vara... si a facut febra 40 si 40.5, dar nu i-am dat decat antitermice, si din fericire a scazut.. dupa cate stiu eu (contraziceti-ma dc nu am dreptate), convulsiile apar numai la febra care creste mult dintr-o data, brusc, in cateva minute, nu la orice febra mare... eu aveam in casa fenobarbital sa-i dau ca sa prevenim convulsiile, si in momentul ala am ales sa nu-i dau... acum nu stiu ce as face... sper sa nu-mi pun problema prea curand, din fericire oana nu e un copil bolnavicios si a fost bolnava numai de 3 ori pana acum , si doar o data cu febra... dar sincer, acum in lumina celor intamplate cu prietenii nostri, nu stiu ce as face, mai ales dc as fi singura acasa.. oricum pediatra ne-a zis ca la febra care trece de 39.5 sa-i dam fenobarbital ca sa prevenim convulsiile... eu una am un mare cui impotriva fenobarbitalului, si a tuturor medicamentelor care se dau in situatii din astea, toate sunt periculoase pe alta parte... dar decat un stop cardiac, doamne fereste... vorbesc si eu, ca chiar nu stiu dc as alege sa-i dau ceva de genul fenobarbital... :(


Si eu sunt impotriva, dar la 40.5 mi-a fost sincer frica. Si decat sa-i dau pe gura fenobarbital am preferat microclisma, care isi face efectul si foarte repede si ... dr a zis ca e mai bine asa. Tu faci ce simti ca e bione pt copilul tau, ca Dumnezeu o sa te ajute. El are grija de cei mici. Multa sanatate.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput