Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara dragi mamici .
Multumesc mult de tot tuturor pentru urari,sunteti MINUNATE ,nu mi-a venit sa cred ca s-au gandit atatea persoane la mine .
LUY
LA MULTI ANI !!DANUTA 36 ,MADALINA
sa fiti fericite alaturi de cei dragi !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Nu am avut net azi si nici timp. Profit si eu de ocazie si mai bantui prin oras. Baiatul a fost cuminte foc azi, acum spre seara cam agitat. De fapt plangea si cand am ajuns eu si am imprumutat o camera de la cineva sa pot vedea ce se intampla. Maine sper sa mi-o aduca. In rest incearca sa se ridice in pozitia pentru de-a busilea insa nu stie si se lasa pe un singur genunchi. E haios rau. Am trecut pe Nan2.

Acum o iau din urma ca am destul de mult.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna seara fetelor...

Cecilia, asa patesc si eu cu al meu, eu obisnuiam sa-i schimb scutecu la fiecare masa, acuma de multe ori il desfac si-l pun inapoi ca-i gol...eu nu cred c-ar fi problema...ca recupereaza..de multe ori se udaaaaaaaaaaa

Andriesh si mami25 sa va traiasca puiutii

Iete ca-mi sosi aparatu`, ma declar foarte multumita, si primele poze cu cravata , si cu un bebe care roade tot, si care face pe smecheru` si vrea sa stea in picioare

Pupici la mamici si bebici...Noapte buna





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Aaa, azi am facut injectia cu botulinica. Alina, nu am mai deschis aseara mess sa iti explic. 2 injectii mici de o parte si de alta a fisurii, 0.3 ml pe fiecare. Intepeneste muschiul, o vreme nu se mai poate indinde si nu se mai forteaza, lasand timp sa se vindece rana. Mi-a fost o frica de mi s-a facut rau si culmea nici nu prea am simtit. Sa vedem de acum ce va fi.

Si inca o chestie. Perseverez cu sportul. Insa azi am luat dvd-ul acela Postnatal Body Revolution si nu sunt prea incantata. Nu stiu de ce toate dvd-urile romanesti sunt inghesuite, ritm rapid de zici ca le deruleaza, nu explica miscarea, nu iti da ragaz sa intelegi ce e de facut. Ca atare prea dificil.

sarbatoritilor de azi

Maria, Alehiam si Danuta Sa fiti sanatoase si fericite!

Luy, despre ce poze zici? Poze cu Alex mica? Maine scanez cateva poze clasice sa le vezi si le voi pune si pe cele de la aproape 2 ani.

Vero, ii dau orice fel de apa plata. Si noi tot borsec avem acum si pe aceea o folosesc si pentru bibe.

Alinus, nu am rezolvat nimic cu dermatita lui Andrei, mergem inainte cu ea si astept 2-3 ani sa ii treaca. Folosesc emolient de baie in cadita, Trixera sau Stelatopia, numai pe cap samponel. Pe picioare am folosit si Locoid cu cortizon si degeaba, asa ca o dau inaitne cu lanolina. Insa cum il las fara nadragi si se freaca de pat sau salteluta se inmultesc eczemele. Analizele pentru sterilet erau initial ok, acum le-am refacut ca trecusera 3 luni si nu il montasem. Miercurea viitoare le iau si daca sunt bune ma duc joi la montat. 5 mil este Mirena, in farmacii.

Si_bv, da, categoric venim fara copii de data asta. Inca nu stiu unde se va tine cursul.

Carpatina, . Imi pare rau ca Ioana are probleme, nu e prea bun Zinnat ala, chiar daca initial siropelul pare ok ramane un gust mai amarui dupa aceea. Multa sanatate fetei si tie succes la job si la cursurile de limbi straine, si succes si mai mare la slabiri. Eu ma fac ca nu am vazut ce nr mic de kg vehiculeaza Maruntzika pe aici, prea mic ca sa fie vazut.

Betty, sa stii ca de la medicamente nu papa Mario, la noi nu mananca nici asta mare de la ele, d-apoi Mario care e bebelus.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Rox stii care-i baiul? Masa de dimineata o papa, dar la pranz deja nu mai vrea deloc...si in plus se trezeste la maxim 2 ore noaptea, asa ca sunt capiata....E ceva ce nu ai vazut....l-as ca se face el bine si o sa il las sa tipe pana il obisnuiesc sa doarma...nici macar nu suge....adica aterizeaza la mine in pat, se lipeste de mine, suge max 30 de secunde si adoarme....problema vine daca eu ma nisc...se trezeste instant si se infige in tzitzi...si uite asa nu mai dorm noaptea....Rar se intampla efectiv sa suga.... vreau si eu sa dorm noaptea....

Marunzika nu sunt sigura cat am inaltime...ori 1,60 ori 1,62.
la ultimile 2 masuratori au iesit cele 2 valori, asa ca....

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Andriessssss, nu ai citit din urma, dar iti spun eu ca m-au luat grijile pe sus si am uitata de botezul tau. Vroiam sa vin sa te vizionez in direct la restorant... Asta cred ca era ca la "surprize-surprize"... Hihihihihi... Ma bucur sincer ca ti-a placut si a iesit totul exact cum iti doreai. Iti zisei ori ba sa nu-ti faci griji ca nu te trimet in balarii????


Micul Yannis creste mare





Mersic frumos... chiar nu erau deloc balarii, asta am vazut cand amantamat ziua, dar totusi aveam oarece emotii la mancare, stii tu... depinde de manager, depinde de muuulte alte chestii...pana si dj ul de la ei l-am luat ca eu nu mai aveam putere sa ma apuc sa caut si dj...un baiat mai tanar, la inceput doua, trei melodii le-a mai zbarcit, da' i-am facut eu play listul de vreo doua ori si s-a prins ce vreau. Tortul a fost super bun, bautura buna, friptura excelenta, sarmale adevarate (eu am luat meniul ala cu sarmale) , carnatii buni-buni, am luat si la pachet si-am facut masa acasa luni cu mare parte din mancarea de la ei...in fine,bine c-am scapat, am crestinat baiatul si m-am linistit si cu neamurile.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara tuturor!!!


La multi ani sarbatoritior de astazi Pupici si felicitari la mari si mici!!!


Alehiam, multumesc. Daria e intradevar o fetita tare cuminte si buna. Zilele astea o supara tare gingiile desi nici urma de dintisori si e mai plingaciasa, maninca mai putin si vrea chiar numai in plimbata in brate dar e de inteles.

Papanash, Andrei e uimitor!!! Pupici si bafta multa sa poti tine pasul cu el.

Timpul zboara foarte repede la Piatra Neamt si fiecare zi cu Daria e magica!!!
Iesim la plimbare in fiecare zi, astazi l-am intilnit pe iepurashul Andrei de mami Emma. Un dragalas si jumatate.

Daria incearca sa merga de-a busilea. Ridica funduletul si se enerveaza ca nu inainteaza. A inceput sa faca miscare asta de bitiiala, flexie-extensie a genunchilor si cind o tin in brate.
Daca o tin in fundulet pe piciorul meu, cu talpile sprijinite de canapea se impinge atit de tare incit se ridica total in picioare.

Nu am reusit sa inlocuim total masa de legume. Nu prea ii plac, in schimb papa bine lapticul. Am trecut pe Nan 2 inca de pe 20 februarie la sfatul pediatrului.

Magda am citit ca iti controlezi dieta. Mi se pare super OK cum maninci.
Si eu am inceput de luni dar pentru ca se suprapune perioada asta cu postul constat ca maninc prea multe fructe si carbohidrati. Nu reusesc sa beu suficieta apa si inca nu am curaj sa incep pilates.

Noapte linistita dragi mamici, dulcetele si papanashi.



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by luy

Andries, mami25, sa va traiasca micii crestini
Si totul a iesit perfect, bravo ! Andries, m-ai spart cu petrcerea de 3 zile

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



multumesc, multumesc...ehei... daca va povestesc ce nunta am avut...o saptamana practic a fost si-am jucat de mi-am rupt si pantofii si-o pereche de cizme (ca n-aveam a doua pereche de pantofi la mine)...de'... Basarabie dulce iubire ...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

Buna seara fetelor...

Cecilia, asa patesc si eu cu al meu, eu obisnuiam sa-i schimb scutecu la fiecare masa, acuma de multe ori il desfac si-l pun inapoi ca-i gol...eu nu cred c-ar fi problema...ca recupereaza..de multe ori se udaaaaaaaaaaa

Andriesh si mami25 sa va traiasca puiutii

Iete ca-mi sosi aparatu`, ma declar foarte multumita, si primele poze cu cravata , si cu un bebe care roade tot, si care face pe smecheru` si vrea sa stea in picioare

Pupici la mamici si bebici...Noapte buna





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007



frumos foc Darius...

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Am venit si noi din vizite, am hranit fata, i-am facut baita si ne uitam la film. Tati sta acasica cu noi de duminica pt ca trebuie sa ma ajute cu fata si ma ajuta foarte mult.
Vreau sa urez si eu La multi ani sarbatoritilor de azi cu putina intarziere.
Andries, Mami25 felicitari pentru micutii crestini.
Slippers imi pare rau pt Miruna, sa se faca bine.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



Multumesc, multumesc frumos!!

Andries

Mergi la inceput