*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta iti recomand pe dr. Dumbrava Doru de la Diagnosis si Budimex. Sanatate Sarei!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by ramonab


Desi mesajele mele sunt cam ignorate, si am pus cateva intrebari f. importante pt mine la care nu mi s-a raspuns, mai fac o incercare, poate poate: ieri cand am fost la vaccin, doctorita mi-a spus ca pot sa incep sa ii dau cate un pic de mar razalit, kiwi si portocale.Eu va intreb daca ati primit si voi sfaturi de astea ca mie nu prea imi convine ce mi-a spus. Eu alaptez si nu prea sunt deacord sa ii dau altceva decat laptele meu.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd





un copil este perfect sanatos si alaptat 6 luni EXCLUSIV, nu ii trebuie nimic altceva, laptele de mama are tot ce ii trebuie.
cel putin 3-4 luni alaptat exclusiv daca ai de unde (si tin minte ca ai de unde), abia apoi putem vorbi de diversificare.
si direct portocale, kiwi? sunt cam acide pentru stomacelul lui. daca era vorba de legume fierte, vreun piure de cereale, ceva... cam bizar ce iti propune dr. ta, no offence!

si nu te supara, pune intrebarile din nou, ca suntem multe si avem mai multe de spus! te si nu te supara!
eu de exemplu nu raspund la telefonul mobil decat cand pot si am chef. si le spun tuturor sa nu o ia personal, da' asta e situatia acum. cred ca la fel e si pe forum! Asa ca insista, nu te lasa batuta, un raspuns o sa primesti!

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ramonab eu am alaptat fata exclusiv pana la 6 luni cand am incercat diversificarea...a acceptat extrem de putin (suc portocale, banana, biscuit ras, fara supe sau piureuri) pana in jur de 8 luni (cam pe la 7 si jumatate am tot revenit cu insistente de a papa supa, iar abia la 9 luni manca piure cu...castraveti murati!). Acum mi-a spus sa incerc sa-i dau san doar pana pe la 5 luni...dak nu se satura incep diversificarea dar nu mai devreme de 4 luni).

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

La multi ani Inuta!

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

gatta, draguta, te cred ca esti speriata cu asta mica.

da' ca sa fie laptele bun, trebuie sa fie si mami bine. ceai de chimen si fenicul in plus (nutrinatal are doar anason), supe si lichide hranitoare, o bere fara alcool din cand in cand si, mai ales, o stare de spirit buna! mami si Sara.

eu am reusit sa pun o poza cu genele lui Serban, luuungi si dese, mor dupa ele! uite www.flickr.com/photos/monicu/" target="_blank">aici sa ma dau si eu mare!

a propos, fetele, eu am o pb. la cap . dupa ce toata ziua tin in brate un ghemotoc mic si roz si rodund si neted, ma uit dimineata in pat la fata sotului meu si parca arata taaare schimbat. e... maare si...cu par! i-am zis azi-dimineata ca o sa-l parasesc o vreme pentru unul mai tanar (fi-su adica) si a zis ca nu se supara, daca e doar pentru o vreme... Cu capu', nu??

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Multumesc pt raspunsurile rapide

Si eu cred ca doctora asta ii , i-a mai recomandata de asta unei prietene si ea a ascultat-o, bine da ea nu prea avea lapte ii dadea si formula copilului. Dar eu nu vreau sa ii dau nimic, acuma ca mi-ati zis si voi, sunt hotarata. Si pe mine ma mai bate si mami si soacra-mea la cap sa ii dau ceai dar eu stiu ca atata vreme cat alaptezi exclusiv copilul nu are nevoie de altceva, nici macar de ceai pt ca setea si-o satisface cu laptele care iese la inceput.Da degeaba le explic ca ele tot pe a lor o tin.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Multumesc pt raspunsurile rapide

Si eu cred ca doctora asta ii , i-a mai recomandata de asta unei prietene si ea a ascultat-o, bine da ea nu prea avea lapte ii dadea si formula copilului. Dar eu nu vreau sa ii dau nimic, acuma ca mi-ati zis si voi, sunt hotarata. Si pe mine ma mai bate si mami si soacra-mea la cap sa ii dau ceai dar eu stiu ca atata vreme cat alaptezi exclusiv copilul nu are nevoie de altceva, nici macar de ceai pt ca setea si-o satisface cu laptele care iese la inceput.Da degeaba le explic ca ele tot pe a lor o tin.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12




Exact asta patesc si eu cu ceaiul..frate, parca zici ca se sfarseste lumea..."eu asa dadeam, o masa san, o masa ceai..." - ce ma dispera....nu vreau si nu vreau sa-i dau ceai..PUNCT

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

DOCDECAP sunt superbe genele lui Serban.Se vor bate fetele pt ochii lui.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

RAMONA eu stiu ca diversificarea se incepe cel mai devreme la 4 luni.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by danonique

IRLANDEZA am vazut pozele de la botez.Cum ti-am mai spus sunteti o familie tare frumoasa si aveti o fetita superba.Si noi am facut botezul lui Albert tot in familie.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)




Multumim. Si voi sunteti frumosi. Cat despre botez, a fost frumos, chiar daca a fost doar cu nasii, nu le putem avea pe toate ,nu ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput