Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc din suflet, Petro.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

amy - ma inscriu si eu la o plimbarica, mai exact o inscriu pe Silviuta langa un asa cavaler . Ce figura de smecheras are !!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Si eu plec inarmata in parc cu termos si bibe. In termos pun cantitatea de apa exacta si in bibe nr de masuri. Si uite asa stam noi mai mult in parc !!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

MIHUTA, DANY, merci de sfaturi; ma gandeam si eu la varianta asta, dar aveam o retinere vis a vis de prepararea in parc...in fine

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

ellis, micutza ta cat mananca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai fetelor..

uite si pe mine m/au certat..jasmin..aralia..cami parca..nici nu mai stiu...

cd acu vreo 4-5 zile, dupa 2 sapt in care copilu nu/mi manca..slabea..am mai vazut clipuri cu fetitele araliei si ale lui BB..si am zis ca bb meu e inapoiat..

mama ce mi/au sarit in cap!!! si bine au facut!!! ca mi/am revenit, si stiu ca bblusul meu e cel mai cel dintre toti..bine, ca cel mai frumos e oricum..hihihi

deci, ideea e ca nu toata lumea stie sa si primeasca "certurile" astea virtuale..sau ma rog, opiniile contrare...

da acuma na..vedeti ca suntem mai nedormite..mai stresate de copiii plangaciosi..nu poti fi lapte si miere si sa explici cu tact pedagogic cuiva ca din punctul tau de vedere nu e bine cum si ce face..

ma rog..ideea era ca sa nu va mai suparati vere asa ca vacarul pe sat...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

asa..da sa vedeti cat sunt eu de isteata..

eu n/am inteles o chestie...de ce trebuie sa ne stresam cd punem copilu la olita? ce/are dc sta cu pampersu in fund? sa stau sa/l dezbrac in turu gol prin toate parcurile?

cd o fi destul de mare, sa stie sa "se tina" cat de cat..atunci il pui la olita, si scapi de pampers..iar asta in fctie de fiec copil..unu poate vrea la 9 luni altu la 2 ani..dc urla cd vede olita doar n/o sa il iei la bataie sa stea acolo, nu?

sau sa faci, Doamne iart/o, ca bunica/mea cu frate/meu..sa/i dai cu pantalonasul murdar pe la nas, certandu/l..iaca ce/ai facut..iti place...aia copii traumatizati...

e atat de simplu..
nu stiu..numa mie mi se pare asa?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nelone..si eu doar cu femei am alaptat prin preajma..sau sotul..afara nu sunt genul

asta vroaim sa va zic si eu de praparatul laptelui afara. apa o tii in termos si iti iei in alt recipient praful, masurat. cd e nevoie, le amesteci si gata. eu asa as face.

roxxy, cu copy paste, mama

ma gandeam si eu la femeie pt curatenie..da io/s pretentioasa..si iar m/am gandit..s/o chem sa faca ce? sa dea cu aspiraotrul si sa stearga prafu????

ca eu baile si bucataria nu i le dau pe mana...deci, nu s emerita..asa ca fac cate putin..in fiec zi..deci la mine niciodata nu/i curat peste tot...


no, gata va las..

ma duc sa trezesc copilu, sa ii fac baie..sa manance..

dadada..nu mai bodoganiti..stiu ca nu se face sa/l trezesc, da la noi asa mere treaba..doarme de la 5..nemancat de la 3 jumate..ce vreti sa mai fac??????


haideti, lasati supararile...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by dany26

multumim pt noul capitol!Doamne ajuta sa auzim numai de bine!!!

creem si bb meu regurgiteaza des si cam de o luna o tine asadar eu ii dau lapte praf...

ellis mersi de sfaturi....si eu am pb cu constipatia...deci o fi ceva geneticIar in leg cu laptele praf in parc o solutie buna este sa iei apa calda-(cantitatea exacta) in termos si separat lapte praf in biberon-(cantitatea eaxcta)...si le faci afara...!eu asa am auzit de la cateva mamici

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007





si eu tot asa fac cu laptele ...masa din parc

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hai ma jasmin, cum poti sa spui asa ceva??? sa stii ca m-am intristat tare cand am citit... v-am spus si in mesajul anterior NU M-A SUPARAT NIMENI!!! de ce s-a dezvoltat subiectul asa de tare?? era mai frumos sa nu mai intru deloc fara nici o explicatie si sa credeti ca s-a intamplat ceva cu noi????
repet inca o data, nu sunt suparata pe nimeni, singurul "cuvant" care m-a deranjat (dar nu de asta am zis ca nu mai intru) a fost "dresaj"... (la fel ca si pe ank)


creem, la noi s-a rezolvat problema cu "varsatul" pe jumatate!! adica la masa solida nu varsa la cea lichida mai da cateodata in jeturi afara.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput