Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabitz78, o imbratisare stransa si multi pupici ptr Eliza.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Nana...eu il pun in scaunel, dar nu la 90* , ii las spatarul in jos, sa stea mai comod, incearca si tu si lasa-l culcat, daca scaunelul iti permite asta...
E greu pentru tine, dar e bine ca mananca singurel cat-de -cat.

Mai, ciudata e dragostea asta, o incercat saracutu`Darius sa colinde si pe alte meleaguri, dar pana la urma tot la sfatu` mamei o ajuns si tot la o baimareanca, el zice ca ce-i in mana nu-i minciuna, ce-i virtual, tot virtual ramane...no, ce sa faci?






Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Of, eu nu mai am liniste !
Multumesc mamicilor care mi-au scris despre hidrocel, am citit azi-noapte tot ce-am gasit pe net despre asta si am inteles ca nu e foarte grav, asa ca n-am plecat la medic, deocamdata. Azi e tot asa, parca o idee mai mic. Am citit ca poate fi asociat cu hernia si in cazul asta se opereaza, medicul decide cand.
Andrei are o energie de speriat. Nu sta o clipa locului. Acum e pe salteluta improvizata, imediat iese pe hol, sau se baga sub masa sa roada si sa traga de cabluri ( of, n-am scapat de ele, de calc, de imprimanta, ap, foto, incarcatoare, sistemul home-cinema cu satelitii periculosi, numai buni de catarat , etc ). Ce spuneti voi de centre de activitate ? al meu nici cand schimb pampersul nu sta pe spate, am invatat sa-l pun din mers ( mersul lui ).
A cazut de cateva ori, pe spate, fiindca se ridica la masuta din camera, la pat, pe scoica , oriunde vede ceva incearca sa se ridice. Am vrut sa-i fac poze dar in secunda cind fixam obiectivul s-a rasturnat pe spate si asa s-a lovit, saracul, ca am zis sa le ia naiba de poze, mai bine stau langa el sa-l tin .
totusi azi am reusit sa-l imortalizez, ia uitati cum se pregatea de ridicare:
http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2323818046/in/photostream/

si cum s-a ridicat:

http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2323818150/in/photostream/

i-am facut un loc de joaca in mijlocul camerei ( v-am zis ca sta numai in sufragerie, n-am reusit sa-l tin la el in dormitor mai mult de 30 minute, si alea cu chiu, cu vai...Locul de joaca e format asa: o patura groasa, peste ea o pilota, peste ea o mochetutza cu desene pt. copii, se joaca cam 20 minute, dupa care incepe explorarea. Nu pot sa-l las acolo si sa merg la bucatarie, de fiecare data s-a intamplat sa cada, o data s-a ridicat la masa, o dara la caloriferul electric, de multe ori la masuta tv.....cand merg la wc il pun in tarc si in 5 minute incep urletele, dar se pare ca m-am obisnuit sa-mi rezolv problemele in 5 minute...

am iesit ieri putin dar era un vant....poza asta-mi place, am baiat mare ......
http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2323000205/in/photostream/

Inca n-am invatat cum sa apara scris frumos in loc de adresa asta lunga http, tre'sa caut in urma ca tare frumos explica cineva, dar nu am incercat.

of, scuze pt. postarea asta lunga, acum Andrei doarme si de-aia-mi fac de cap langa el, ca daca plec din camera si se trezeste iar cade din pat si plange, si n-are voie....


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Sim asteptam pozici cu cei doi





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

ANDREEA11, majoritatea a mers pe infanrix. Andries stiu ca a vaccinat cu pentaxim pe mirciulica.
ce ai auzit despre pentaxim?

gabitz, multa sanatate micutei. mamica necajita

cecilia, Mihai face azi 10 luni, si are cam 11,5 kg. Si sta bine in popou, chiar si in picioare. Cred ca pozele nu sunt concludente .

papanash super idee pentru loc de joaca pe jos . o sa o pun si eu in aplicare



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Andreea11, eu am facut Pentaxim, ce ai auzit? ia zi, sau pune link





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Nana, sa stii ca Miruna nici n-a vrut sa auda de scaunul inalt. Ea a mancat in scoica si in scaunul de masina pana la adanci batraneti. Linguritele s-au colorat si la mine de la morcov. S-ar putea ca baby-carrots sa nu aiba atata pigment. Pupam Andrei.

Mad, suuper petrecere! Sa-ti traiasca flacaul.

Sabina
, ai mei au fost mari si grasuti amandoi. Pediatra chiar mi-a spus ca e un pic cam plinutz, sa nu ii dau cereale.

Gabitz, sanatate multa Elizei. Of, ca nu se mai face odata primavara ca lumea, sa nu mai raceasca puii!

Sim, haioasa faza. Am patit ceva asemanator cand era Miruna de vreo 7 luni, cu fetita unor prieteni, care avea vreo 10 luni mai mult. A luat-o Mihai in brate sa se joace cu ea cum se juca cu Miru, si cand i-a dau un avant mai mare, era sa-i zboare din brate, atat era de usoara.

Rodica, moroshanu' nu se dezminte

Vlad a facut deja febra

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, multumesc frumos pentru raspunsuri. Au fost ataea, ca nu mai stiu exct cine si cum a pus problma. Ideea e ca bebe al meu e ultr diversificat. Ati uitatara ca am inceput cu cereale de la 3,5 luni??? Deci nu se pune problema ca abia am inceput si are o perioada de adaptare. Faza ci pipi, am spus mi se pare ca nu face foarte des. Ieri nu am schimbat 6-7 scutece. Am inceput sa ii dau ceai mai mult si laptic, ca sa primeasca mai multe lichide si sa vedem care-i faza. Inca e sclifosit la papa. Manaca, dar mai putin decat o facea pna acum si il alerg cu mancarea pe unde il prind. Eu sper ca suntem pe drumul cel bun. Macar il vad ca a inceput iar sa gangureasca si sa faca galagie, sa se rastoarne si sa rada in hohote la gadilat si pupat din belsug... Doctorii nu mi-au dat un raspuns. Am primit niste sirop pentru pofta de mancare, desi le-am explicat ca nu asta e problema lui... Cica sa ii introduc noile alimente si apoi sa vin iar la control. Nu am iesit sa iau baterie pentru cantar, dar parca il vad eu mai zdrahon decat zilele trecute. Poate ca asta era problema, ca l-am lasat dupa capul lui si i-am dat numai ce stiam ca-i place - cereale, legume, borcanele, piureuri de fructe si tot felul de combinatii din astea dulci. Stiu ca zicea o tipa ca sunt intr-o continua schimbare si asa este; exact asa... La Y ce a fost valabil ieri, azi poate sa fie ceva extrem de nesuferit. Supele aste anu le manca neam si mai nimic ce nu era de la borcanel. Acum nu mai vrea borcanel ci numai facut de mami. Cred ca tine la silueta mea si m-a pus la treaba... Hihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am vazut poze care mai de care mai frumoase! Pui de morosan cu capul pe umeri, mega petrecere de Robert si mad, f frumos v-ati distrat!
papanash, e ce precoce e Andrei! Sa stiti ca am uitat sa va spun ca si gheorghe inearca sa se ridice. daca are ceva mai inalt se suie. Dar inca nu perfect vertical, si cumva in unghi de 45 de grade Chiar a remarcat ieri doctorita ca er f multa forta in picioare.
Dar Andrei de papansh e si mai si. Mamico, trebuie sa chlidproof the house

gabit, sanatate Elizucii! draga de ea....o pup tare!
Ana, a facut Vladut febra? mai, mai ce ma necajesc.
am un cui mare impotriva gradinitelor, practic, in loc sa-i tinem acasa sanatosi ii tinem acasa bolnavi



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana, cred ca e cat de cat bine ca papa. Acum nici eu nu mai stiu ce e bine si ce nu. Dar are nevoie de hrana, ca sa se puna pe picioare. Cu temerile tale legate de miscari si tinutul capusorului, nu stiu ce sa-ti spun. Poate te lamuresc fetele. Noi nu ne-am confruntata cu treaba asta... Va pupacesc si vreau sa va stiu bine, ok?!

Carpatina, bine ca ai dat un semn, ca imi lipsea prezenta ta!!! Pup fata!!

Andries, ai avut botezul??? Offf, vroiam sa-ti fac o surpriza si sa vin sa va vad. Cu toate belele pe cap, am uitat complet... Astept detalii pe mess. Pup TOTI bebeii crestinati!!!!

Sim, multam de reteta. Eu sm facut mucenici muntenesti. Din aia moldovenesti mi-a cumparat B. Mai am cativa si ma duc sa-i halesc; tare buni mai sunt!!! Si ai mei au iesit super. Sunt cam marisori, ca nu putui frate sa-i fac asa micuti ca aia din magazine. Aveam pe undeva o forma din aia speciala, dar nu am dat de ea. Asa ca am facut ceva de genul covrigeilor aia sarati, ca forma ma refer. Dar au iesit foarte gustosi si B s-a bucrat ca am marcat momentul si nu l-am lasat fara mucenici anul asta...

Betty, multa sanate gagici!!! Ai grija de tine si de iubitelul tau!!!

Offf, mai vroiam sa raspund cuiva, dar nu mai stiu... Sunt zuzi si imi zboara o mie de ganduri prin cap. Le rezolv eu pe toate, nu-i bai... Va pup!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput