Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

raportez bb total nemancacios azi. suge extrem de putin. curatat nas si tacsu zice ca nu suge din cauza ca nu ma mai iubeste ca l-am chinuit
nu pot sa imprumut tigai de la Sim ca le are pline cu mucenici


Sim, pupam Stefanutu.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sabina tigaile mele sunt goale? ti le imprumut?
Sanatate lui Gheo. Sper sa si revina cu suptul la noapte.

Luy? Maria?



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Noapte buna... cam liniste la schimbul trei.





Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Of, Sim, imi pare tare rau pentru Stefan. Tinem pumnii pentru maine, sa nu-l chinuie prea tare la recoltare. De antibiotic ce sa zic... desi sunt anti antibiotice, atunci cand trebuie, trebuie. Macar sa stii clar pentru ce il dai. Bafta maine. Poate totusi, totusi n-o fi nevoie de antibiotic...

Rox, Ciprofloxacin-ul e bun pentru e-coli, klebsiella, proteus de toate felurile si alte bazdaganii. Dar nu se prea prescrie la copii decat in cazuri severe. Noi l-am avut prescris Mirunei cand a avut intestinele facute tandari, pe la un an si ceva, dar e cumplit de administrat. Nu exista varianta "soft" sub forma de siropel (sau cel putin atunci nu exista) si e groaznic de amar. Brrrr...

Papanash, tinem pumnii pentru maine la doctor.

Gabriela

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, tocmai mi-am luat un set nou de tigai. Ti le donez. Auzi vorba...

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sanatate multa dorim si noi bebicilor bolnaviori!



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

papanash ce bebeu vioi si miscaret ai!



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ati auzit ultimele zvonuri care umbla prin targ ?
Se spune ca de trei zile incoace, este mare sarbatoare la curtea domneasca. Imparatul a chemat oaspeti din toate colturile pamantului la ospatul dat in cinstea crestinarii
prea-frumoasei printese Stefania de Andrruzza
care, in plus, astazi isi prinde al cincilea boboc de trandafir in buchetul lunilor.
Prinzand de veste, Iepurasul Hazliu i-a soptit la ureche celei mai bune prietene a lui ca acesta este prilejul cel mai potrivit pentru a-si face debutul in inalta societate. Grabita sa nu rateze petrecerea,
dulcetzica Amalia de danyelle005
a apelat la ultima solutie ca sa ajunga la timp, asigurandu-si astfel si o aparitie de efect.
Iepurasul ii spusese ca printre invitati venise din indepartatul Cipru
voinicul papanash Kosmas de iuli8700
si ea de multa vreme spera sa-l intalneasca, multe cuvinte de lauda despre el ajunsesera la urechea ei, asa ca voia sa se convinga de adevarul lor.
Invitati de onoare ai printesei, sarbatoriti la randul lor, au acceptat cu bucurie sa se veseleasca impreuna
frumosul papanash Teodor de Alinus_25
si
melomanul papanash Andrei de aandreea27 - special pentru el, la petrecere a fost chemat sa cante celebrul Demis Roussos
Bineinteles, nu puteau sa lipseasca
charismatica dulcetzica Teodora de Claudia1178 - desi se pare ca n-a fost tocmai pe placul ei mancarea
si
enigmatica dulcetzica Iris Maria de Ripley

Va rog sa va grabiti sa le uram La multi ani ! cu sanatate, fericire, voie buna si noroc ! Sa aiba toata viata motive de petrecere alaturi de cei dragi inimilor lor !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Na, am intrat si eu si acum toate mamicile dorm, cred ca iar a stins cineva lumina si eu orbecai....

Am reusit la Yannisa cu 2 masuri de cereale in laptele de seara, dar cu acceasi constatare ca a carpatinei, se foieste si se trezeste mai devreme!
Nu mai am cantar, deci nu mai stiu cat a luat in greutate, dar a luat sigur, ca ma rupe deja, ca vrea numai in brate, deci Rox, mai sunt si alti bebei care tipa daca nu-s bagati tot timpul in seama. Oare e deja rasfatata???

Mai avem putin pana la botez. Felicitari celor care au botezat de curand (Roxali, Andries, Tomasa - daca am omis pe cineva cer scuze)! Poze asteptam! Eu inca nu m-am hotarat cu ce ma imbrac :( si nici idee nu am :( dar tre' s-o rezolv curand, ca vine si Pastele (catolicilor) si vin si musafirii si nu mai e timp de umblat.

M-am lungit....noapte buna!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

quote:
Originally posted by alehiam

Sabina tigaile mele sunt goale? ti le imprumut?
Sanatate lui Gheo. Sper sa si revina cu suptul la noapte.

Luy? Maria?




Prezent ! ( fie si la spartul targului )

Multumim muuuult pentru felicitare lui Robert ( modelul ) si mamicii lui ( fotograful + designerul ), fff frumoasa, iar texul ... m-a uns pe suflet

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput