*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

am putina "limbarnita"...
dar nu am cu cine sa ma"desfasor"...

vroiam sa le dau absente astazi pe irinuka si alina 023 ( sper ca ana este bine, ca nu a mai avut crize de colici! )
si, in continuare lipsesc shose si natalia.
fetelor, de zerilouiza mai stiti ceva?

ma duc sa dorm ca mi-e dor de fii-mea, de mirosul ei de bebelus...
am patutul ei lipit de patul meu, in stanga doarmea ea in patut si in pat cu mine, in dreapta mea doarme dimitris..
iun fiecare seara cand ma bag in pat ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunile mele si ma simt cel mai fericit si implinit om din lume...
nimic nu mai conteaza decat copilasii mei!!
fetelor, este minunat ce ni se intampla!!!
dupa minunea celor 9 luni de sarcina... continua cate o minune in fiecare zi!!!
si ma bucur tare mult ca existati si voi, ca va cunosc, chiar doar in mod virtual...~!!
noapte buna voua si bebeilor scumpi !!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laurici, ce gurita frumoasa are Eleni!!! E tare frumoasa printesa ta. Si mi se pare ca cu cat creste cu atat iti seamana mai mult.
Pupam fetele si transmitem salutari micului barbatel!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:


quote:
Originally posted by kalosalina

buna zuzici!
Intru pe fuga, ca v-am promis sa va arat poze de la botez - le-am pus la semnatura.
Ieri si astazi, aproape tot timpul a fost agitata fata. Se linisteste doar daca o pun la san. Cum o dau jos, chiar daca e adormita, in 10 minute este treaza si iar plange - cum face si in momentul asta de altfel . Ma gandesc sa nu cumva sa planga de foame, sa nu-i ajunga laptele, ca sanii mi se par cam goi tot timpul...Nu stiu ce sa-i mai fac...

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)



Ai o frumusete de fetita. Sa-ti traiasca si felicitari pentru crestinare! Si ce parinti frumosi si fericiti!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Nu imi vine sa cred!!! Trebuie sa ma fac stricator-de-pompe sef! Tocmai am reusit sa "over-sterilizez" inca o pompa... Ca m-a mancat in fund - de curand incepusem sa o spal bine, bine si apoi o opaream cu apa in clocote, dar am zis sa o mai si fierb, ca na! Numai ca rahatul ala de silicon care face vacuum nu rezista nici la 2 - 3 minute de fiert, cum scrie pe ambalaj... Iar trebuie sa ma mulg manual o ora, ca nu mi-am luat un "smoc" de pompe cum am zis.... Am sperat ca nu o sa se mai intample! Asta e, scumpul mai mult pagubeste, o sa ma bag la un sterilizator, ca deh! Partea proasta e ca aici nu am microondas, deci va trebui sa iau unul electric... Dar merita, avand in vedere ca tocmai am primit avizul ca e la posta pompa cea noua... Mi-am luat inca o Avent Isis, cu sist. Via. P'asta n-o mai fierb nici d'a naibii! Ca e noua, nu ca raposata, deci m-a costat dublu... Uuuf, ce ghinion!

alinaatudor, sorry, am si sarit peste paragraful unde povesteai de Stefi, sau nu l-am luat in seama, ca ma asteptam sa se faca bine micuta... Adica... Nici nu am vrut sa ma gandesc la ce e mai rau. Desi am sunat-o pe mama, ca ea e fan Formula As, stie o groaza de tratamente naturiste... Dar zicea ca nu se baga la bebei asa mici... Ca tre' vazuta de medic... In fine, totul e bine cand se termina cu bine! Nici nu stii cat ma bucur ca e pe calea cea buna bebelusha ta! Va

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

laura_dimitris, am vazut si eu pozele cu Eleni! E o dulceata... Asa privire blanda are... pe ea de fetita in pasa' goala! Hihihi

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Creata, LauraD, multumim pentru aprecieri . Ce sa spun, sunt foarte mandra de baietii mei si multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru ei.


Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LauraIoana, multumesc de detalii! O sa caut si pe net la noi... Sa vad, poate ma convinge si nu iau de pe LR...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am vazut o multime de poze, toti bebelusii tare frumosi, si parintii lor la fel.

In 8 Martie am facut si noi botezul, doar cu nasii si mama mea, petrecerea o facem in Ro. Alexia a fost cuminte pana a scos-o preotul din apa, apoi a inceput sa tipe, s-a speriat. S-a mai linistit pe final . Avem si noi cateva poze, nimic spectaculos,http://good-times.webshots.com/photo/2883495810102887153NpbtZr pacat ca familiile si prietenii sunt in Ro, noi n-am mai vrut sa asteptam cu botezul, l-am fi facut si mai repede, dar nu s-a putut.Asta e, noi sa fim sanatosi. Sunt sigura ca vom avea si noi o petrecere frumoasa, chiar daca-i mai tarziu.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris

uitati niste fotografii haioase cu eleni..
am surpins-o de cand era cu suzeta in gura , apoi i-a cazut si cum era tare haioasa incercand sa si-o ia singura cu guritza...

http://www.flickr.com/photos/21462816@N06/2326703515/in/photostream/



O dulceata de fata .

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laurici, cand am intrat eu ai iesit tu... Exact asa simt si eu legat de copilasii mei. Si eu dorm cu ei in dormitor (nu si in seara asta pt ca Luca este mucios si l-am exilat cu taica-su) si in fiecare seara ii multumesc lui Doamne Doamne pentru ca mi-a trimis cei mai frumosi, inteligenti, iubitori, perfecti copii din lume (exact asa cum ii multumesti si tu pentru cei mai frumosi, inteligenti, iubitori, perfecti copii din lume ). Nimic nu egaleaza si nici nu va egala ceea ce ne ofera copilasii nostri. Si numai mamele ne pot intelege trairile astea.

Noi azi am mers in Politehnica in formatie completa. Ne-am plimbt pe acolo vreo 3-4 ore, baietii au jucat fotbal, am mancat pizza la iarba verde, Ana a servit masa in natura , a fost tare frumos. Partea neplacuta au reprezentat-o masinile care circula cu mare viteza chiar si pe acolo (numai nebuni, nene!) si multimea de caini cu si fara stapani (unii dintre ei de-a dreptul periculosi ). Ana a dormit tare bine, Luca a cautat si gloante trase in vechea cazemata (si cu ocazia asta si-a gasit si o noua pasiune) iar eu am rasfoit catalogul de la La Redoutte si mi-am facut planuri pentru o afacere la care visez de cand ma stiu.
Da...a fost o zi minunata!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput