Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rodica, abia e inceputul, nu te necaji, am patit-o si noi. Imi inchipui ce sperietura a tras si sotul tau, eu am sunat la multi medici si toti mi-au zis ca sa ma calmez, ca e totul ok, nu-i cazul sa-i fac radiografii-tomografii daca se comporta normal si n-a plans prea mult.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Ma retrag si eu, ca parca vaz iar ca ma trezeste puppi ca azi la 4 sa-i dau papa.
Chiar, am uitat sa va intreb, se intampla sa-si bage bbii degetele prea adanc in gurita si sa vomite? Ca mie mi-a facut de 2x ori asa - o data de la suzi si-o data de la manute.
Ori e posibil sa ma fi inselat si sa-i fi fost de la altceva, insa nu plangea, nu febra si fara partzuri!?

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Maruntzika eu cred ca e posibil. Si al meu de cateva ori si-a bagat pe gatlej deshtele, nu incat sa vomite, dar l-am vazut ca i-a ajuns pe unde nu trebuie, ca avea grimasa in cauza. Cred ca poti sta linistita

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

o poveste pentru fratii mai mari ai papanasilor si dulcetilor ( cu toate ca eu de-acum ii zic poezii si povesti puiului, si e destul de atent la ce-i spun, de multe ori rade .....)

http://www.miculprint.go.ro/

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Sabina, iaca:
http://community.webshots.com/album/562704539XvRduK
Ii zice SEB Vitasaveur

O prietena si-a luat Tefal, inca nu l-a folosit, dar cred ca e bun.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Diwana, ce vorbaret e Rares al tau, dar si ce frumos e! Ce frizura!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Nana hai te rog frumos.Mai fa un efort,aduna-ti toate puterile pentru Andrei,sunt sigura ca intr-o zi te va rasplati inmiit pentru toata perioada asta urata.Nu vrei sa dai timpul inapoi,daca l-ai da inapoi,poate nu ar mai fi bub Andrei.
O sa fie bine,merge incet,insa cand bebeii nostri vor face un an ai sa vezi ca deja totul o sa fie perfect.Cel mai important lucru este ca a scapat de spasme.
Ma gandesc la tine in fiecare seara inainte sa adorm,nu e usor,stiu.Insa uite,si mama pana pe la 8-9 luni m-a hranit cu lingurita,imi tinea maxilarele ca sa inghit,sa nu ma deshidratez.Si acum traieste cu frica in sange deja...ca nu ma alimentez.Insa uite-ma...la randu-mi mama.
Pe langa problemele tale,nici nu-mi mai vine sa zic nimic de Erikuta...ca azi face figuri si plange...sau ca n-a mancat tot din farfurie.
Insa ai sa vezi ca pana la urma o sa fie bine.Si eu insist sa ii dai cu lingurita sau siringa,chiar daca pare ca il obligi...asa treptat si stomacelul o sa scape de aciditate.Te pupam dulce si hai nu ceda acuma.:*



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Va pup si io de noapte buna si linistita, nu mai vad bine tastele....ca iar m-am enervat, mi-am adus aminte de nemernica aia...zau ca trebuie sa-i afle toata lumea numele, sa i se faca cazier, sa n-o mai pateasca si alt bebe....

Multa sanatate bebeilor !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Papanash, eu i-am citit aseara "Platero si eu". Nu l-am impresionat. Sper sa-i placa sa citeasca, ca mie una, si lui taica-so de asemenea ne place foarte mult. Abia astept sa-i citesc povesti.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Papanash, e cartea mea preferata! Si sofiei ii place f mult!!!
am vazut si steamer-ul, cred ca e super ok



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput