Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, ce povestesti tu acolo ma inspaimanta rau. Ar trebui sa initiem o lista neagra a bonelor, sa stie ca se popularizeaza printre mamici reputatia lor.Eu sincer inca mai sper sa se voteze legea aia in care avem indemnizatia 85% din salariu, ca nu m-as mai duce pana atunci la munca, dupa 2 ani se poate acomoda la cresa,zic eu.


In alta ordine de idei ai o culoare si o coafura beton, vuzetunbonbon, ca sa fiu in trend .

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Fetelor mai pun inca o data intrebarea Dc dati lapte Nan, de ex, dati cereale milupa sau dati tot din gama laptelui? Intrebasem si ieri dar referitor la borcanele.
Ma gandesc ca unele au lapte si sa le schimbi asa....?

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo



eu n-as amesteca daca sunt cu lapte, ori pui cereale de la alta firma care n-au lapte, ori pui tot de la Nan ( cred ca exista cereale nan, nu sunt sigura )



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Fetelor mai pun inca o data intrebarea Dc dati lapte Nan, de ex, dati cereale milupa sau dati tot din gama laptelui? Intrebasem si ieri dar referitor la borcanele.
Ma gandesc ca unele au lapte si sa le schimbi asa....?
andreea


Eu dau lapte Aptamil HA si cereale de la Milupa si Alnatura. Nu cred ca are importanta daca se amesteca marcile, important e sa manance bb si sa nu pui in lapte cereale care au deja lapte incorporat.


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Fetelor mai pun inca o data intrebarea Dc dati lapte Nan, de ex, dati cereale milupa sau dati tot din gama laptelui? Intrebasem si ieri dar referitor la borcanele.
Ma gandesc ca unele au lapte si sa le schimbi asa....?

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo



de cereale nu stiu ce sa zic, dar daca ei cereale fara lapte de la alta firma si le faci cu Nan nu cred ca e vreo problema, dar borcanelele nu au nici o legatura cu laptele, sunt legume si fructe, gogo sa le accepte , pofta mare

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Am intrat sa va spun noapte buna! Printesa mea a adormit de juma' de ora. De cateva zile vad ca si-a facut un obicei sa nu adoarma decat daca stau langa ea. Ma ia de mana sa fie sigura ca nu plec si in max. 10 min adoarme.
Sim, mercic de incurajari. Adevarul e, ca as vrea sa fiu tot timpul activa, dar nu reusesc de fiecare data. Astazi de exemplu n-am facut mai nimic prin casa, ca am stat mai mult pe forum si maine ma asteapta o groaza de treaba, spalat, curatenie,facut papica....
Acusica fug si eu ca al meu sot, mi-a facut reclamatii, ca fac zgomot cu tastatura.Sa vaza el ce-l asteapta,ca m-a enervat.Drept pedeapsa , o partida de sexNu stiu ce am dar de 2 zile am un chef nebun de sex. O fi de la anticonceptionale?
Am fugit sa prestez.
Noaaapte buuuna!
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)



Mai, aveti grija ca sunteti aproape de zona seismica, sa nu declansati vreun cutremur ca eu sunt la et. 8 si mi-e cam frica.....



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Andreea11, nu stiu daca e bine sau nu, insa eu asa fac: Ii dau laptele de la Nestle iar cerealele sunt de la Milupa (mar si morcov, orez si porumb, si orez simplu) Am ajuns sa-i dau de la Milupa fiindca de la Nestle n-am gasit decat de la 6+. Am aflat ulterior de la fetele cu 2 copii, ca pe vremea lor sortimentul era de la 4+. Oricum eu asa ii dau si nu mai schimb. Face kk mai tare, uneori ca o oita, dar nu se plange curajosul meu.
Referitor la borcanele eu am luat Hipp, dar in general ii gatesc eu la aburi.

Maruntzika, succes, se va obisnui Yannisa. Ea papa deloc fructe inca?

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by papanash

Maruntika draga, al meu papa cereale fara lapte de la Nestle, se numesc 'burtica sanatoasa'si sunt cu orez si morcav.



Ma uit maine si dupa astea, eu chiar nu am vazut pana acum in combinatie cu morcov, dar sigur sunt si mi-au scapat.


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by luy

Gata, acu' am facut "traducerea". Scrisesem initial in word si cand am copiat aici imi iesira niste bazdaganii

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Printzesa, tu poti sa scrii in ce vrei tu, tot bine iese !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Luy, felicitari pentru asa urari, sunt deosebite .

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Povestasul:

http://good-times.webshots.com/video/3063697090103138206ElaLTC?vhost=good-times

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput