Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by prisi


lui Miru ii plac cele de la Humana cu piersici si maracuya, noi azi nu am mai papat cereale ca nu a vrut piureul de legume la 4 si a papat tzitzi si i-am dat pe seara legumele si cam la 2-3 zile se intampla asa


Multumesc de raspunsul rapid.
Am sa ma uit maine si dupa cele combinate cu fructe, desi acelea le-as da din luna a 7 a. Au si lapte sau sunt fara?


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

quote:
Originally posted by prisi


lui Miru ii plac cele de la Humana cu piersici si maracuya, noi azi nu am mai papat cereale ca nu a vrut piureul de legume la 4 si a papat tzitzi si i-am dat pe seara legumele si cam la 2-3 zile se intampla asa


Multumesc de raspunsul rapid.
Am sa ma uit maine si dupa cele combinate cu fructe, desi acelea le-as da din luna a 7 a. Au si lapte sau sunt fara?


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007




sunt cu lapte si fara gluten, sunt cele de 4+, probabil ca o sa trecem in curand la cele de 6+, da mai am 2 cutii de 4 luni

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am inceput sa citesc ieri ( 23.15)si am terminat azi, deci sunt prima care ureaza



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Maruntzika, eu pana acum i-am dat asa: Milupa orez si porump, Milupa mar si morcov, si Milupa orez (care se pregateste in mai multe variante, eu am mers pe varianta: apa + lapte praf + cereale + mar (de 2 ori i-am dat cu banana, dar imi face impresia ca e nitelus alergic la ea, nu-s chiar sigura, dar o perioada nu mai incerc) Eu zic ca poate ultima varianta i-o fi pe plac lui puppi (100 ml. apa + 3 masuri lapte praf + cca. 4 linguri cereale orez + 1 mar crud/banana.)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Roxana, urata patania prietenei tale cu bona...eu cred ca riscam sa o surprind mai bine si o faceam publica macar sa nu mai traga si alte familii cu una ca ea...
Melania , ma bucur ca reuseste papanasul sa va distreze...ce tasteaza el...o copie pe mami care ne scrie noua...
Gabriela , pupam dulceata de Sara , sa treaca fara urmari vaccinul.
Myral, pupam dulceata vorbitoare.
Sabina , utilizare placuta a cadoului .
Diwana, ce patanie cu tatal tau, ma bucur ca a avut parte de tratamentul corespunzator si acum e ok.
Nana , ma bucur ca Andrei a acceptat catusi de putin laptic .Sa aiba pofta si sa pape tot ce-i pregateste mami.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Nu stiu cu ce sa incep, vad ca mai sunt fete on line, deci:
Maruntika draga, al meu papa cereale fara lapte de la Nestle, se numesc 'burtica sanatoasa'si sunt cu orez si morcav. Ii plac, nu-i pun decat 1-2 masuri in laptele de seara si dimineata. Nu s-a constipat deloc de la ele, deci n-am avut motiv sa incerc si altele.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Sabina, asa e (cand nu e al tau ) Tatal meu nu accepta sa i se spuna ce sa faca, nici macar daca esti bine intentionat. Atata vreme cat nu se simte obligat, e super ok.
Cu monitorl de ski, tata abia asteapta. Eu pe de-o parte, mai in gluma mai in serios, n-as vrea sa se apuca de ceva sporturi din astea ce se lasa cu rupturi de oase. Apropos de asta, e acum "sportul" ala la care nu stiu cum ii zice, unde sar ca nebunii, si se cred spider man. Brrrr,no asta chiar ca n-as vrea sa faca.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Fetelor mai pun inca o data intrebarea Dc dati lapte Nan, de ex, dati cereale milupa sau dati tot din gama laptelui? Intrebasem si ieri dar referitor la borcanele.
Ma gandesc ca unele au lapte si sa le schimbi asa....?

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by diwana

Maruntzika, eu pana acum i-am dat asa: Milupa orez si porump, Milupa mar si morcov, si Milupa orez (care se pregateste in mai multe variante, eu am mers pe varianta: apa + lapte praf + cereale + mar (de 2 ori i-am dat cu banana, dar imi face impresia ca e nitelus alergic la ea, nu-s chiar sigura, dar o perioada nu mai incerc) Eu zic ca poate ultima varianta i-o fi pe plac lui puppi (100 ml. apa + 3 masuri lapte praf + cca. 4 linguri cereale orez + 1 mar crud/banana.)



Multumesc frumos!
Am incercat si cu orez, dat la lingurita. Cereale de la 2 firme diferite, date la lingurita si azi in sticla. Maine pun 180ml apa + 6 masuri lapte si 2 masuri cereale. Cand am sunat la cei de la Milupa mi-au spus, dupa ce le-am raspuns la 100 de intrebari, ca-i posibil sa fie obosita/puturoasa seara si sa nu vrea la lingurita si sa incerc la bibe. Dar ma gandesc ca de-i prea gros tre' si la bibe sa traga mai cu forta si probabil o enerveaza. Oricum nu-i mare baiul, trebuie sa se obisnuiasca si cu cerealele, dar cum Slippers spunea ca Miru nu a vrut pana la 2 ani, deci....eu sper s-o pacalesc mai repede!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Ryuji si Naoki de mami Ayumi
Raisa de mami Mada Ele07
Ana Alexandra de mami anca_tamas
Cristian Mihai de mami ANDREEA11
Yanis Luca de mami Annisia
Cristian Matei de mami Cecilia L
Stefania de mami Crisjo

sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput