***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

pepsi,
uite ca nu mi-a dat rin cap sa-l pun in patul lui ca eu stiu ca acolo nu e loc de perna inca si de aia; incerc diseara, dar singurul meu regret e ca nu mai pot sa-l iubesc eu in voie, ca in pat , langa mine il pupaceam pana il toceam.
in ceea ce priveste soacra, nici nu e nevoie sa-mi cicalesc sotul , de regula suntem la unison, adica gandim la fel, chiar si in aceasta chestiune; numa ca soacra-mea de cate ori ii spune fiu-su ceva crede ca eu l-am montat, ceea ce nu-i adevarat.

Lilly love, soacra-mea e frustrata si nefericita pentru ca barbat-su nu i-a oferit nimic in viata, ba mai mult a si inselat-o; acum, la batranete e un tip ok, adica o ajuta in toate.
Anyway, nu vad de ce sa suport eu efectele frustrarilor ei, ca n-am nici o vina ca barbat-su n-a iubit-o si n-a plimbat-o toata lumea, asa cum mi-a reprosat mie.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Sorina, ai un nick incredibil! bine ati venit! Piticuta ta a luat-o deja la plimbare cu rochita si pantofiori, mai, mai!!! suntem toate pe-aici cu aceleasi kestii socoteli 'bebelusesti", vorba lui Androix....asa ca scrie-ne si tu de-ale tale!

Pepsiiii...io n-am vrut sa zic nika-nika....da io CLAAAR n-as vrea sa fiu sotul tau acuma ...io n-am mai vorbit atata la telef din adolescenta!
of...ce voiam sa va mai scriu...da mai Androix, alea din martie sunt! auzi, io cand vad inaltimile alea mi se face rau de-aici , din pat! nu ti-e frica?, cu ei asa, pe-acolo? l-ai blocat, nu?!
repet, sunt superbi!


Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ella_74
Anyway, nu vad de ce sa suport eu efectele frustrarilor ei, ca n-am nici o vina ca barbat-su n-a iubit-o si n-a plimbat-o toata lumea, asa cum mi-a reprosat mie.


Deci aici e chestie de psihologie inversa, gen "sa fii tu multumita cu ce ai si sa nu te mai plangi, ca uite altele au fost mai nefericite ca tine". Mare pisichera soacra ta. Dar mai bine decat a mea care ii zice lu' fi-su ca e fraier ca ma ajuta, in conditiile in care o plange pe cumnata mea ca nu o ajuta barbata-su.
Edit: si, daca tot stau degeaba la birou, asteptand un client francez care tocmai a aterizat, ia sa fac un capitol nou.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

CAPITOLUL 56

Spor la scris!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput