***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Oaaaaaaaaaaaaaa!!! Acum am citit de soacra ta Ella! Bai parca vorbesti de a mea! Deci asta "Anyway, este over reacted, nu vad de ce tre sa planga fiindca i-am spus ceva; insa este o femeie foarte frustrata, total nefericita in casnicia ei si probabil labila psihic." fara PROBABIL este fix descrierea soacrei mele! Incredibil ce asemanare! Inclusiv bocitul dupa observatiile mele Asa am ajuns de nu mai vine sa aibe grija se copii la mine ca are senzatia ca-s mai a dreq la mine acasa decat la ea, e doar o impresie Sfatul pe care ti-l dau este sa fii mai diplomata decat mine si in primul si in primul rand sa-ti vezi interesul! Sunt buna la dat sfaturi dar cand e sa le pun in practica... Acum sincera sa fiu daca as putea da timpul inapoi as proceda altfel cu ea ca nu e o placere sa-ti petreci pe drum juma de zi cu copiii dupa tine ca sa-i duci/aduci de la ea care sta si la mama dracului in partea cealalta a bucurestiului. Era infinit mai bine cand venea ea aici. Dar acum asta e. O sa vezi ca vor fi multe aspectele care te vor nemultumi si va trebui sa-i faci observatie de muuuulte ori si daca mereu se lasa cu boceala pe tine te vor lasa nervii capului, asa cum m-au lasat pe mine deci nu ca tin cu ea ci cu tine te sfatuiesc sincer nu sa-i cauti in coarne, ci eventual sa-l pui pe sotul tau sa-i comunice mai delicat ce vrei tu sa-i spui.


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

voi cand faceti ciorbita, cu ce o acriti?bors facut in casa,bors din comert,"bors magic" sau lamaie?

magda,mama lui Tudor Catalin



http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Graviduta am 32 de ani. Si eu sunt singura la parinti, si tocmai de aceea mi-as fi dorit ca Ana sa nu creasca singura. Insa in conditiile actuale, oricant de mult mi-as dori un alt copil, nu as putea sa il fac.
Si Ana se frichineste non stop cand doarme. E adevarat ca nu am gasit-o niciodata dormind cu capul pe genunchi, desi si ea se mai pune asa cand e foarte obosita, insa o gasesc de f multe ori de-a latul, sau in partea cealalta a patului. A mea, mai nou, cum se trezeste se ridica in 4 labe si apoi in picioare, asa chiauna si amortita de somn. Azi dimineata, de exemplu, la 5 fara un sfert era in picioare, in patut, cu degetul in gura. Am luat-o la noi in pat, si s-a intors pe toate partile, s-a culcat cu capul cand pe mine, cand pe taica-su, cand pe perne, cand pe plapuma, nu isi gasea locul. Asa ca am pus-o la loc in patutul ei, ca macar acolo avea loc de desfasurare, si intr-un final a adormit la loc.

Ella da, imi este foarte, foarte greu, dar cum spuneam, nu am de ales momentan. Nu ma supar ca iti dai cu parerea, de ce m-as supara?! Cum ii spuneam si Gravidutei, in conditiile in care stam acum, bebe 2 este doar o dorinta care nu poate fi pusa in practica. Si sa vreau, fizic, nu as avea unde sa mai pun un patut in camera in care stam, asa ca deocamdata nu se pune problema la modul practic. Dar pot sa imi exprim dorinta si frustrarile

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by tudorcatalin

voi cand faceti ciorbita, cu ce o acriti?bors facut in casa,bors din comert,"bors magic" sau lamaie?

magda,mama lui Tudor Catalin



http://community.webshots.com/user/tudorcatalin



Magda eu i-am acrit, pana acum, o singura data ciorba, cand i-am facut de perisoare. Am acrit-o cu bors facut in casa de mama unei prietene. Am incredere in ea, stiu ce pune in el. Eu in nici un caz nu as acri-o cu "bors magic" - numai bors nu e ala, cred ca, daca nu as avea bors facut in casa, as prefera sa pun lamaie.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

vorbiti de soacre?! hah, mama sotului meu a venit de 3 TREI ori la noi cat am stat in bucuresti [pana a fkt C. 4 luni ca apoi am plecat la Cta]; o data avea niste eczeme mancaricioase dar nediagnosticate, a doua oara a luat-o tatal sotului meu intr-o jumatate de ora, a treia oara mi-a povestit strict de problemele multe de la serviciul dansei; eh? si locuiam in bucuresti amandoua;si multe, multe altele si iarasi mi-aduc aminte de ce nu l-am mai putut alapta pe C si m-apuca starea aia de rau; ca de dragoste nemarginita la telefon am avut parte in exces chiar; Dar C. a crescut, s-a facut baietel mare si acum ne descurcam mult mai bine impreuna
Madi, mai aveti pe cineva in casa? oh, trebuie sa fii extrem de echilibrata sa iei o decizie corecta si sanatoasa pentru tine, mai ales. Lasa-l macar pe bb mic sa mai creasca un pic, asculta-le pe cele mai cu experienta la 2 bbei. E frumos cu multi copii, dar e foarte greu
Eu si acum evoc amintirea unei mamici cu 4 copilasi pe care am vazut-o la un mom dat - erau extraordinari; eram gravi, m-a observat pt ca zambeam tampit spre ei , mi se pareau de vis, si mi-a spus: primul?" eu "da", ea" e frumos asa ca mine, dar e foarte greu"...
Ella, asa doarme si C. de multe ori; eu il trag de picioare si-l intind sa-l pot acoperi cu paturica; si de multe ori il gasesc la capatul celalalt peste paturica..

ma striga acum, exasperat,: ma-ma-ma-ma..maaaaaaa
v-am pupat

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

la multi ani, michigan!! sa ai parte de o viata frumoasa, alaturi de cei dragi tie!

la multi ani!! si lui antonio scump!!

ella, nici nu-mi pot imagina cat de greu trebuie sa fie sa te trezesti de atatea ori pe noapte.Nu stiu cat te consoleaza acum, dar sunt sigura ca peste cativa ani te vei amuza cu Bobitza ta cand ii vei taia din banii de buzunar, pentru perioada asat de nesomn . Despre soacra...nu stiu ce sfaturi sa dau, ca eu n-o am aproape(locuieste in provincie)- eu am pus de la bun inceput niste limite, pentru ca nu am simtit-o apropiata inimii mele, asa ca atunci cand ne intalnim avem o relatie mai mult protocolara decat familiala si ne intelegem bine.Mie imi convine contexul asta si ce-o zice de mine in lipsa mea, chiar nu ma intereseaza.
am admirat si noi pe frumoasa-pletoasa Ana( vaii, cat e de dulce..!!) pe stefan de doxinu( ce par carlionti are...si ce ochi!- baietelul tau poarta numele celor 2 iubiti ai mei- sotul si puiul), puii frumosi ai lui pepsi( inainte sa raman insarcinata, nici nu concepeam ca nu voi avea o pereche de copii- baiat+fata, acum pe zi ce trece sunt mai convinsa ca si bebe2 va fi tot baiat, si mi-s tare dragi puii tai! asa imi imaginez ca vor fi si ai mei), pe domi de mihamora( imi plac mult de tot ochii lui- sunt asa de mari si de expresivi!!)...apelativul de capsunele li se potriveste perfect piticilor nostri...sunt atat de dulci cu totii!!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR !!
Antonio de Andrada si

LA MULTI ANI FERICITI !! pentru Michigan


Androix
, multumim de aprecieri, e dolofanica Nicole...la fata, la corp nu e asa plinuta.

Lilly_love, asa e. Cind am nascut-o toti erau uimiti cit par are si ce negru e . Acum se blonzeste, Eric e tare mindru, el e din familie de olandezi asa ca toate rudele sunt blonde, eu sunt pata de culoare in familie...

Pepsi
, eu iau anticonceptionale si vine la timp, eu am inceput sa iau de la controlul de 6 saptamini.

Ella
, cu siguranta se va obisnui acasa, sa vezi ce bine e cu el asa aproape. Am vazut poza cind doarme, am citit ca ei exerseaza in somn ce invata ziua, au tendinta de miscare. Tocmai am citit ca a dormit bine, ma bucur dar sa nu-i dai foarte multe pastile, sa nu se obinuiasca asa.

[red]Doxinu
, am citit articolele de la tine, foarte interesante, sunt foarte multe informatii pe net, unele chiar foarte bine documentate.

Si eu mi-as fi dorit sa am 2 copii, stiu cum e sa nu ai frate/sora. Dar eu am inceput cam tirziu- 35 de ani - si nu ma incumet la al 2-lea. Dar daca era macar cu citiva ani mai tinara cu siguranta mai faceam unul. Oricum ma bucur enorm ca am reusit sa o am pe Nicole. Multa bafta celor care mai vor un copilas...abia astept sa apara cite o veste de genul acesta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Am inrosit tot mesajul, nu stiu ce am facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Atunci m-am linistit, ca am crezut ca a mea e mai zbuciumata. Ella, ce haios e David cand doarme asa, mi-am amintit de fetita finilor nostri ca asa dormea si ea pe la 6-7 luni.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

doxinu, eu nu am un meniu fix pentru Andrei. Nici macar cand ii dau ou nu e aceeasi zi din saptamana. Oul il amestec cu piure de legume, mai nou am adaugat si un pic de gris sau cu mamaliguta, iaurt si branzica. Iar la celelalte mese ii fac piure de fructe, sau iaurt cu un fruct, depinde ce am in casa sau ce inspiratie imi vine
Si eu am scapat de durerile menstruale dupa sarcina

lilly love, ce-mi plac mie mesajele tale Andrei a folosit premergatorul si acum nu merge pe varfuri. Merge singur foarte bine, calca pe toata talpa. Daca il iau de manuta si ne plimbam amandoi are tendinta sa mai mearga pe varfuri, dar ma cocosez ca sa nu ii intind manuta in sus si merge bine.

Graviduta, Andrei doarme in tot felul de pozitii, dar niciodata nu l-am gasit in fund. In schimb il gasesc de-a lungul, de-a latul, pe-o parte, pe spate, pe burta...

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput