Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

aralia..pune ma clipuri...ca eu si-asa nu prea ma uit ca nu am vreme..acum a fost o intamplare..si am vayut-o si pe iasminuta.care se da de-a dura..

uff..bb meu tot prost mananca..parca nu mai e asa vioi, jucaus...nu stiu..cred ca la dr ajungem sapt viit...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Alina,am vorbit azi cu doamnele de la contabilitate si mi-au spus ca "scenariul" meu nu e valabil. Ca sa pot benefiacia de concediu de odihna ar trebui sa ma intorc mai intai la serviciu,iar zilele de concediu se dau proportional cu zilele lucrate. Iar medical nu pot lua mai mult de 90 de zile,ca apoi intru la comisie. Asa ca am renuntat si am depus cererea pentru CIC. Imi spui si mie cum vei rezolva tu? Chiar is curioasa.
Multumesc de informatiile referitoare la wrap.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



Miha, nu e de competenta departamentului de contabilitate asta. La departamentul de resurse umane trebuia sa mergi. Eu am vorbit cu o prietena care are o firma de contabilitate si s-a mai intalnit cu cazuri asemanatoare. A zis ca daca nu am incetat contractul de munca (prin cererea de la inceputul CIC) pot sa-mi iau concediul linistita. Am discutat si cu fratele meu care e jurist. Apoi i-am pus sa colaboreze sa-mi spuna daca e ok ce vreau eu.
Pentru siguranta o sa-l trimit pe sotul meu luni dimineata sa intrebe si la primarie. Si o sa sun si la departamentul de resurse umane luni. Desi daca ma las pe mana celor de la birou...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Miha, am uitat sa te intreb... 90 de zile inseamna 3 luni. Nici nu ma gandeam la atata medical. Tu le-ai zis ca vrei sa-ti iei atat sau cum a decurs discutia? Ca sa nu fie legat de postnatal (daca asta era problema), mergeai o zi la birou sau luai CO.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Poate sa-mi spuna cineva unde se depune dosarul pentru CIC?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

.... printre maraielile de noapte buna am reusit sa intru si eu putin.
BB cat la suta din cantitate reprezinta conopida??? ca eu stiu ca baloneaza si nu e recomandata ca e din acelasi neam cu varza.


Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Poate sa-mi spuna cineva unde se depune dosarul pentru CIC?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.




in Timi se depune la primarie la directia de asistenta sociala

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ank, gata l/ai bagat la nani pe pitic? pana maine dim?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Victo, a adormit, dar e cam agitat in somn... dar nu ma mai intelegeam cu el daca nu il puneam la el in patut .Ma ocup imediat si de cina lui .Daca l-as lasa sa doarma probabil ar dormi pana pe la 5 sau 6 ...de aia il trezesc mai tarziu sa doarma pana la 7 sau 8

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Wow, Ank, noi mai avem cateva mese pana la 12. Partea buna e ca pana la 9,30 nu mai am treaba. :)
Multumesc pentru raspuns.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput