Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

La muti ani cu sanatate si fericire, pentru sarbatoritii zilei!!! Un pupic special pentru Raisa vorbareata si pentru Gheorghe cel bolnavior!!!! Si pentru mamele(le) lor!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by gabitz78
yaia - tu ai avut varicela?




Da, din cate imi amintesc eu, am avut (pe mama nu o mai pot intreba). Dar se pare ca nu e varicela, cel putin eu sunt 95% convinsa ca nu e. Sunt pete rosii, nu bubite, si nu au varf din acela albicios.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai exista si riscul alergiei de la antibiotic, Yaia. ganglionii de la ceafa sunt umflati? ia vezi si asta.sa nu fie rubeola.daca e, atata paguba, ar fi cel mai simplu, o face si gata, e o boala f usoara.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

deci va pup dar nu mai joc cu voi imi i-au jucariile si plec va rog sa ne scoateti de pe lista.

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by ricea

deci va pup dar nu mai joc cu voi imi i-au jucariile si plec va rog sa ne scoateti de pe lista.

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora





DAR CINE TE-A SUPARAT BRE?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

mai exista si riscul alergiei de la antibiotic, Yaia. ganglionii de la ceafa sunt umflati? ia vezi si asta.sa nu fie rubeola.daca e, atata paguba, ar fi cel mai simplu, o face si gata, e o boala f usoara.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina, antibioticul l-a terminat marti dimineata, ieri i-au aparut petele. Cu ganglionii m-ai bagat in ceata, nici nu stiu ce sa verific, dar oricum acum doarme piciul. Dar sigur nu e rubeola, petele sunt diferite. Daca vrei, pot sa pun poze sa vezi ce tip de pete are (rosii, cat buricul degetului). Ce ma nedumereste e ca ieri avea unele care azi au disparut.
Eu ma tot gandesc acum la Vigantol. Cat timp a fost bolnav, nu i-am dat. Ieri i-am dat din nou, poate nu mai era bun (sticluta era deschisa de ceva timp). Azi nu i-am mai dat.
I-am scris un e-mail asistentei, inca nu mi-a raspuns. Poate maine il duc la medic daca nu isi revine.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Yaia eu ii schimb sticluta de Vigantol in fiecare luna, asa mi-a zis dr.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by ricea

deci va pup dar nu mai joc cu voi imi i-au jucariile si plec va rog sa ne scoateti de pe lista.

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora



De ce? Te duci la grupa mare?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Daca optezi ptr Avent, se vand cu tot cu tetina dar cu tetina nr 1 adica ptr 1 luna. Trebuie sa cumperi tu separat. SI eu ca si Andreea, deja i-am schimbat tetinele lui Andrei cu tetinele de la 6+ care au 4 orificii. M-am gandit ca acum e marisor si isi regleaza el cum sa traga decat sa stea sa se chinuie.




Folosesti tetine de silicon? Incearca si cu tetine de cauciuc.. poate mananca mai bine. Ioana nu agreaza tetinele de silicon.. cu alea mananca doar cat sa-si potoleasca foamea.. cu cele de cauciuc mananca mai mult.. Cele de la Chicco merg si pe biberoane Avent.. Sau Nuk - daca aveti acolo (noi nu

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Daca optezi ptr Avent, se vand cu tot cu tetina dar cu tetina nr 1 adica ptr 1 luna. Trebuie sa cumperi tu separat. SI eu ca si Andreea, deja i-am schimbat tetinele lui Andrei cu tetinele de la 6+ care au 4 orificii. M-am gandit ca acum e marisor si isi regleaza el cum sa traga decat sa stea sa se chinuie.




Folosesti tetine de silicon? Incearca si cu tetine de cauciuc.. poate mananca mai bine. Ioana nu agreaza tetinele de silicon.. cu alea mananca doar cat sa-si potoleasca foamea.. cu cele de cauciuc mananca mai mult.. Cele de la Chicco merg si pe biberoane Avent.. Sau Nuk - daca aveti acolo (noi nu

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




Off, am incercat de toate, am in casa biberoane Nuk, Chicco, Nuby, Medela,dar nu vrea.
Tetina de silicon prefera. AM incercat si cu cauciuc de la Chicco, nu se gasesc nici aici la noi dar am luat din Romania. Apropo, am o cutie sigilata, daca vreodata ramai in pana, ti le trimit cu drag.
Merci oricum de pont.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput