SUPERSTITII ,sau ADEVAR?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

In religia ortodoxa nasii sunt parinti spirituali, ca atare o sora sau un frate nu poate fi nas de cununie (desi se practica, unele biserici accepta si asa). Acest aspect nu are legatura cu suprsitiile este o discutie legata de canoanele bisericesti daca vrei.
Cat despre ceva albastru, ceva nou....acestea sunt traditii pe care respecti sau nu, cum simti tu, insa nu au legatura cu supersititiile. toate buna

Claudia super tare faza cu cazarea in ceruri :)). Da io am dilema acu...de unde se stie asa precis ca si eu si sor-mea mergem la doamne doamne? Poate io ma duc la Talpa Iadului si atunci ce treaba mai are doamne doamne cu hotelul si data cazarii mele???

quote:
Originally posted by florelacri

buna fetelor...
ma scuzati ca ma bag in povestile voastre, dar am auzit si eu ceva...nu e bine sa iti fie sora ta nasa de cununie
- trebuie in ziua nunti sa porti ceva albastru, ceva nou, ceva vechi si ceva imprumutat
ce ziceti??????????

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

sora mea si-a dorit foarte mult sa fie ea nasa din partea mea, din partea lui sotul are ceva prieteni...cat despre superstitii, nu cred in asa ceva
daca e sa ma cert cu sotul (Doamne fereste), e pentru ca nu ne potrivim, nu din cauza superstitiilor

visul meu...un bebe
http://community.webshots.com/user/florelacri?vhost=community

Mergi la inceput