LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

quote:
Originally posted by karra80

Fetele ce se pune pe tavitza care i-o dam la copilutz sa aleaga obiecte de oe ea???????????




karra: noi am pus carte, stilou, pieptan, oglinda, ruj, inel, parfum, bani si chei de masina.
lolitzuca mea a ales rujul, ca era invatata sa l fure si sa mestece la etui. apoi a inhatat o carte si, dupa ce a ezitat cu parfumul in mana, a luat pieptanul. s o manance mama de cocheta!

da' vad ca winnica scumpa are ceva plete, e de unde taia la motz!


de Loli mic
http://picasaweb.google.com/lolimic07/LoliLunaDeLuna
http://b1.lilypie.com/7sBip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

Buna

Vreau sa multumesc frumos mamicilor care ne-au urat La Multi Ani, si uram si noi La Multi Ani tuturor sarbatoritilor si multi celor bolnaviori ca noi nici nu am putut sa facem vaccinul de 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani! Martha Ioana
La multi ani,Mihaela!
Ce evadari, ce mers la film? Viseeee! Trezirea!!! Mame respectabile sunteti voi?

Terminati-va cu torturile, cu platourile reci, cu mancarea in general, ca de duminica vreau sa merg la piscina si nu vreau sa sara toata apa afara cand intru eu!

Pun si eu niste poze de-ale Giuliei!
M-am facut motociclista!
Am margele!!
Dansam

Stefaniya, sper sa prinzi totusi un moment sa te intalnesti cu Mady. Cat stai in Romania?

Mady, imi pare rau pentru prietena ta, sper ca puiul tau sa te ajute sa treci peste momentul acesta!




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani, Timeea, Altheea Roxana, Dylan, Ruxandra Andreea!


La Multi Ani, Martha Ioana!




La Multi Ani, Mihaelaaa!


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:


Ajuatti-ma cu idei...nu stiu ce sa-i mai dau sa manance
In afara de supa cu galuste unde-i sfarm si un morcovel si putzina carnitza, spanac cu ou, orez cu peste.....altceva nu vrea si gata.....

Azi i-am dat legume din ciorba facuta pt noi si a luat cateva linguritze si gata...dupa ce inainte i-am fiert asa siplu morcov cu dovlecel cu telina si carnitza de pui.....mi le-a scuipat discret ca nu erau condimentate deloc....

Ce sa ma fac cu ea?nu vrea ficat...vita....nu prea serveste branza....O FIGURANTA!!!!!!!!!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by karra80



Ce sa ma fac cu ea?nu vrea ficat...vita....nu prea serveste branza....O FIGURANTA!!!!!!!!!!!!!





ce mi-ai placut! cica e figuranta!!! pai subscriu si eu...si a mea e la fel , asa ca idei nu prea am ce sa-ti dau...decat orez, orez si iar orez

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Martha Ioana

La multi ani fericiti, Mihaela!

Timeea si kmi sunt doua frumoase...va pup apasat!

Daca vreti idei pt. bufetul suedez, va puteti inspira si de aici

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Vad ca aveti mici probleme cu mancatul..Nu se constipa de la orez?Intreb pentru ca fetitei mele, Alexia(10 luni) nu pot sa-i dau prea mult orez pt ca imediat se constipa.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Multumesc Stefanya,Kitty!

La multi ani martha ioana si la multi ani mihaelaaa!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

mady- imi pare tare rau. sincere condoleante. Sper ca tu esti bine si ca ai trecut peste soc.

pisikuta- eu nu sunt de acord cu mezelurile pana pe la trei ani si mai ales cu cele din porc. ocazional la mese festive e o.k. dar in fiecare zi exclus.
Ian bea titi lapte dimineata pe la un sapte, iar pe la 9.30 ii dau mar ras cu biscuiti cereale Milupa sau alte fructe (pere, banane) si ii mai dau si un biscuite sa roada la el singurel. Apoi la pranz la ora 12.45 (nu mai tarziu ca e jale) papa 250 g de pire de legume (cam toate legumele fierte si pasate) + carnita (pui, vita) sau ii dau o data pe saptamana peste cu cartof si broccoli, sau o data pe saptamana ou cu pire de cartofi sau dovlecel. La ora 16 ii dau iaurt si ii mai dau un biscuite si o banana. Seara pe la ora 19.30 ii dau lapte formula+cereale si inainte de culcare titi lapte pe la 20.30.
Dupa un an ii voi da ou intreg, paine cu unt si bineinteles ciorbita cat mai variata (perisoare, ciorba de salata cu lapte, smantana si papara, pastai, pui, vita).


Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput