Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

va pup, cuiva ii e foame mare....... tre'sa fac bibe.
inca o data va pup dulcic, pe curand !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Papanash, eu am borcanase Hipp cu fructe, pe ele scrie: a se pastra la loc uscat si racoros, pana in 25 grade, dupa deschidere, se pastreaza la rece maxim 3 zile. Eu le tin in camara si dupa deschidere la frigider.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by laviniaN



Nana nici Miruna nu papa mai mult de 450-500 ml lapte pe zi,dar mai reusesc sa-i dau cate putina supica si putintel pireu de legume ,sau cereale....tu ai inceput sa-l diversifici???



LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS



Da am inceput dar nu vrea neam sa pape.
Acum la masa de pranz i-am incalzit 2 lingurite de morcov cu cartof si le-am subtiat cu laptic. A fost o intreaga aventura sa pape care s-a soldat cu morcov pe fata si pe ochelarii lui mami , pe el, pe fata etc. Dar a si inghitit. Mai in joaca mai in serios.
Incercam si maine iar. Azi a fost a 3-a zi de incercari.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

ceau!
ne-am intors si noi acasa..la bucuresti! si de maine suntem numai noi 2!

ieri am fost la ziua unui prieten unde ne-am intalnit cu alti bb-i, si bubuliniei i-a placut tare mult, nu a plans de loc si se uita cu ochii mari la tot ce se intampla acolo! era pt prima data cand vedea asa multi bb-i si s-a simiti tare bine

sper sa reusesc sa va citesc in continuare! ca de scris nici pana acum nu am prea reusit



si sanatate pt toti!

bombonica ...23oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by papanash

Dragele mele,
Luasem si eu o pauza, imi promisesem sa iau o pauza fiindca nu-mi placea deloc cum au evoluat lucrurile in ultimile zile, cu iz de manele in stilul ' ailaviufasamoaramama', cu palme 'jap-jap'pe post de sustinere a moralului, cu rationamente de genul voi sunteti toante ca nu pricepeti esentialul, cu lehamite fata de colege...
cred ca tacerea unora de pe forum din ultimile zile spune mai multe despre desfasurarea de forte si ostilitati gratuite, asa ca nu mai continui....vreau sa ramanem o echipa asa cum am fost si daca nu am fost suficient de explicita o sa spun lucrurilor mai 'pe nume' sa se inteleaga EXACT de ce ne-am 'adunat' noi aici, in nici un caz pentru a ne barfi intre noi si a ne face zile negre.

Sper ca am fost inteleasa !



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)




Chiar crezi ca mai era nevoie sa faci remarca asta? Sau vrei sa se incinga iar spiritele?
Nu inteleg de ce toata lumea a pus-o la colt pe Annisia, ca pana la urma era treaba lor, a ei si a Tomasei. Si cum Annisia a pus punct iar Tomasa prin absenta ei la fel,cred ca nu mai are sens sa mai deschida nimeni subiectul.
Imi e tare dor de atmosfera de la odisee si cea de dupa de aici de la scutece.
Mie-mi sunt drage amandoua si Annisia si Tomasa si le vreau pe amandoua inapoi. Si da, si pe Sim o vreau.
Va pup dulce pe toate 3 si va imbratisez cu mult drag!
Haide sa continuam aici frumoasa odisee unde am impartasit momente atat de importante din viata noastra. Plang ptr ca mi-am amintit cat de frumos era dar si ptr ca eram tare naiva, habar nu aveam ce ma asteapta, si traiam la maxima intensitate tot.

P S. Papanash, nu vreau sa te jignesc, dar chiar ai fost la odisee ca sa scrii randurile alea, ca mie imi scapa nickul tau si nu am timp sa caut in urma?!
Edit: vad ca esti membru din 19 ian 2008, deci e clar ca nu stii cum era la odisee, probabil de-aia arunci cuvintele asa, in vant. Chiar crezi ca e nevoie sa ne explici tu EXACT de ce ne-am adunat noi aici?
Na ca m-am suparat dar eu nu plec ptr ca iubesc mamicile de aic.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Papanash, eu am borcanase Hipp cu fructe, pe ele scrie: a se pastra la loc uscat si racoros, pana in 25 grade, dupa deschidere, se pastreaza la rece maxim 3 zile. Eu le tin in camara si dupa deschidere la frigider.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze




Si eu tot de la Hipp am folosit si vedeti ca unele se tin doar 48 de ore. Eu le-am cumparat de pe raft din magazin, deci acasa le-am pus in dulapior, cam la aceeasi temperatura. Si, ca si tine Mandarinutza draga, dupa ce le desfac le tin in frigider.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Luy, Papanash, Nana succes cu diversificarea.
Asa e la inceput,eu am inceput cu cereale de orez fara lapte de la Milupa, chiar daca ii dau lapte Humana si ii plac. Eu le prepar asa, ii fac laptele normal, iar la 60 ml de lapte pun o masura de cereale, masura de la laptic, la 120 ml pun 2 masuri de cereale si eies exact ca un gris, daca le vreau mai grosute mai adaug cereale. Eu din experienta altor mamici prietene si de la dr am inceput cu cereale simple doar cu orez si astea doar la masa de seara.
Apoi am bagat dupa o saptamana mar copt la ora 10, iar dupa inca o sapt am bagat supa de zarzavat la ora 14. A mea la inceput a mancat super tot, acum nu mai e chiar asa entuziasmata, dar mergem inainte. Azi i-am dat si eu mar ras cu piersica si nu prea a mancat, deci revenim la mar copt.


Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Borcanase cu fructe n-am folosit pana acum, dar maine vom merge si noi la cumparaturi si vreau sa i-au si eu de la Hipp. Aseara nepoata mea bea Tedi de morcov si banane si a mea s-a intins la canita ei, mama draguta de ea a zis sa nu pofteasca fata mea si ia dat si ei si nu mai scapa de ea, chiar ia placut. Voi ce ziceti pot sa-i dau Tedi?

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana pofta buna

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by papanash

Mandarinuta, le tin la frigi, n-am citit pe ele, zici ca nu e bine ?
Atunci le pap eu si cumpar altele.
La cereale am obs, cocoloase, nu inteleg de ce, le-am pus in lapte exact cum scria pe instructiuni.
Le-am abandonat, cred ca tot eu le voi manca,

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



Papanash se fac cocoloase la cereale pt ca nu le-ai omogenizat bine, eu le amestec pana nu mai raman deloc coocoloase. Si eu mananc ce ramane, asa creste si mami mare.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput