Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Gabriel-Alexandru de mami Adriana Olimpia
Vladimir Constantin de mami Aniast72


Simona--Si_bv

sa fiti sanatosi si fericiti.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ma apuc de citit din urma.iarasi sunt restantiera la citit.
ma doare capul ingrozitor.nu stiu de ce.

va doresc o zi minunata.
va pup.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by carpatina

La multi ani Si_bv!


Sim.. sper ca esti pe faza.. ca acu' tre' sa vina suta... si n-are cin' sa strige "pe cine nu-i gata il iau cu lopata" eu plec la serviciu.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Simona, la multi ani! Sa fii fericita si sa ai o primavara minunata, culminand cu concediul in Antalya!
Pupam Raisa si poate apucam sa ne vedem si noi...daca nu merg la job pana in septembrie, e f f bine, pt ca vara vom fi la Bisteni f multa vreme


Adi, iar te contrazic:)
Bebelusii care au supt lapte matern pana la 5, 6 luni simt nevoia de mancare mai variata si mai cu gust decat cei hraniti cu formula. Laptele de mama isi schimba gustul si consistenta pe tot parcursul mesei, si pe tot parcursul zilei!!
Nu zic sa le pui sare la 6 luni....desi pediatra alor mei mi-a spu s ca 3 fire(da efectiv la modu asta) nu au cum sa dauneze, pt ca se dilueaza in toata cantiotatea aia de mancare. eU AM PUS UNEORI DA, UNEORI NU, SI ORICUM FIMEA NU MANCA DECAT MAXIM 80 DE GRAME DIN MANCARE, ASA CA NU A EXISTAT NICIUN PERICOL IN CELE CATEVA DATI IN CARE AM PUS 4 BOBITE MICI DE sare,.
ooof, am scris cu caps, nu tip la nimeni, dar mi-e lene sa editez.

In orice caz, fara sa recomand sarea, recomand insa mancarea cat mai "de om" pentru puiii hraniti la san exclusiv.
va rog din suflet....nu incepeti cu sutele si zexile de miligrame...
oe Nana o iert, pt ca la ei e o situatie speciala, da pe restu nu
Nu vreau sa ne transformam in niste Chivute care numara imbucaturile copiilor, am vazut unele in parc si ma disperau cand era Sofia mica, ma simeam prost si vinovata ca de ce fata mea manaca asa de putin, se uitau la mine ca si cum as fi o mama incapabila....plus ca prima intrebare era: cat are? aaaa...si e asa mica??? da mannaca???? aaaa, pai daca o alaptati...normnal ca nu mananca!
pfiuuu, inca am traume, asa ca va rog din suflet



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

hihi sabinutule ce ma amuzi tu pe mine.
Tocmai incepusem cu ce ai enumerat mai sus...calculat cate lingurite a mancat,cate miligrame si apoi de ce a baut doar 'n' sute grame lapte...Si zau ca pana acum am fost cuminte si nu mi-am facut griji daca la o masa a baut cu 20 ml mai putin decat de obicei
Imi reamintesc...ce-mi povestea mama,eu nu mancat de nici o culoare...eram mai rau ca Andrei de Nana se chinuia mama cu mine foarte mult...si din ce povesteste s-a chinuit si toata coliparia pentru refuzul meu de-a manca.Insa,iata am crescut...si eu am fost mica,foarte mica...si iata-ma ca's om normal.
Sper sa nu ma apuce pandaliile...s-o las pe Erika sa decida cat mananca si daca se comporta normal sa nu-nmi fac griji.
Si eu ma gandeam la sare...am hotarat sa nu o folosesc deocamdata.
Cu doua firicele,trei de sare in mancare...nu cred ca ar schimba gustul atat de mult ca Erika sa pape tot.:)
Ma duc sa ii cumpar morcov...ala cel mai mic si lesinat


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:



Are succes la fete si toate ii zambesc,
Il privesc si-n taina de el se-ndragostesc
Lui ii place-o fata si fuge dupa ea
Cu 90 la ora, asta e parerea mea

Vitezomanul Gica si-a luat masina mica
Rosie ca focul sa-i surada norocul
www.flickr.com/photos/septoct2007/2306354345/" target="_blank">Fata e frumoasa dar si-ar dori ceva
Inelul de logodna, asta e parerea mea

Lovit de sentimente si de-o iubire grea
El cumpara cadouri, nu poate renunta
Fata ii zambeste asa cum stie ea
O dragoste ciudata, asta e parerea mea

Sa incepem saptamana in viteza, acusica pleaca la drum sarbatoritii si nu-i mai prindem sa le uram La multi ani !
cuceritorului Vladi de Andreea
iepurasului No.1 din gashca Gabriel Alexandru de adrianaolimpia
dragutei mamici de dulcetzica Raisa : Simona

Va dorim sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti fericiti si sa invatati sa nu fiti prea grabiti, ci sa gustati viata din plin, clipa cu clipa !
Mamicii noastre dragi ii dorim sanatate, fericire si multe momente de nepretuit alaturi de comoara ei !

Tips: Misterioasa fata poate fi descoperita daca va logati cu userul comun

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Capitolul 100
LA MAI MULTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
eu sunt cu ambii balauri acasa, stef e racit!azi vine dr, sper sa-i faca vaccinul elizei...
la multi ani simona, multa sanatate, fericire si sa te bucuri in fiecare secunda de printesa ta!
la multe luni tanarului plimbaret cu decapotabila!sper ca azi isi pune costumul!multi pupici si sanatate!(ca frumos si destept este sigur!)
nana - lui andrei si...sa aiba pofta!
betty - sa stapanesti sanatoasa titiul si multi pupici lui mario mergaretul!
piciulika - sa ai spor la lucru!
sabina -
rox - cum mai e alex?
va pup pe toate!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Devylla si eu am fost la fel....mi-a povestit mama ca nu mancam deloc...mai laes la carne mestecam 1 ora un dumicat...era teroare....si am tinut-o asa pana la 6 ani cand am inceput inotul de performata....eram f mica si foarte slaba si uite acum sunt bine merci. Mai bine un copil slab decat unul obez....apropo de atsa, am vazut acum cateva zile o fetita cam de vreun anisor si ceva care era dea dreaptul obeza...cred ca avea fata mai lata decat a mea....si ii atarnau falcile ca la un buldog si ca sa fie tot tacamul gata, rodea disperata dintr-un covrig. Efectiv am simtit atata indignare in suflet; nu imi veneasa cred ce mama lipsita de responsabilitate; oare ce o sa ii zica copilului cand o sa fie mare si obeza? ....imi venea sa ii smulg covrigul din mana si sa il infund lui masa' pe gat...efectiv isi batea joc de sarmanul copil....asa ca intre cele 2 extreme, prefer un copil slab si sanatos, decat un buflei

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Daniellem faine poze. Frumoasa foc zambilica ta si tu arati f bine!!! Daca te mai plangi, sa stii ca vin sa te bat! Eu nu intru nici in hainele pe care le purtam la 3 luni!!!! Asa ca...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii






_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput