ce cadouri isi doresc barbatii?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

quote:
Originally posted by DanaR

Probabil ca a si fost deja ziua sotului tau, dar...



La multi ani, fericiti sa ii traiti si sa-n floriti!

De cadouri ce sa zic, eu nu am prea am fost intreaga la minte la chestii de acest tip.
La prima zi de nastere a omului, i-am facut plocon cadou un ditamai morcovu cu frunzulite (in facultate i se spunea iepurasu). In fiecare an il cracanez de ras cu fiste ce cadou.
Anul asta am sa caut sa-i cumpar o papusa cu parul rosu (da ceva mai hidos) nu de alta da-i curg balale dupa roscate, febletea lui, ca parul meu are doar reflexe roscate, asa ca il reflexez eu cu o miniatura de roscata sa aiba cu cine dormi cand nu sunt acasa ca cine stie .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Wow, Dana esti de belea!


V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crystinne spune:

Mai fetelor de cand am vazut subiectul am sarit sa citesc cu sufletul la gura ca pe 14 august este si ziua sotului meu... si habar am ce sa-i cumpar.
Da' mai , pentru bugete de austeritate nu gasi' nimic ... probabil ca un sarut si un sincer ar trebui sa fie de ajuns, da' domne si barbatii astia au devenit asa materialisti
Ce computere sau ecrane plate, nici nu poate fi vorba de asa ceva... Nu-mi vine sa cred, de ce barbatii nu-si doresc si ei acolo, un parfum, un ruj, o esarfa sau mai stiu eu ce... ieftin cum dorim noi

Lui ii place sa cante la chitara si probabil ca cea mai buna idee ar fi sa-i cumpar inca o partitura (mai are inca vreo 10 carti pline) dar habar am de unde sa-i gasesc asa ceva si ieftin si nici nu stiu ce ar vrea ...

Observ insa ca-i tot plac chestiile astea exotice ... masaje de tot felul, cursuri de scafanderie... Oricum pe lista de cadouri l-am rugat sa scrie si chestii din astea, cursuri, calatorii, experiente... nu numai obiecte scumpe ca nu suntem milionari

Poate ca si la sotii vostrii ar prinde. Doar nu o sa le cumparam numai electronice, vor deveni robotei

Si by the way... pentru sotii vostrii.. sper sa se bucure oricum de cadouri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

quote:
Originally posted by Crystinne

14 august este si ziua sotului meu... si habar am ce sa-i cumpar.

Lui ii place sa cante la chitara




Te ajut EU. Am acasa un solz mare de la pestele prins de omu' meu, e uscat. Ti-l dau tie, cadou pentru omu' tau in loc de pana pentru chitara.

nu da , ca n-am vrut sa te supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

dana,esti mortala mama!!!
De ce nu-ti iei tu o vopsea din cele mai scumpe, sa te faci roscata??
Poate ar fi mai fericit de cat cu papusa...sau nu?? :))
pupi

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crystinne spune:



Te ajut EU. Am acasa un solz mare de la pestele prins de omu' meu, e uscat. Ti-l dau tie, cadou pentru omu' tau in loc de pana pentru chitara.

nu da , ca n-am vrut sa te supar

----------------------

Hahaha... nu dau ca m-ai facut sa rad. Cat despre solz, poate chiar ar fi haios :-)))) si mie imi plac darurile trasnite.
Mai bine ii cumpar un ulei pentru masaj si invat si sa-l fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

La multi ani! Sa iti traiasca sotul Crystinne, sa te iubeasca mereu si sa fiti fericiti toata viata!
Multa sanatate,
Katink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Buna, fetelor!

De cum am vazut ca exista si un asemenea subict, am dat buzna imediat sa vad ce mai cred fetele ca ne dorim noi, barbatii!
Si am citit mesaj dupa mesaj, am ras, apoi am dat peste discutii de vopseluri de par si culori ale ciorapilor si ale curelelor de ceas, pana am dat de primul raspuns (si singurul pana acum) la care subscriu...
Crystinne rulz!!! Asta e cel mai bun cadou pe care mi l-as dori de ziua mea... un ulei pentru masaj si sa o las pe ea sa ma invete sa-l folosesc!!!
In rest imi plac majoritatea cadourilor care solicita implicare, nu doar efortul de a le cumpara din primul magazin (gata ambalat), impersonale si reci pe care il poti oferi oricui, la o adica... nu doar partenerului...

Vreau sa cred ca nu ma rezum la chestii tehnice sau la idei fixe si banale pe care sa le pot repeta an de an... altfel unde mai este surpriza, bucuria de a darui si de a primi?

Numai bine si la multi ani barbatilor vostri, alaturi de voi, dragele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

E cata, meriti un. D'aia, ca vreau eu.
V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

barbatul meu a avut un fix cu un televizor mare si flat si a facut ce a facut ca am mers de mai multe ori la un magazin de specialitate unde statea lipit de televizoarele imense intr-o adoratie simpatica... Un angajat de acolo ne-a intrebat daca vrem sa cumparam si pana sa zic eu nu, sotul a zis ca da dar nu stie cum am face rost de bani. Tipul a zis ca nici o problema trebuie doar sa aplice pt un credit card si il va plati in rate f mici lunar (48$/luna), sotul a zis ca da, ce era eu sa mai zic? zis si facut! a ales un monstru de o diagonala de 50" cinemavision, flat cu 3 tuburi cinescopice.
Asa a aparut in casa televizorul, nu l-am lasat sa mai plateasca si garantie la magazin doar ca sa i-l curete timp de 4 ani pt 400$. Dupa 2 zile de neliniste a aparut si cu un dvd player care era pe "sale" (cu reducere), apoi a trebuit sa facem abonament la cablu, acum avem si 3 telecomenzi pt a putea vedea ceva la tv... Adevarul este ca ma bucur si eu f mult de televizor, cablu si de dvd player (vezi ce filme vrei la o calitate extraordinara). Cu calculatoarele este la fel, are si el obsesia cu LCD crystal monitor, din fericire are la facultate mai multe mac-uri G4 si G5 pe care le administreaza, unul pe care lucreaza el tot timpul cu LCD si pt acasa are tot de la scoala un laptop Mac, f dragut dealtfel, asa ca in privinta asta am scapat, sper. Folosesc si eu laptopul deci nu ma deranjeaza preferintele lui.
Nu s-a lasat pana nu a cumparat si o camera foto digitala, l-am convins eu ca una video ar fi prea mult pe moment...
Isi doreste si un set de scule si ar vrea sa faca dulgherit, dar intre noi fie vorba, nici un dulapior pt copil nu l-a asamblat bine pana nu m-am uitat si eu pe instructiuni si l-am ajutat...
Hainele nu-l intereseaza deloc, ba chiar uraste sa primeasca asa ceva. Am avut in schimb un prieten care era obsedat de haine si de felul cum arata, deci depinde de barbat.

In orice caz daca ii cumperi ceva, fii atenta sa fie de calitate ca altfel nu merita banii, din pacate barbatii sunt f costisitori, desi ei zic asta despre noi... I-ai un mp3 player sau ceva pt masina, sau un ap foto, nu trebuie sa fie digital, sau un ceas de mana.
eventual mergi cu el sa-si aleaga ce-i place.
succes!

allya

Mergi la inceput