ce cadouri isi doresc barbatii?

ce cadouri isi doresc barbatii? | Autor: nadina

Link direct la acest mesaj


Ok dede, ma conformez si creez un nou subiect.
Deci, se apropie ziua de nastere a sotului meu.
Ce cadouri isi doresc barbatii? Accept orice idei, sugestti sfaturi, dar sa nu imi veniti cu d-alea de genul o blonda superba, cu sani imensi ca de atatia ani de cand cere si nu primeste a priceput saracul ca nu are voie.
Pupiu

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adadia spune:

Nu blonda , Nadira , bruneta , cu parul lung ,picioare lungi si ochii albastrii ,imbracata cat mai sumar , care sa vina sa-l ia
intr-o masina decapotabila rosie si cu doua bilete de vacanta pe tarmurile insorite ale unei mari . Nu asta isi doresc toti barbatii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Eu cred ca si barbatii sunt la fel de romantici si de sensibili ca noi, chiar daca nu recunosc. Gandestete-te la ce i-ar aduce o fericire sufleteasca, pe care sa n-o uite pana la urmatoarea sarbatoare.

, Ioana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

...maybe a bachelor party? ....ooops, sau nici asta nu e voie?

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

O sa fiu mai prozaica si la obiect.
Barbatul meu isi doreste un supercomputer (ma rog, nu unul dintr-ala cat un bloc, ci unul modest, si stie si de care, costa doar fo 30 000 $) sau daca nu, macar un televizor digital, dintr-ala superplat (de tipul Aquos de la Sharp). Probabil si un Hummer :)))
Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Draga Julie, spune-i ca alea-s investitii, nu cadouri. Cand iubitul meu sot visa la ceva de genul asta, sigur ca ma conformam. Dar cu un Hummer in minatura, sa zicem...

, Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moto spune:

Masini computere, jocuri la comp. ,filme bune sau o seara romantica cu tine ,o melodie romantica si multa ,multa,multa bereDelia si bb-ul Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Eu cred ca si barbatii sunt la fel de romantici si de sensibili ca noi, chiar daca nu recunosc. Gandestete-te la ce i-ar aduce o fericire sufleteasca, pe care sa n-o uite pana la urmatoarea sarbatoare.

quote:

Draga Ioana, poate o actiune de divort? Glumesc desigur.
Da si io cred ca idsi doreste kestii de astea tehnice. Odata i-am luat o super misto haina de la un magazin scump rau de tot. Mi-a zis ca mai bine ii luam o placa de sunet pt pc. Va dati seama ca i-as fi cumparat vreun jaf la pret de ma indoia.
Acum are nevoie de un mobil nou si stiu cam ce ii place da nu stiu daca ma tine punga. Voi da o raita prin magazine.
Nu va mai faceti iluzii ca vor brunete, sunt in limba dupa blonde

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Accesorii pentru masina, echipament sportiv (daca nu e genul sedentar), un nou mobil (cu asta nu dai gres, numai ca de cam frige la buzunare), chestii computericesti sau tehnice, eventual o agenda electronica, bilete la un meci/derby/raliu/cursa ciclista, moto - depinde de sportul preferat, o sedinta de body massage/masaj thailandez - daca nu te descurci de una singura, cauta o maseuza care sa-ti vina acasa si tine-l sub supraveghere stricta . Suna prozaic (pentru noi), cad cam asta. Daca esti pe buget de austeritate, incerca un DVD sau un CD pe care si-l doreste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Nadina stiu un berbant caruia ii plac mai mult brunetele.
Nu spun ca as fi io.
Cadouri?
Mie imi plac chestiile tehnice: ceva pe la computer, un apart foto.
Cel mai tare mi-ar placea neste investitii: mashina....

:O)
Bogdan - Viitor Tatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Uite barbatu-meu nu vrea mobil! Cred ca-i singurul om din Japo care nu poseda asa ceva :)))

Si iata ca am gasit lista lui de dorinte, facuta inainte de ziua lui. Asaaaa... in afara de supercalculator sau tv plat (pe care le-a descris ca "utopice, dar dorinte fierbinti"), mi-a mai pus pe lista - precizez ca in paranteza sunt comentariile lui :))): un scanner de calitate (no comment), sound system surround (ai nevoie aici de o expertiza barbateasca), o perna mare si moale si cearsafuri de matase (comentariul meu - am cautat, n-am gasit nimic pe masura patului nostru gajinesc, dar raman pe lista), casti digitale meseriase (6Hz - 27 KHz sau ceva in genul asta, vezi ca scrie pe spatele cutiei).

Yeap.
Acu, serios, cred ca o excursie undeva intr-un loc mai exotic i-ar face placere. Sa vedem, ca acusica ne aniversam :)))

Ioana, mersi pentru ideea cu miniatura, cred ca o s-o aplic, numai sa nu coste miniatura cat o placa grafica pentru computer :)))

Mergi la inceput