PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Eu pt aragaz(cand era Bubu mic si muult mai zgubilitic decat Sof)am aplicat si gratii.Cam asta arata:http://www.kiddys-kinderkarussell.de/media/images/1990_1_150_thb.jpg
Le-am scos la un moment dat ca ma enervau si incomodau la gatit.

La fel ca si Miruna,pe ambii i-am dezvatat de mersul la aragaz prin experimentul cu manuta cand era f putin cald geamul de la cuptor.Au vazut ca nu e tocmai placut si le-a pierit cheful.

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Sarilla,stiu ca e greu sa gasesti pe cineva de incredere pt pici,dar cred ca trebuie sa ai o discutie cu ea si sa-i trasezi niste sarcini clare.Si fiindca tu ai draci pe ea,pe mine m-apucara si mai rau cand ai zis ca sta si se uita toata ziua la tv.Nu poti sa faci vreo smecherie sa deconectezi cablul?Sau pur si simplu sa-i lasi dimineata niste activitati pe care sa le intreprinda cu Razvan?Moa ce naspa e acum ca sunt mici si nu poti sa-i interoghezi

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Hai ca nici eu n-am somn. Pana la urma discutile astea au avut si partea lor buna. Am mai"revazut" fete dragi mie care nu le-am mai "intalnit" pe forum. Nu ca eu as fi foarte activa, dar de citit sunt destul de constanta.

Sarillico sa-mi fie rusine ca n-am raspuns, dar mi-am schimbat telefonul si in afara de numerele memorate pe cartela, restul mi-a fost cam lene sa le copiez. Las' ca te sun eu. Pupici la Razvanu' nazdravanu'!

Crissa merci de intrebare. Suntem bine, dar cam slabanogi(numai ala micu, ca eu am in exces)!

Andreea .

Tweetylico tu esti fata faina si eu apreciez la tine puterea cu care crezi in ceva. Pusici la Clarita!

Si fetelor, va rooog spuneti-mi si mie cum faceti cu olita. Ca Luca o foloseste pe post de palarie. Si eu si mama suntem disperate, nu stim cum sa-l obisnuim cu ea.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet
www.totsites.com/tot/luca_dobos" target="_blank">site-ul meu


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Si fiindca mi-e o lene sa ma apuc de invatat sa-ti rasp si tie Consi legat de olita:dpdv fiziologic gurile luminate(adik invatate)spun ca abia dupa 2 ani sunt muschii sfincterului dezvoltati pt a controla voluntar defecatia.In plus,trebuie sa si priceapa ce se asteapta de la ei.in fine,asta poate stiai si tu.
Ce pot sa-ti spun eu in plus,este ca nu trebuie sa folosesti oala ca pe o jucarie.Trebuie sa-i stie clar "functia".De ex,daca insisti sa-l pui,il asezi pe ea,si nu-l lasi mai mult de cateva minute,maxim 5.Intre timp nu va jucati,nu spuneti povesti.Nu face ok,incerci cand crezi tu.Daca face,stii si tu,bravo,laude,bla bla.
Fi-miu face acum in martie 3 ani si inca nu face la toaleta(mama denaturata ce sunt)(am sarit oala ,folosim wc cu reductor).Stie cand si ce face,uneori face la toaleta dar pus denoi,insa nu vrea sa anunte si pace.Asta e,il las,asta-i este ritmul.Astept inca putin pana se mai incalzeste si pot sa-l las mai lejer imbracat si cu ocazia asta,o s-o invat si pe Sofi(in vara).Sper ea sa fie mai receptiva.Oricum ma bazez si pe"concurenta"dintre ei,si daca Sof va face o sa-i pot bate si lui obrazul si poate il enerveaza astasi se "mobilizeaza".

Noapte buna ca mi-am facut norma pe tot anul!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

sarillico n am somn,ca in ultima vreme nu mai am ,mai nimik asa... cat despre ofu tau..e greu cu bona dar poate reusesti sa o "disciplinezi" putin
zuzunaki interesante gratii dar si io cred ca m ar enerva cumplit.oricum multumim de idei impartasite
consi nici io nu o pun des pe Ari pe olitza,recunosc,dar olitza sta numai la baie si nu se joaca cu ea,si asa cum spunea si zuzunaki,repetat mereu la ce foloseste.am cautat subiectul despre care povesteam mai sus.si seamana f mult cu dezbaterea teorie / practica de la noi. linkul : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96585&whichpage=10
sper sa nu se supere pe mine Dari ca am dat ca ex cazul ei,dar subiectul este f asemanator.tweety chiar te rog poate iti faci timp sa citesti
Andreea & Ariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Sarilla nu stiu daca treaba cu oala este neaparat legata de bona. Alexei a avut o perioada intre 1.2-1.4 cand facea caca numai la olita. Acum nu mai vrea, se pune pe vine se tine de un zid zice caca si se executa. Daca il intreb de oala zice ferm nu nu. Il las pana ii vin ganduri mai bune.
andreea si eu am o lampa usoara din metal dar cu picior. Intr-o perioada o hatana de zor. i-am scos becul si l-am lasat sa si-o traga in cap de vreo doua ori. Acum o mai zgaltaie ocazional dar fara urmari. Incearca inca ceva cu aragazul, cand e cuptorul cat de cat cald si daca ii deschizi usa iese aer cald deschide usa in fata lui Ari ca s-ar putea sa nu ii placa senzatia de aer cald pe fata. Daca nu si nu atunci fie ii distragi atentia de la el de fiecare data fie gasesti o metoda sa il blochezi pana se satura de el sau ii iei unul al ei de jucarie. Cat de des face treaba asta?

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Haide ma fetelor bibi este una dintre multele fete care nu mai scriu pe aici din varii motive. Ce e asa mare problema? Ideea era, din punctul meu de vedere ca bibi purta foarte deschis o discutie in contradictoriu fara sa se ofenseze ba mai mult, cel putin pe mine chiar a reusit partial sa ma convinga. Deci pentru cele care nu va amintiti de ea nu va mai bateti capul.
Miruna + Alexei (13.07.2006)




Un raspuns care m-a surprins neplacut! Ultima fraza am citit-o de cateva ori. Asta e ...se mai intampla!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

mama ce-ati mai tocat aseara!!!!! fara mine care ma zvarcoleam insomniaca prin pat. daca stiam.......
larissadaca poti ajuta-ma te rog cu o informatie. aseara ai amintit de un tatic care a slabit 10kg. a reusit sa recupereze si daca da, cum? poate imi spui si mie. sotul meu a slabit acum 3 ani cand am construit casa tot 10 kg si cu toate mesele regulate, fructele, vitaminele si ce-am mai incercat de-abia a mai pus vreo 5. si e luuuuuuuuuuuuuuuuuug si slaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaab!
astept idei si de la alte fete.
PS si eu mai mor cateodata de invidie cand vad cum se iubaresc tati cu minunea mica.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buna dimineata!
Ce harnicute !
Acum la ocafeluta poate reusesc sa citesc din urma.
Am plecat la
Revenim!

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

maryion, mi-ai facut pofta de ;
andreea, Alessia stie ca frige la cuptor, zice "fu-fu", dar a prins maaare drag sa invarta de butoane, ca acolo nu frige, iluminatorul si cronometrul; mi-e teama de cel care da drumul la gaze ca se misca usor;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput