PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Larissa:cum adica bai lolec-bolec?!nu inteleg nimic...ca scrie aici la piersicute...?!!.
Ce-ti face printesa?Tot la bt?Ati luat apartamentul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

sarila, citesc si ma bufneste rasul...ca acum 2 sec am intrebat si eu acelasi lucu: "cine e bibi?" Chiar.. ce mai face Razv al tau ...facem o lipeala cu albastrica mea...ca vara asta ajungem sigur la mare ...si o sa stam mai mult sper!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

A! Si un mesaj offtopic..Consi ce mai faci,fetita?Mi-e dor de tine.Ce face Lucul? Cred ca s-a facut mare de tot.:)Te-am sunat intr-o zi dar nu ai raspuns,cred ca erai la munca.Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Tweety si Miruna: va rog frumos sa lamuriti misterul cu Bibi..ca uite..deja suntem 3 fete care nu-si aduc aminte si pace cine e!!
Imi pare tare rau ..dar nici eu nu-mi aduc aminte!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Si eu pana acuma m-am abtinut ca sa comentez tocmai sa nu ma bag aiurea in discutii cu lumea ca nu sunt genul asta dar sincer mi se pare urat ce se intampla.
Tweety imi place sa citesc ce scrii multumim de informatii da nu tre sa faci de acuma campanie din asta e alegerea ta am inteles e f frumos din partea ta ca ai scris si tradus toate informatiile astea da pana la urma fiecare alege ce vrea si cum vrea nu tre sa i se impuna ceva.
Metode de crestere a copiilor au tot fost scrie de cand lumea si mereu a aparut altul care a zis ca aia nu era buna si apare alta metoda mai buna si tot asa dar in final fiecare a ales ce e mai bine pt familia lui si ce i se potriveste.
Inca o data nu am nimic personal cu tine si nu te atac si nici nu zic sa te superi si sa nu mai scrii aici sau ceva da nu tre sa impui asa puternic ideile tale. Si eu pot sa imi dau cu pararea sau sa pun niste articole interesante da nu de acuma cum vine altul care zice ca nu e de acord sau pur si simplu alege sa nu urmeze metoda asta sau stilul asta gata trebuie sa ii sari in gat, fara suparare da asta mi se pare ca ai facut si nu e frumos. Vb lui Gabriela nu suntem copii la gradinitza daca ala nu face ca mine gata nu mai vb cu el sau ma aliez contra lui cu altii sau mai stiu eu ce.
Inca o data sper sa nu sari si la mine si sa zici ca te atac sau ceva dar sincer ma deranjeaza cum te-ai exprimat in ultimele mesaje si stilul din ultimele mesaje cel de a impune metoda asta metoda perfecta de crestere a copilului.

Gata atata am avut de zis legat de subiectul asta.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

crissa, am vrut sa zic ca stiu fetele care scriu la piersicute acum in perioada asta...cele ce au scris in trecut...scuze dar chiar nu le stiu pe toate. Ca sunt cateva fete cu care m-am conversat cand eram cu burtanu' si care o sa le tin minte chiar daca nu intra in urmatoarele 10 luni asta e clar.....dar chiar nu stiu cine e bibi na!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

crissa, vezi ce faci daca nu pui poze cu Cipi? Ii distrugi viitorul! Mi-a ramas in minte dragutul sarillei. Fa si tu ceva ptr viitorul baiatului zau!
Da mai...cea mica tot la BT. Eu is mamica de weekend in pacate....cu apartamentul speram sa rezolvam sapt viitoare, prima faza.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Larissa:Am inteles sa traiti!!Promit ca in weed asta o sa fac!!
Da..scump doamna apartamnetul..scump?!!
Si Anasia mi-a tot zis dar uite ca nu mai apuc...

Chiara:bai am uitat sa-ti zic ..ce baiat ai tu acolo!!!

Da... Doamna C pe unde mai umbla?!Sper ca e bine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Noi suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile de botez uff deja am emotii iar cu zborul si etc bine ca e scurt facem numai o ora si vreo 10 minute.
faza cu pompierii bine ca am rezolvat-o cumva ca asta e imp.
In rest azi a venit health visitor-ul sa vada fata, a fost multumita de progresele ei ne-a dat niste carticele gratis si niste poezioare pt copii mici si un formular sa ne inscriem la biblioteca unde se organizeaza o data pe sapt un club de citi carti pt copii asa ca vrem si noi sa mergem.
A si cantarit fata are 13 kg si 580 de grame, deci suntem o grasuna.
In rest nimic stiri de la noi eu sunt bine burtica creste bebe misca din ce in ce mai intens acusi acusi o sa o simta si tati cum da din piciorutze.
Mi se pare ca a trecut mult mai rapid sarcina asta acusi acusi trebuie sa nasc.
Uff tre sa fug sa pun sa papam si noi mai intru maine ca pe urma sambata suntem f busy cu impachetatul ca la 16:55 avem avionul spre Irlanda.
Daca nu reusesc sa intru maine va pup pe toate sper ca nu o sa mai fie certuri si revenim cu poze de la botez. Pupici tuturor si sa ne auzim cu bine sapt viitoare!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Larissa da, chiar dupa ce am postat am vazut ca intrebasei..
Bine face Razvan...nebunii, ca toate piersicutzele de altfel..e obsedat de capace, si nu pot sa las ceva fara capac, pentru ca aud in secunda doi:"PACACUU!!".. asa ca acum puneam niste capacele la niste borcanase..o groaza de treaba..
Pai chiar ma gandeam ca vine vara..adica..e pe drum..si sper sa ma vad cu mai multe fete decat anul trecut..si bineinteles sa le revad pe cele pe care le-am cunoscut deja..si abia o asteptam pe albastrica ta... Il pun pe Razvan sa ii faca un castel, sa o cucereasca...

Mergi la inceput