PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

Salutic la piersicute,

pe mine m-a lasat sotul azi acasa cu sarcini legate de masina noua si tocmai m-a enervat una ca am sunat sa fac programare sa mergem sambata s-o ridicam si nici nu am apucat sa ma dezmeticesc ce este ca aia mi-a inchis ca au nu stiu ce curs. Cum naiba daca ai curs pui robot si spui nu raspunzi in soapta sa nu auda lumea. Si m-au apucat niste draci asa spontan pentru ca nici macar nu stiu daca se poate merge sambata sau nu desi pare ca au program

Tweety, Genie saru'mana . Ei cu numele mai greu. Asa cum spune si Gabriela daca era fata era deja gasit, la baieti este mai greu. Mie-mi place Matei dar aici in Germania mai greu ca i-ar spune astia Matai. Asa ca avem in cap o varianta spaniala Mateo dar nu ne-am hotarat ca dimineata nici asta nu ne mai suna bine si trecusem la Luca deja Pana se naste cine stie cate nume va mai primi. Se va naste cumva in preajma sf Petru si Pavel asa ca si Paul ar fi o versine de nume Cu oamenii suciti ca noi este greu sa te incurci.

Genie si Robert obisnuieste sa mearga pe patul din dormitor in picioare. I-am explicat de atatea ori ca va pica si face buba dar se pare ca o face tocmai pentru ca nu are voie. Cum se ridica se uita la mine si rade Eu una incerc sa nu scot nici un sunet de fiecare data cand il gasesc cocotat pe te miri unde ci fac ce pot sa ajung la el cu mare viteza si fara sa ma observe sa nu cumva sa se sperie si sa se loveasca.

Noi maine avem ecograful de saptamana 22, asa-l fac aici standard cand se analizeaza in amanunt organele bebelasului. Asa ca maine vom stii de fapt 100% daca este baiat sau nu Rezultatul de maine este cel concludent. Aici mi place ca acest ecograf este facut cu multa atentie, daca ceva le este neclar sau daca anumite parti nu se vad cum trebuie te trimit la plimbare un pic sa se suceasca bb sa vada bine totul. De fapt casa de asigurari nici nu mai plateste de vre-o 3 ani pentru acest ecograf decat daca ai trimitere de la medicul ginecolog si eu am noroc ca tipa la care merg eu trimite pe toata lumea. Pune ea un motiv din burta si te trimite. Va veni o prietena sa stea cu Robert si sa mearga si tati sa-l vada pe bebe, macar prima parte un pic. Cu copilasi nu avem voie acolo ca fac galagie si ii deranjaza. Asa ca daca nu ai cu cine lasa copilul mai mare tatal nu poate vedea bebele din burtica

Monica 21+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Monica, asteptam vesti de la ecograf, pana la urma nu mai conteaza ce este, sanatos sa fie!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Fetelor, va pup acum si o sa revin la turul de seara. Acum ma duc sa-i fac piticului niste piure.

Pupici,

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Am revenit si eu la turul de noapte.

Piticul meu s-a culcat, in sfarsit si am reusit sa calc si niste camasi de-ale lui Tibi si iata-ma-s aici cu voi.

Dar vad ca nu mai e nimeni de cand v-am lasat. Atunci poate vorbim maine.

Am mai pus niste poze in "Poze Razvan, mami si altele".

Pupici multi si noapte buna la piersicute!


Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Norocuta: bafta la examene! Ai tinut bine minte. Sunt deja "in campul muncii". Alexia a reactionat bine(deocamadata), cu toate ca am lipsit 11 ore de acasa.

Map: de-abia asteptam sa ne spui cum a fost la eco!

Buli: voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map, pt eco!
martta, serviciu usor!
azi e baba mea, trebuie sa fie frumos!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata.

Anisia eu am uitat sa-mi pun "baba", cred ca anul viitor de-acum
Ieri mi-a adormit Rebecca in masina cand ne-am dus sa-l luam pe Phillip si a fost circoteca cand trebuiau sa nani.Asa ca dupa ce-a venit sotul am luat una bucata bebe din dotare, ne-am suit in masina si ne-am dus sa ne facem o terapie de shopping.M-am intors "odihnita" , sotul facuse mancare...copii erau bine asa ca mai plec

Mada v-ati intors?Asteptam povesti si poze de la botez.Am vazut si eu hainutele si mi-au placut tare mult, is curioasa cam cat a fost o rochita sa fac comparatie

Salutam toate fetele si fug sa trimit si eu niste poze pt blog ca am ramas in urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

quote:
Originally posted by Babee

Neata.
Salutam toate fetele si fug sa trimit si eu niste poze pt blog ca am ramas in urma





Astept pozici pentru blog. Bravo!

In fiecare zi am verificat contul comun, insa fara rezultat...cred ca livada a dat de soare si sta mai mult in parc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Norocuta hai ca am reusit sa trimit pozele, multumim mult.

Fug sa fac ceva de papa, sper sa reusesc si sa mai doarma bebe putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

offtopic Madyn mi-am luat inima in dinti si am deschis subiectul despre DP. Sa vezi acum reactii!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Tweety pe mine nu are decit sa ma bucure si sa ma intereseze un astfel de subiect. Chiar daca nu pot sau nu sint de acord sa aplic unele questii de acolo, e un punct de vedere la care sint deschisa.

Chiar ma intrebam cum ar fi trebuit sa reactionez cind deunazi piciul meu in timp ce se juca frumos in parc, la nisip, a gasit un muc de tigara pe care-l ducea tacticos la gura . Evident ca-n clipa aia nu m-am mai gindit la niciun AP, DP si alte initiale si am sarit pe el cu un "Nuuuu ...". Deh, copii sint imprevizibil, reactiile noastre sint pe masura, spontane ...



Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput