PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

TRIMIT TUTUROR CU DRAG UN MARTISOR SI UN GHIOCEL!!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

map, norocuta, babee si la noi a inceput acum vant mai puternic cu ploaie dar nu foarte violent.
sunt asa de obosita desi nu-am facut mare lucru azi. cred ca o sa imi pregatesc o cada asa... de zile mari sau oboseli crunte, poate dupa un rasfat acvatic si un masaj promis de sot ma simt mai bine.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

O PRIMAVARA FERICITA TUTUROR!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Monica cam asa am patit si noi acum la bebe3.Daca era fata stiam sigur ce nume va avea, la baiat ne-am tot gandit.Eu am fost mereu fixata pe numele Phillip si Rebecca dar am gasit pana la urma si pentru pui mic un nume.

Norocuta atunci spor la invatat lui Ali si tie nervi de otel.

Michaella balaceala placuta.M-am alintat si eu aseara cu un dus ca baita nu pot face inca, m-am bibilit si aranjat, am si unghiile rosii ca focul si m-am simtit excelent.

Am scapat de luat sotul de la munca, a venit el dar eu am "tras-o" cu Rebecca.I-am facut baie lui Luca si apoi i-am trimis sa stea singurei.A urlat cat l-am alaptat pe bebe de am crezut ca o sa i se faca rau.N-a inteles mititica, dar de maine e sotul iarasi acasa si va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Buna tuturor,

e ora 11.46 si nici o piersicuta nu-i pe aici?

Eu l-am tuns azi pe Nour, nu e prea reusita tunsoarea, dar sper sa finisez restul la somnul de dupa amiaza .

O zi buna intregii livezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Norocuta, hop si eu!
Am recuperat din urma ca tare mult au scris fetele de cand nu am mai dat pe aici.
O primavara fericita tuturor va doresc din suflet!
Map, felicitari pentru BB baietel, succes la alegerea numelui! Legat de crema pentru bebe mic, eu folosesc pentru Antonia trixera de la Avene, ea a a vur probleme mari cu pielea din cauza unei dermatite atopice care se manifesta printre altele si prin piele foarte uscata. Crema asta e foarte grasa si potrivita pentru si pentru bebelusi si pentru adulti. Poate o ajuta.
Babee, ma bucur ca a trecut reactia la vaccin si felicitari pentru urcatul scarilor. Fii-mea le urca deocamdata cu mine sau cu ta-su de manuta dar avem rabdare.
Intr-adevar, vantul puternic a ajuns de aseara si la noi, s-a si racit destul de tare afara.
Bulinuta, multa sanatate lui Rares, sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Legat de olita, nici Toni nu le are inca. Metoda pe care o voi aplica eu e una simpla. La vara, jos pampersul. O sa ii pun chilotei si sigur nu-i va placea sa stea uda/murdara. Sper sa functioneze.
Doniro, ce mai faceti? Sper ca sunteti bine cu totii!
Sabina, frumos ca Alex si Buli s-au tinut de manuta. Antonia are un verisor cu vreo 3 luni mai mare decat ea si tot asa, cand se inatlnesc ea ii cauta manuta si se plimba amandoi prin parc. Sunt tare dragalasi.

De vreo luna incoace fii-mea face sporturi extreme: se plimba in picioare pe canapele(eu am de colt) si cateodata aleaga chiar pe ele de imi sare inima din piept. Pe ea o distreaza tare de tot, desi eu nu ma manifest intr-un mod exagerat, doar o rog sa coboare de pe canapea ca poate sa cada si se va lovi rau. Cateodata ma asculta, cateodata nu, cert este ca imediat cum ies din camera, ea isi reia peripluul pe canapele, o aud chicotind. Aveti idee cum as putea sa o dezvat de chestia asta?
Si eu la fel gatesc numai cand doarme ea, sau cand e in toane bune si se joaca singura. Daca am ceva musai de facut o iau cu mine in bucatarie cu niste jucarii si inchid usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Norocuta,arata-ne si noua tunsoareaSi cum adica finisezi la somnul de pranz?Adica il tunzi prin somn?
Genie,nu merge cu distrasul atentiei?sa o chemi de ex in bucatarie sa-i arati ceva ce crezi ca ar interesa-o?
Si la noi a batut vantul de-am crezut ca ramanem fara acoperis,bine ca doar de pe foisor s-a desprins putin,dar a reparat tata.Azi n-am avut curent vreo 6 ore,speram la mai bine.
Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Seara buna,

tocmai am primit un mail cu un site interesant www.fan-jucarii.ro. Acum bantui si eu pe el. Pare super interesant.



Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

'Neata, piersicutzelor!

A venit primavaraaaaaaaa! Sunt fericita, fericita, fericita!!! Mi se acrise de frig. Urez tuturor mamicilor o primavara luminoasa si plina de realizari din partea piersicutzelor si a celorlalti copilushi ai lor!

Buli imi pare rau sa aud ca iar aveti probleme cu Bulinel. Sanatate multa si sa dea Domnul sa nu fie nimic grav.

Stefania felicitari pentru progresul Patriciei. Pupam bucalata frumoasa!

Map in valtoarea disputelor, am uitat sa te felicit pentru cel de-al doilea baietel. Sa ne dai de veste cand va hotarati in legatura cu numele.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Va pupicesc si eu in graba si va dau o buna!

Maaama, cat ati scris de vineri incoace! Nici n-am mai stat sa citesc, dar o sa recuperez dupa-amiaza si diseara, ca al meu sot o sa plece la serviciu dupa ora 2, cand il schimb eu, ca sta cu piticul. Trebuie sa-l tinem si saptamana asta acasa si cam asa o sa facem cu schimbul, eu o sa lucrez pana la 2 si el dupa ora 2.

Va pup pe toate si mai vorbi, mai tarziu!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput