PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

La multi ani Livada pentru 1 Martie va doresc o zi plina de surprize placute!

Si eu, la fel ca Babee, traiesc cu amintirea martisorului, ca aici nu exista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Astazi am primit cel mai frumos martisor .Rebecca a urcat singura scarile, s-a tinut de bare si a reusit 2 etaje.Puiul drag a asteptat ziua potrivita.
La noi e o furtuna teribila, bine c-am apucat sa ma intorc acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Si noi am comandat jucarii de la Quelle! Acum astept sa soseasca!
Un 1 Martie minunat! Martisorul meu azi e Alexia....ati ghicit sunt la BT!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

O primavara minunata, soare in suflet si numai bucurii!

La noi a fost o vreme cumplita, o furtuna teribile, cu gheata si zapada. Batea vantul, fulgera si tuna de te treceau fiorii. Acum a iesit in sfarsit si soarele

Amani saru'mana de urari si bine ai revenit!

Babee pupam cataratoarea si ne bucuram este bine. Ce bine de voi ca aveti scari. Noi i-am luat lui Robert tobogan sa invete sa urce 2-3 scaricele unde mergem si gaseste scari este innebunit. La noi la bloc is ciudate cumva ascunse si oricum stam la 9 .

Monica 20+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Raportez concediu esuat!
Alexia a facut febra mare si a trebuit sa ne intoarcem dupa doar o zi de munte. Imediat cum am revenit in Bucuresti am trecut intreaga familie in carantina...Sper ca pana luni sa-mi revin si sa reincep activitatea in forta!

Am observat ca ati discutat, la inceputul capitolului, despre Bibi...
Ultima data m-am intalnit cu ea la Petrecerea Pomului de Craciun, organizata de Baroul Bucuresti. Va asigur ca este f.ocupata si ca acesta este singurul motiv pt care nu ne-a mai scris. Nu este suparata pe nimeni!

Va pup si va trimit si eu un martisor virtual!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Sunt in plina recapitulare pentru examenele de feb., dar nu ma las si mai dau cate o privire pe DC...dependenta asta, ce sa-i fac?

Babee felicitari Rebeccai, chiar ca-i un martisor aparte. Nour la urcat e extrem de fericit si canta "te, tee, te, tee", insa la coborare se arunca pur si simplu, nu are nici o notiune de frica/grija.

Martta tocmai ma gandeam la tine ca te vei intoarce la job pe 3, daca am retinut corect.
Reintoarcere in forta si sper sa mai "intri" prin livada, din cand in cand sa ne mai povestesti despre piersicuta si nu numai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Ce furtuna a fost la noi, Monica de la voi a venit si cica se indreapta catre Ro.M-a sunat sotul de cateva ori, nu am auzit pentru ca e pe vibrat si a intrat in panica.Stia ca merg afara cu puiii si a crezut ca am ramas pe undeva.Nu stia daca pana deseara se elibereaza liniile ca totul e blocat.Parca vad ca ne plimbam cu masina sa il pescuim de la munca.
Am dormit cu totii dar m-a trezit tusea lui Phillip.Ca sa nu ii trezeasca si pe ceilalti am fugit amandoi si ne-am dragalit.

Marrta sanatate multa si spor la munca daca incepi de luni.

Norocuta si tie spor la invatat, la ce ai examene de dat?

Am si eu timp dar cred ca ma pun sa mai strang prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Bysco ti-am dat parola de la contul comun prin email. Nu am avut alta idee cum, ca prin PM nu m-am descurcat....cred ca nu il ai activat.
Pupam Bushra harnicuta ca o papacioasa si scumpa!

Apropos de contul comun, am trimis site-urile de la Ioana5255, si traducerea (pe bucati) despre AP, muncita de Tweety, in ideea ca mai sunt si alte mamici din livada care nu ne urmaresc zilnic si le pot fi de folos.

Asadar, Ioana5255, Tweety, multumim

Doniro (am scris bine, sper ), alias Doamna Deniro , sunteti bine?
Asteptam pozici de pe covorul rosu, pardon de la botez.

Babee faina chestia aia din contul comun cu bilele in borcan.

Map abia acum apuc sa te felicit pentru , asa imi zice si mie sotul ca sunt ca o printesa cu trei baieti pe langa...
Numai ca ...printesa le face cam pe toate , mai am de si gata! Abia astept sa mai creasca un pic maimutii mei sa ii bag la instructaj. Eu nu sunt din tabara care sa tina baietii departe de faptele domestice, pe motiv ca sunt baieti. Nici nu imi imaginez ca la casa lor automat vor face "de toate", dar cu siguranta vor aprecia "chestiile" astea de pe langa casa facute de femeie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Babee sunt examenele lui Ali, dar sunt eu mai tensionata decat el, ca trebuie sa o iau sistematic sa nu-l zapacesc.
Zilele trecute ma intreba daca toate desenele animate poarta Pampers ca nu a remarcat nici o toaleta .

M-ai pus pe ganduri cu furtuna asta, azi nu am privit nici un canal romanesc, iar ai mei nu au dat nici un semn ...ma pun pe SMS-uri.

Aici, din cauza ca am avut pana aia de 3 zile fara net, Guvernul a ordonat companiilor furnizoare sa dea o luna acces gratuit .
O bila alba egiptenilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Gabriela la noi furtuna mare a trecut fara pagube prea mari, doar o variatie de tensiune a fost dar nu s-a luat lumina si telefoanele vad ca merg. Acum mai tot vine cate-o rafala de vant si cate-o ploaie de te face ciuciulete daca ai ghinion sa te prinda afara.

Norocuta saru'mana. Sincera sa fiu printesa ma voi simti cand ei vor roi in jur facand de toate cand voi avea vazele pline cu flori, cand ii voi vedea intinde rufe si calca, etc Si eu deja il am de Robert prin preajma, strangem impreuna jucariile dupa ce ne jucam.


Noi suntem azi gramada pe net in cautarea de nume de baietei. Of complicata treaba

Monica 21+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput