Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

da se fac si cu apa sau suc de fructe parca... dar sunt cu lapte direct... am papat si eu dinalea...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Apropo, daca bebelul sta cu urechile goale afara risca sa faca otita???


Otita nu este provocata de vant,eu n-am crezut niciodata in chestia asta.Otita poate fi provocata de secretiile nazale infectate in trompa lui Eustachio,de un guturai,de o bacterie sau o ciuperca,dar nu de vant...
Eu zic ca n-ai de ce sa te impacientezi.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Mami Miha- Mersi! babele astea numa ne sperie cu ideile lor...Daca ar fi dupa ele am infofoli copiii in 3 cojoace si tot s-ar imbolnavi

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Acum am venit de afara ca se facuse cam frigutz, totusi.
3 babe m-au acostat sa-mi spuna ca am copilul cam subtire imbracat pt vremea asta si ca neaparat trebuia sa-i pun caciulita...Alexia avea pe ea un hanorac cu gluga si nu i-am mai pus caciula ca nu era cazu'.
La ultima baba chiar nu a mai rezistat mama si i-a zis sa se uite la mine si daca par bolnava atunci sa mai dea sfaturi ca si eu am crescut mai dezbracata si n-am murit

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

eu am tinut-o azi in parc cu capul gol, dar nu prea mult timp ca m-am simtit cam iresponsabila cand vedeam atatea caciuli glugi si fasuri in jur...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Felicitari, Aralia, ptr mama ta!!
Babele astea merita ignorate, trebuie ele neaparat sa isi dea cu parerea... Sa isi vada de viata lor!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Multumesc fetelor pemtru aprecierile la adresa copilei mele.
Stefania, pai si a mea are par doar de fatada. La spate cheleste si ea.
Eu o scot cu o sepcuta, si un costumas, dar ma simt ca naiba cand vad ce imbracati sunt alti copii. Azi m-am intalnit cu o colega si fetita ei de un an, avea o caciula groasa pe cap si geaca imblanita. Dar nu zicea nimic copilul, era vesela, nu era rosie, nu maraia. Probabil era obisnuita sa fie imbracata mai gros.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am crezut ca doar cu mine au babele ce au ...
"Punei maica ceva la gura ca bate vantu..."
sau
"Acoperai bine urechile ..mama sa nu il traga curentul"

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mihuta

eu am tinut-o azi in parc cu capul gol, dar nu prea mult timp ca m-am simtit cam iresponsabila cand vedeam atatea caciuli glugi si fasuri in jur...

mami de Sophia




Si eu m-am simtit iresponsabila pana la prima baba. Apoi m-am enervat si dupa aia mi-am bagat picioarele
Dar m-am gandit in felul urmator: eu cu tricou cu maneca scurta si pulover descheiat si mi-e cald, ea cu body maneca lunga bumbac, salopetuta de plus, ciorapei lungi pe dedesubt si hanorac cu gluga e arhisuficient.
Si daca o controlez mereu si are nasucul cald sau cel putin nu rece (asta de la mama am invatat-o) e totul OK.

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:


Ce m-ati distrat cu babele voastre!!! Las' ca si eu am avut portia mea azi exact cand sa ies din bloc; afara frumos, soare si o baba de pe scara: da' pune o batista copilului pe fata!
Apoi, in parc, multi copii, care mai de care mai infofoliti, cu geaca groasa de fas si cu fular la gura ; eu nici iarna nu suportam fular la gura.... Offff........

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput