Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...gata v-am trimis poze pe mailul comun..
..intrebare ...aveti idee de unde si cum pot sa fac rost de niste atestate in calculatoare sau limbi straine..orice ..dar sa le iau cu bani..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

RGE poate ne intalnim in parc intr-o zi, ca eu m-am cam plictisit sa ies singuraaaaaa! Eu ies in fiecare zi pe la 13:30-14, cand terminam de papat.

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by RGE

...gata v-am trimis poze pe mailul comun..
..intrebare ...aveti idee de unde si cum pot sa fac rost de niste atestate in calculatoare sau limbi straine..orice ..dar sa le iau cu bani..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"



ai un bebe foarte frumusel,si ce grasut este!!!cate kg are?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Iustin doarme dus de vreo 2 ore,vroiam sa iesim putin dar nush ce sa fac,sa-l trezesc sau nu??(dc iesim mai tarziu,vine si ora de papa si treb sa ne intoarcem rpd acasa).

Pussi,sunt curioasa...pe tine te mai ajuta cineva cu tustele sau te descurci singura???ma gandesc ca e greu totusi cu 2 bb ;ce faci cand incep amandoua sa?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ARALIA mi-ar face placere si eu m-am saturat sa ies singura..
AMY ..pei acum doua sapt avea 7.200 grame..sa vedem maine..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Vaaaiiii, ce bate vantu pe aici! Se vede ca e vreme frumoasa. Nu ma intelegeti gresit, si noi afara, in curte, da avem si laptopu dupa noi
Adra, zufulata jucausa

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Daria23

ancaam reusit sa citesc capitolul trecut si am vazut pb.care o ai cu vaccinul.
Exact asa am patit si eu....doctorita de familie(pediatra)a zis ca e bun asta gratuit....ca alalalt nu are nimic in plus dar de fapt nu e adevarat.....si acum la 3 luni cand am avut durerile de burtica am mers la o pediatra buna si ea ne-a spus ca ar fi bine facut infarixul pt. ca are si Hemophilusul - impotriva meningitelor si ca pot sa-l fac doar ala separat ...acum la 3 luni si de la 4 luni sa trec pe ala cumparat-infarix ...si asa am si facut-.la 2 luni ala gratuit...la 3 luni hemophilus si la 4 luni o sa facem infarix sau pentaxim ca e acelasi lucru.....dar inca ceva...a zis asistenta mea de copii(care e f. buna si ea) ca pot sa fac ala gratuit si la un an sa-i fac hemophilusul separat ca doar pana la un an nu intra asa in colectivitate....si nu sunt asa mari riscuri de meningita....dar asta protejeaza si impotriva racelilor nu doar meningita

Poze Daria


Mersi mult de raspuns dar uite ca noi am trecut de trei luni si cred ca nu il mai putem face acum,luni o sa merg la pediatru sa vad ce spune si el

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaoooo !!!!

Ce mai fac fetele vesele?

Noi suntem bine, crestem si stam mai tot timpul pe-afara, la aer. Mai profitam ca e buni la noi ... peste 2 sapt. pleaca si atunci sa vedem cum ne descurcam ca ne-am invatat cam rasfatate (ma refer mai mult la mine ).

roxi - bine ai revenit !!! Sa-ti traiasca ursuletul !!!

stefania - despre diversificare la 2 luni ... eu nu sunt de acord. Motivele ... aceleasi pe care le-au spus si fetele pe-aici. Noi am decis sa asteptam pana la 6 luni. Si ma mir ca in Italia sunt dr. care o recomanda asa de devreme ... eu nu am auzit si nu am dat de astfel de dr. Cauzele unei diversificari timpurii nu apar neaparat acum, la aceasta varsta, ci mai tarziu ... pot fi probleme cu stomacul, alergii alimentare etc. Deci, de ce sa-i fac rau copilului meu degeaba? E si mai comod acum sa-l hranesti pe bb numai cu laptic . Voi avea eu timp toata copilaria lui sa ma "stresez" cu mancaruri pt. bb ... Parerea mea !!!

Abia astept controlul de 4 luni ... desi vad ca bblina creste bine, e vesela, vioaie ... sunt ff multumita si ii multumesc si lui DD ca am un copil sanatos!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

O fetita mare si cuminte care se joaca singura:
http://good-times.webshots.com/photo/2146045440101682984yQpVyH

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)


superba..si ce perisor lungut are.. a mea si asa avea putin tare acum a ramas cheala la spate de la cum isi freaca capusorul intr-o parte si in alta...mai ales inainte de a adormi...asa stiu si eu ca urmeaza sa adoarma se leagana singura dint-o parte in alta... dar daca ar fi sa o legan eu se trezeste pe loc ..si cine mai doarme...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Petro cam rarut pw la noi
Rox frumos baiat si voinic foc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput