Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lixa, mersi de pontul cu traducerea.am reusit.pupic

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Daria23

YESSSSSam facut ceva impotriva caderii parului.....mi-am tras o frezaaaaaa....m-am saturat sa vad parul meu lung in manute la Daria si asa ca acum o sa vad par mai scurt........da aveam nevoie si de o schimbare

Poze Daria



Felicitari, Nicoleta, ma bucur ca-ti place! Vrem poze cu noua frizura

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

noi plecam sa batem strazile .O zi buna in continuare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna dimineata!
Offf, merge greu forumul, pana s-a deschis pagina am si uitat ce am vrut sa zic.
AndreB, si a mea isi suge degetul sau tot pumnul. Am citit ca trebuie tinuti mai mult la san, ca sa le diminueze reflexul de supt. Nu prea cred, eu o tin intre 40 de minute si o ora, cat de mult sa o tin? Pe de alta parte ei au o perioada in care duc la gura tot ce prind, e modalitatea lor de a cunoaste lumea.

Inimioara mea

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



Si eu citisem in Dr. Spock zilele trecute despre asta... Al meu tot asa, dupa vreo 40 min de tzatzi, tot mai baga si degetu in gura. Dar, e adevarat ca, daca termina masa in 20 min, parca sta cu degetu in gura mai mult. Spock mai zice ca nu au efect decat temporar metodele babesti (sa-i acoperi mana cu ceva, sa-i dai pe degete cu ceva amar, sa-i scoti degetele din gura etc), adica dupa ce inceteaza Metoda, e din nou cu mana la gura. Si in cazurile in care totusi inceteaza, dupa cateva luni de Metoda (:D), probabil s-ar fi oprit oricum... Ma rog, asta zicea el acolo, da mi s-au parut plauzibile explicatiile lui.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

O fetita mare si cuminte care se joaca singura:
http://good-times.webshots.com/photo/2146045440101682984yQpVyH

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

Andra_bell ce scumpica e Eva.....pacat ca nu am baiat sa ne incuscrim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Buna ziua la toata lumea..eu va trimit pe mailul comun poze cu ursuletul si fugim dupa martisoare ca maine mergem la vaccinul de 4 luni..va pupam
ARALIA..si eu tot in DR Taberei..
VASARI..am primit mesajul..tinem legatura si ne vedem pupici

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

O fetita mare si cuminte care se joaca singura:
http://good-times.webshots.com/photo/2146045440101682984yQpVyH

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



ce mare s-a facut EVA si cat de frumusica este,felicitari mami!!!!!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Foarte frumoasa Eva... si ce faini zulufi are e o scumpa...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Acular73

Amy baiatul meu are ochi albastri. Noi avem amandoi ochii caprui. Pe mine m-a innebunit pediatrul pana la un an ca o sa i se schimbe culoarea ochilor si uite ca n-a fost asa. A ramas cu ochi albastri. Dar tatal meu are ochi albastri asa ca poate ai si tu pe cineva in familie.
Astept si eu la asta mica sa vad ce ochi o sa faca. Deocamdata sunt ba verzui, ba albastrui, ba bat spre maroni. O sa vedem.

Raluca si Mara (29 oct. 2007), Matei (8 sept. 1998)



Multumesc pt.rasp.
eu in fam am o matusa si un unchi cu ochii albastri...poate se arunca in neam cum se zice si o sa ramana asa,mi-ar placea f. mult.

am mai pus si eu cateva poze sper sa se vada http://community.webshots.com/album/562381575spFuSW




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput