Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adra, cu ce se joaca Eva in poza aceea?
Wow, Stef, mesaj dupa mesaj!!
Ank, felicitari!! ma bucur mult ca sunteti bine si tu linistita.
Mihuta, eu am mers tot asa, cativa metri cu Maria fara caciulita, dar aveam mustrari de constiinta, asa ca i-am pus una subtirica, numai buna de primavara...
Am vazut ca albinuta e pentru 6 luni, dar nu m-a tentat nimic altceva de-acolo. Eu ma joc cu ea si Maria da din brate fericita. :)) Azi a intins manutele si a prins-o bine, i-a papat antenutele si a tras-o de aripioare. Apoi i-a gustat si nasucul. Se pare ca-i place zum-zum.
Suportul de baita e singurul pe care l-am gasit si e de la OK Baby. Nu stiu cum sunt cele gonflabile. M-ai facut curioasa.
Adina, am tinut-o aproape doua ore in wrap, dar era legata mai complicat putin si nu m-am gandit sa o scot. Ar fi insemnat sa desfac si wrapul cred. Nu am facut nici pauza sa stam undeva. Tu cum faci cand pleci cu wrapul la plimbare? A, pe la noi ziua sunt cam 16 grade si mai putin seara.
Ank, eu o iau pe a mea si adormita la plimbare, o imbrac usor, nici nu se trezeste.
Asta scrisesem eu mai devreme, continuarea primului mesaj. Bineinteles, ca nu am reusit sa citesc ultimile pagini cum trebuie...
Shamanul meu abia acum a adormit.

Nici Erika nu a mai intrat de o luna cred...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, am o problema: am pielea foarte uscata, in special pe sani si pe burta si nu mai stiu ce sa fac... Imi dau cu ulei Johnson in fiecare zi, si tot degeaba. Ce sa fac? Mai are cineva aceasta problema?



Renunta la ulei si foloseste o crema puternic hidratanta.Eu folosesc Eucerin.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi
am nevoie de un sfat, vreau sa iau maine un carucior sport si sunt in "dilema" care din model sa il iau asta de la Hauck disney:
http://www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=34&cod_produs=814
sau asta de la bertoni(dar pe roz)
http://www.bebe-strumf.ro/produse/carucior-sport-bertoni---picadily-rainbow/



BB,in afara de pret si culoare este vreo diferenta intre ele?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Capitol nou

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Floris e racit, din pacate. S-a molipsit ori de la mama, ori de la Jasmina. Probabil de la mama ca ea e racita rau de tot...

De ieri am observat, a lans asa mult! Ciudat, nu are nasul infundat in asa fel incat sa-l deranjeze la respirat, ci mai in spate, insa se ineaca mereu cu mucisorii care-i curg pe gat . Si tuseste... A facut si febra, max 38.9. Am fost la pediatra, una noua, ca aia la care eram nu are program vineri, acum am gasit-o pe asta, super draguta, privata, insa o pot gasi macar si in weekend.
Nu prea papa, decat foarte rar, dar banuiesc ca trage totusi bine, ca a facut de vreo 10 ori azi kk. Ma si speriasem, dar din fericire a facut tocmai la pediatra (i-a facut pe mana ), si ea a vazut si cica e kk foarte frumos sica nu e diaree. Are tranzitul intestinal dat peste cap din cauza racelii si febrei, dar nu este diaree. Macar de asta am scapat!
Voi ce ziceti, daca face asa des kk, trebuie sa aiba si papica de ajuns, nu (ca face mult, nu putintel...)
Am intrebat daca sa-i dau antitermic, mi-a zis ca numai daca creste febra si/sau am impresia ca trebuie, dar cu precautie ca e mai bine de evitat la bb asa micuti. Deci asa cum stiam si eu, dar e bine sa auzi o confirmare... Am niste supozitoare homeopate si spray cu ser fiziologic si ne vom limita la astea. Si de cand e bolnavior, papand mai putin, nu suge decat la san. Deci avem 48 de ore de alaptat exclusiv, dar nu cred ca vom ramane asa, imi inchipui ca atunci cand isi va reveni va cere multa papica...

Mihuta, eu nu pot sa zic daca sa-i pui caciulita sau nu, ca depinde de temperatura si vant. Apoi eu am observat ca la inceputul primavarii sunt mai sensibili un pic, obisnuiti fiind cu caciula. Eu ii pun caciulita subtire, dar la noi e mai frig. Si la noi cam bate vantul. Stiu ca nu se face otita de la vant, insa eu sunt tare sensibila cu urechile si de ex. la vant ma apuca o durere tare nasoala de urechi... La vant rece bineinteles. Si fii-mea vad ca la fel. Deci depinde...

Aralia, eu am intrebat si la alimentatia mixta se incepe diversificarea ca la alaptat exclsiv. Iar la lapte praf exclusiv mi s-a spus ca nu este deloc musai sa se inceapa la 5 luni, ci depinde de la caz la caz...

Alina, cand suntem cu wrapul la plimbare, in general nu-lscot (doar daca mergem undeva sa ne asezam, sa zic asa). SWow, 16 grade e cald tare! Chiar ca trebuie imbracati subtirel... Pe Jasmina cand era mai mare o legam mai simplu si atunci o scoteam si puneam inapoi rapid.

BB, dar care-i diferenta intre carucioare, in afara de marca si pret?
Eu am avut odata un carucior Hauck si n-am fost incantata, deci nu m-as baza pe marca ci pe produs. Vezi tu ce-i place Iasminei! ;-)

No, ma bag si eu in pat ca nu stiu cum va fi noaptea asta, e primul moment alzilei fara copil in brate, ca fiind bolnav vrea mereu in brate si-l inteleg...

Mergi la inceput