Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Neata!

Azi dam noi cafea, ceai, lapte - ce prefera fiecare

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Neatza si de la noi...ne pregatim pt vaccin
...bubu al meu a inceput sa faca urat seara la 9 daca nu-l pun in patut la el sa faca nani..si doarme cam 12-13 ore..si a inceput sa-si mestece limbuta..zici ca are guma in gurita..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

La cat mai multe lunite inainte pentru:

Matei de Roxi
Alexandru de Olim
Carina de daia1202
Mara de acular73
Raul si Roberto de Irina_stef
Si pentru Amira de mariussimiuc,adica eu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

AMIRA LA MULTI ANI, MULTA SANATATE SI FERICIRE!! SA NE TRAIASCA TOTI BULGARASII SA FIE SANATOSI SI LA MULTE LUNITE!!! DOAMNE AJUTA!!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Buna dimineata!!
Ank,ai un adevarat flacau,sa-ti traiasca si sa fie sanatos!!

Pussi,mersi frumos pt.rasp.

Mihuta,ai o scumpete de fetitza,cum pluteste ea in apa cu burtik si bulanasele

RGE,succes la vaccin!!

LA MULTI ANI,sarbatoritilor de azi!!!!!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mihuta, si noi dormim in 3 si suntem tare fericiti. Eu nu sunt pregatita inca sa-l mut pe Matei la el in patut. Ador cand doarme cu manuta pe fata mea sau cand se strange tot la pieptul lui taica-sau. Incerc sa ma conving sa-l pun la el in patut, dar nu reusesc .



quote:
Originally posted by mihuta

Jasmninel, cica cea mai putin traumatizanta metoda de a-l culca pe bebe in patut este (in cazul in care ai patut reglabil) sa lipesti patutul de pat sa fie la acelasi nivel fara balustrada, si la fiecare saptamana sau cateva zile sa il muti un pic mai departe de pat. Dar probabil trebuie perseverenta.

Noi dormim in 3 dar acum imi place asa de tare ca nu cred ca as fi in stare sa o mai las sa doarma in alta camera. Dar ziua doarme in patut (cateodata).

mami de Sophia




Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumim pentru urari. azi ne-am trezit tare veseli . Cred ca stie ca e ziua lui. Ce baiat mare are mama!!!!



quote:
Originally posted by mariussimiuc

La cat mai multe lunite inainte pentru:

Matei de Roxi
Alexandru de Olim
Carina de daia1202
Mara de acular73
Raul si Roberto de Irina_stef
Si pentru Amira de mariussimiuc,adica eu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

LA MULTI ANI PENTRU: AMIRA, ALEXANDRU, CARINA, MARA, RAUL SI ROBERTO!!!!!!!!!!!!


Sa ne traiasca puisorii, sa fie sanatosi si fericiti!!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Salutare si de la noi... nu stam ca ne-a apucat maraiala .. si iesim la aer poate ne mai trec nervisorii
Pussi neonatoloaga lucreaza la Bega nu la Odobescu... O cheama Diana(numele de fam imi scapa).Cristina Nagy mi-a recomandat-o.Vine la ea acasa de cand s-a nascut Alex.Ce imi place e ca are si ea o fetita de vreo 2 ani parca... si nah intelege mai bine, plus ca e pana pn 35 de ani...(asa pare).I-a placut si sotului de ea ...care din fire e mai sceptic

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by RGE

AMIRA LA MULTI ANI, MULTA SANATATE SI FERICIRE!! SA NE TRAIASCA TOTI BULGARASII SA FIE SANATOSI SI LA MULTE LUNITE!!! DOAMNE AJUTA!!



Roxana,voi cum va sarbatoriti in lunile cu 30 de zile?
Multumim de urari!

Azi am implinit 3 luni si am si cercei

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput