Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Jasmninel, cica cea mai putin traumatizanta metoda de a-l culca pe bebe in patut este (in cazul in care ai patut reglabil) sa lipesti patutul de pat sa fie la acelasi nivel fara balustrada, si la fiecare saptamana sau cateva zile sa il muti un pic mai departe de pat. Dar probabil trebuie perseverenta.

Noi dormim in 3 dar acum imi place asa de tare ca nu cred ca as fi in stare sa o mai las sa doarma in alta camera. Dar ziua doarme in patut (cateodata).

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

pozele cu Eva.........extraordinare!

multumim lui DD ca Raulito e OK,va fi un tip pe care-l vezi cand vine pe strada ,nu gluma
Mariussimiuc,de nu i-ai pus cercei in maternitate?
Jasmin012,sa-ti traiasca voinicelul!!!el de cate ori mai maninca pe noapte?are cat de act un program? eu nu mai pot sa-mi imaginez treziri din 3in 3 ore,cred c-as inebuni,dar ai atu-ul,laptelepe care eu nu-l mai am (trebuie sa recunosc ca e mult mai usor cu laptele praf);cred ca daca sta in patut in timpul zilei nu va fi asa de greu sa-l convingi sa ramana si peste noapte-rabdare-
Adinag,asa mi-au zis si mie;si a mea tuseste,dar sec,fara temperatura,tonus neschimbat,deci urmaresc orice modificare a dispozitie,sper ca ii trece si nu se agraveaza!Sanatate lui Floris!!
Pt. mine este asa de ciudat sa va "aud"cum dormiti impreuna cu copii......eu niciodata nu am dormit cu Ana ,asa, una linga alta,niciodata nu a dormit la mine pe burta (nici la tata)si de la 2 luni doarme singura in camera

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

La ce oboseala aveam in noi(eu si sotul)iimediat cand am venit acasa cu bebe,ne era frica sa o culcam cu noi,sa nu trezim ca dam peste ea;si uite asa acum nu avem problema separarii!poate daca alaptam constant era altceva

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Va urez imediat noapte buna si eu!! :))
Adina, inseamna ca erati pe drumul cel bun, ai redus foarte mult formula. Felicitari si lasa ca trece si raceala asta sau ce e...
Nu poti scana cu un antivirus? Stiu ca se poate si direct de pe cd, adica sa nu-l instalezi, pentru ca poate fi virusat cateodata si antivirusul.

Eu nu am prea mai reusit sa intru pe forum, decat sa citesc putin, e nebunie si la mine. Abia am terminat prima serie de modificari prin casa, maine abia curatenia pentru ca Maria ma vrea mereu numai pentru ea. Azi am fost la Mall si cu ea in wrap sa-i cumpar ceva dragut. Am gasit o albinuta care bazaie foarte dragut cand tragi de ea. A, bazaie si vibreaza! I-am mai luat si un suport pentru baita pe care sa-l pun in cada. Am vazut ca e bun pana la 8 kg, deci maxim 2 luni il putem folosi.
Deja nu mai stiu cum sa o imbrac atunci cand iesim cu wrapul. Asta seara mi s-a parut racoare, am iesit pe la 6 si i-am pus o bluzita mai groasa peste body. Cand am ajuns acasa transpirase pe partea cu care era lipita de mine. Sa-i las doar body? oare nu e prea frig seara?


Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Mihuta,Sophia ta e minunata!Va trebui sa pun si eu poze, doar sa ma edific cum si care!

Fetelor care mai sunteti p-aci va urez o noapte buna!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mihuta, asa doarme Floris la noi, numai ca eu nu am de gand sa mut patul mai departe (nu in viitorul apropiat)

Bianca, sanatate si voua!

b]Alina[/b], pai eu am antivurs pe computer, problema e ca e un virus din ala parsiv, care se scrie singur in registry si are si niste files ascunse care sa-l instaleze mereu. Nici nu am curajul sa deschid mess-ul, ca sigur se trimite asa l-am primit si eu)
Mai acum cativa ani stiam cum sa intru in registry, sa schimb, sa dreg, dar am uitat totul! Si cea mai sigura varianta pana la urma va fi sa instalam totul nou, dar si asta-i munca!

Alina, nu stiu cat de cald e la voi, dar nu asa lasa-o numai in wrap. BB-ii transpira si repede, nu e musai sa fie chiar prea cald imbracati. Mai bine o controlezi la ceafa, intre umeri (omoplati parca le zice). Daca acolo nu-i transpirata, e ok...

Se trezeste Floris...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

popbianca multumim de compliment, si mie mi se pare minunata ! . Si ea a dormit in patutul ei pana la 2 luni, si eu pe canapea cu patutul lipit, dar s-a rasculat ta-su ca nu mai vrea sa doarma singur si ne-am mutat toti trei in patul mare. N-am mai dus si patutul in dormitorul nostru ca trebuie sa-l demontam iar (prima oara l-am montat in camera fetei, ocazie cu care am remarcat ca nu iese pe usa), apoi l-am montat in dormitorul nostru inainte de a naste, si apoi l-am mutat in camera fetei la o saptamana dupa ce am venit acasa, ca eu nu puteam sa dorm in patul mare ca avea salteaua prea moale si ma tinea operatia.



Vasari am luat si noi albinuta, dar nu pentru noi ci pentru un bebe de 6 luni. Dar i-am aratat-o si Sophiei in caz ca-i place sa-i iau si ei. Nu a parut interesata. Dar am schimbat pasarelele de la carusel cu 3 animalute de plus, un leopard un leu si un elefant, din acelea cu ragete. Ii place la nebunie sa auda cum face elefantul, desi mie mi se pare destul de infiorator ca sunet... Ce suport pentru baita ai luat ? Eu vreau din cel gonflabil sa o pot pune in cada mare (ca ii e cam frica chiar daca o tin), nu de alta dar de cand a invatat sa se balaceasca si sa dea din manute si picioruse in cadita, ies uda din cap pana in picioare...

Adina, tu ca mamica cu experienta, spune-mi si mie, pot sa scot bebele afara fara fes? Ca a fost frumos tare aici, cald ca primavara dar batea vantul. Am lasat-o putin in parc cu capul gol dar nu am indraznit sa o tin mai mult de 5 minute.

Fetelor, am un copil intelegator, am iesit ieri la 11 in parcul mare (am fost cu masina), i-am dat sa pape in parc, si apoi a trebuit sa ma duc la birou cu ea cu tot, si a fost tare cumintica. Am ajuns acasa pe la 17, saracuta cred ca amortise in scoica de atata somn... Zilele astea suntem singurele acasa...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

uitati si poze de la baita

http://picasaweb.google.ro/mihuta10/Baita

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna dimineata,

eu ultima, eu prima ? se pare ca vorbesc singura....ce sa fac daca mi-a dat trezirea ?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

NEATA
Ce fac fetele?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput