LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mi-a adormit si scafandrul meu. mai nou doar pe sub apa ii place sa stea.
De la gradi am mers direct in parc, de unde am plecat dupa ora 18. a venit si tati cu noi acasa.
Super ca a venit caldura si stam mai mult pe afara, dar zau daca mai am timp de casa si de facut mancare.
Sambata vine socrul cu sotia si nepoata.
Mai vin si 2 prieteni de-a lui Clau cu sotiile, din Alba. Ca norocul ca s-au suprapus si nu stau la noi, dar tot nu stim cum ne impartim cu toti. Nu stiu cum dorm toti in 2 camere, la un alt amic de-a lor, sper sa se descurce...daca asa s-a intamplat si noi ieri am aflat...asta e.

Any ma bucur ca e mai bine cu cicatricea.Imi pare rau ca nu i-a augmentinul. eu odata i-am dat dintr-asta, dar tare rau si amar era. Si marco l-a refuzat. oricum el refuza tot in afara de Panadol, Nurofen si bilutele homeopate.
Bee si eu urasc sa fac cumparaturile in weekend si cu copil dupa mine. asa ca le fac in timpul sapt., de dimineata.
E misto ca e timp fain, si marco ar sta tot in fata compului la desene.
sper sa fie frumos si sapt. viitoare sa petreaca Ana cateva zile cu bunicii la tara.
Poze cu frumusetile cand mai pui?
2 roscati avem: Ana si Tudor.
si ca sa nu mai mananc spatiul paginii, imi inchei monologul, imi iau pijamaua si la tv cu mine.
pe maine, .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

NEATA GAGICI

am dus fata la scoala si am bagat un ochi pe aici ca i timp

BEE asa e am fost emotionata si sunt inca air ptr ea a fost o lectie , pt ca tot timpul ii spun ca daca ar fii mult mai ambitioasa ar face lucruri mari...om vedea oricum ea e un copil sensibil , bland si cuminte
GIOVA mai am doamna o luna pana la grad dar mai am multe de facut...proiecte , material didactic ptr 4 activitati si lucrarea s o fac pe sliduri(pup cuscra ca m a ajutat, ca nu stiam cu ce se mananaca)plus tb as ma agit si cu protocol ptr 25 de persoane....sper sa ma descurc
CUSCRA las ca va reveniti voi si sa vezi ec papa nora mea frumoasa
MARAKI ce faci doamna????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
sunt si eu la , caci pe marco l-a dus Clau. Iar sunt fara masina, dar nu mai dureaza mult situatia asta....
Cosmi stiu ca e mult de lucru, dar hai ca vei reusii, il iei cu nota maxima. Sliduri? nici eu nu am auzit de asa ceva.

eu nu stiu de ce sa ma apuc azi, daca tot sunt fortata de imprejurari sa stau acasa. Curatenie, mancare, geamuri? vreau sa fie totul ok, pt. cand vine d-na perfectiune, la care poti linge pe jos, ca nu lasa nicio scma sa pice.
Imi aduc si draperiile facute de cumnata, asa ca numai candelabrul mai lipseste.
va si o zi buna sa aveti.
p.s. merg sa deschid subiect pt. ultimul sarbatorit al nostru.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

Subiect aniversar pt. Bruno de Miri_mik:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117044

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi hai ca m-am dumirit si eu ce-s slidurile.
Noroc cu o amica, ca mi-a zis.
am vrut sa te intreb ca nu e prezentare in Power Point? caci asta se foloseste mai nou la proiecte, licente, masterate, etc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna fetele,
am ajuns si eu in final la birou.
Am o sete ...nici nu stiu de la ce dar mi-e asa frica sa beau prea multa apa sa nu ma apuce vreo stare aiurea.
Giova am citit ca ti-a ajuns coletul de la LR ai luat chestii dragute?Apropo tu pt Marco iei masura 94 sau 86?
Va salut pe toate

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Scuze ca e mesajul de 2 ori, nu inteleg ce se intampla cu forumul , am vrut sa sterg unul dintre mesaje si nu ma lasa.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la noi de la mare!
Va multumesc din suflet pentru urari !M-au uns la suflet!
Scriu si eu un pic cat am timp.
Mario era bine azi cand am plecat la munca in sesnul ca nu mai avea febra , asta dupa trei zile de febra in continuu.Sper sa se fi terminat si cu febra.Mutumesc ca ati intrebat.
Giova ma bucur ca ai trimis coletul si ca s-a bucurat Mariuca.Multumim ca ai facut gestul asta.
Lui Mario ii iau 104 parca. Unele sunt un pic lalai , altele sunt bune.Blugii i-am luat de 4 ani , sunt lungi dar i-am indoit .
Maraki hai ca m-am distrat teribil si m-ai pus sa mai caut si eu cai verzi pe pereti...mde curiozitatea fumeii...stai calma.
A si apropo de urlaturi , dc unii sunt maimute al meu e deja...gorila, urangutan, sau cum vreti...adica e ori ca el ori fac ca in jungla, dar de aici pana a il cataloga intr-o categorie, departe de mine.Mancal-ar mama de...pui.
Va pup si revin dc azi e mai lejer.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Acina l-ai sters.
eu cu coletul asta am cam dat-o in bara, in sensul ca am luat lucruri pt. nepoata si finut. si sunt asa de mari ......
Sper sa le fie bune la toamna, caci acum...nicio sansa.
Lui marco ii iau de obicei 94, unele ii sunt bune, unele mari. Acum i-am luat un set de 3 bluzite 102, si sunt enormeee. dar pt. la toamna/ iarna pe sub hanorace merg.
I-am luat pijamale 86 si ii vin numai bine, asa ca depinde de firme.

Ti-e rau daca bei multa apa? Andrei ce mai face?

Irina ma bucur ca Mario e ok, sper sa nu mai faca febra? ce a avut? l-ai trecut pe antibiotic?
aal tau e urangutan, al meu numai maimuta, oricum asa-i si zicem cateodata, mai ales cand ne copiaza, sau repeta dupa noi.

Aseara am incercat sa-l invat un cantecel de 8 Martie:
"e ziua ta mamico, si-n dar ti-am adus inima......"
de cateva ori canta: e ziua mea, e ziua mea...si ne punea sa aplaudam .
oricum trebuie filmat, e afon total, dar tare drag ne este.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Da se pare ca am reusit sa-l sterg pana la urma...
Giova da mai mi-e cam rau de la apa, asta a fost valabil si la sarcina cu Andrei.
Andrei e bine multumim de intrebare , nu ii mai curge nasul deci putem merge la petrecerea de la Maria (fetita nasilor)sambata.
Si eu tot 94 i-am luat si 86 la tricouri in vin bine ambele numere, deci 102 e mare...inseamna ca am luat plasa la urmatorul colet.
Pt Ale am facut comanda separat si i-am luat 81 , ea are 10 kg , e o grasana, are niste picioruse grosute si cutate...si am decretat eu si Andreea ca ea nu are talie de viespe, are talie de ...bondar.
Ce dragut Marco , cu cantecelul lui, poate vrea sa-i cantati voi baiatul.


Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput