Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Multzam Miri pt raspuns..... Speram la mai multe raspunsuri dar....mai intreb si in alte parti...poate reusesc sa trimit sotul la sigur.

Roxi te poop si...cum te mai simti??? Sper ca esti ok! LA mine de 2 zile cred ca a inceput migrarea catre pozitia finala. Se misca nonstop aproape...chiar si noaptea misca in asa halincat ma trezeste. De 2 zile....face tumbe rau de tot. Maine mergem la control si ...Sa dea Domnul sa fie ok totul!



Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hello dragilor.

Parca mi s-a contractat timpul in ultima vreme. Partea buna e ca nu mai stau pe net cand ar trebui sa lucrez. De la servici nu deschid nimic pe net in interes personal ca mi-e ca ma fura peisajul. Si ar insemna sa-mi fur singura caciula.

Ina iti sta bine dupa, dar iti statea bine si inainte. Eu n-as fi facut chestia asta nici sa ma legi. Bun, asta nu inseamna ca am dreptate . Nu se vede deloc pe tine nedormeala.

Meems frumoase pozele si super hamacul!
Ripley am vazut pozele de la botez: am ramas inmarmurita si nu am recunoscut initial pesonajul Ana! E o adevarata domnisoara! sa va traiasca ambele floricele!

Tania am vazut=o si pe Anna, e o buflica de nu se poate! Bafta lui Che la gradi!

Gandacel ce fain ca iti creste par nou! Mie imi tot zicea mama: toamna iti cade parul (mai mult) iar primavara se regenereaza. La tine poate a fost mai pronuntat din cauza reasezarii orgnanismului dupa cele 2 nasteri, God knows!

Anda mie dupa rezectie mi-a recomandat clatiri de gura cu Tantum verde si antiinflamator Aulin. Poti incerca si cu tinctura de propolis picurata intr-un paharel (de unica folosinta!) cu apa. Tinem pumnii sa te vindeci!

Joy bafta la doctor cu Vlad, sa nu fie nimic grav!

maria tinem pumnii! Poate totusi se intoarce bebelina, mai stii? Erau niste exercitii pe care le puteai face, nu le stiu din pacate si nici nu stiu cat sunt de recomandabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Cezariana conteaza sa mergi des la dr sa observe cand se deschide colul. eu am fost marti si mi-a zis ca dc mai sta bb pana vineri sa merg vineri dimi, dar nu se stie. si vineri dimi la 4 mi s-a rupt apa.eram in sapt. 39.

Ina subscriu la parerea generala ca nu se vede lipsa somnului.imi place si noul look.

Mihaela eliminasi pietroaiele? erau de import din Elvetia?

Leea iar ma umplusi de lacrimi. noroc ca s-a trezit fi-miu si m-a scos din starea aia.

Gandacel abia astept sa citesc cand ai postat. numa miez!tinem pumnii ptr adaptarea la noul job.azi era un bb in carut cu bona si cand am trecut pe langa el m-a strigat"mama".dc fi-miu era dependent de mine nu cred ca plecam la munca.


Roxi
dar tii la serviciul ala!nu il lasi?abia astept o intalneala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki unde mergeti la vara, tot in Turcia? Ca parca ziceai ca te-ai apucat de cautat hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am mobila la bucatarie...azi au montat-o, e suupeeerrr

Si ca sa fie tacamul complet azi mi-am pus din nou extensii la unghii, ma simt alt om.

Ma duc sa caut o poza s-o trimit pt tablou

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mii de multumiri pentru raspunsuri si incurajari

Din pacate problema e asa: la maternitatea de aici, protocolul lor obstretical spune ca in cazul sarcinii pelvine se naste normal . Am inteles ca exista si destule maternitati in care sarcina pelvina = cezariana. De asta ma tot stresez eu sa nu raman la voia medicului de garda si sa gasesc un medic dispus sa-mi faca cezariana

Madau, felicitari, imi place mult optimismul din ultima postare, sper ca toate cele sa fie mai fericite acum in viata voastra

Offf, Leea, trebuia sa pui un warning ceva la mesaj, iar dau apa la soareci Dar sunt extrem de impresionata de puterea mamicilor de ingerasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

am net am net !!!!

ioana am trimis poza

mirimi-am propus sa merg si toata luna martie, sper sa reusesc .
Si eu vreau sa ne mai intalnim, vedem cum este in weekend si poate stabilim ceva.

anda apropos de ce spuneai tu...bine ca ai fost in masina personala ca altfel veneai car de nervi.
La capitolul civilizatie eu am fost placut surprinsa in dimineata asta cand am vazut ca trotoarele din zona unde locuiesc sunt spalate cu furtunul cu apa

madau si mie imi place tonusul tau tine-o tot asa.

tania ce ai facut cu angajarea?

noki unde mergi in conced'?

diana, ce sa iti spun..e din ce in ce mai greu, ma simt aiurea ba cu tensiunea, ba stare generala, cand mi-e cald cand ma ia cu ameteli.dar rezistttt ca mai am putin ( si ma enervez ca am inceput sa pun in greutate mai mult ca pana acum)


Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anda

quote:
ina, extensii in ro costa intre 500-1500 euro,

Whaaaat?
Wow, ce scump! Nu as fi dat atitia bani, sincer! Mai bine ii aloc contului de educatie al fica-mii sau merg intr-o vacanta decit pe niste fire de par care tin un nr. limitat de luni (cca trei luni, in cazul meu). Daca eram vreo mare personalitate , mai ziceam, conteaza aspectul fizic, dar asa…nu vad rostul, am inteles, moft-moft, dar sa fie de bun simt. Eu am dat 250 Cad.
Habar nu am de ce a folosit metoda asta, habar nu am ce alte metode se folosesc, o cunosc pe proprietara salonului de ani de zile, barbata-meu i-a construit anul trecut in noiembrie noul salon impreuna cu echipa lui, si asa ne-am intersectat mai des in ultimul timp noi doua, ea mi-a recomandat-o pe tipa care vine din Toronto , mi-a spus ca-i buna, ca a studiat prin saloanele din New York, Paris, etc.si mi-a stirnit curiozitatea.
Ideea este ca astazi nu ma mai doare capul atit de tare, dar daca nici la noapte nu reusesc sa dorm, maine ma duc sa mi le scoata, nu stau sa sufar.

Noki, Joy,Maria,Roxi,Ganda,Cata,Pumba,Lavi,Miri, voi sinteti niste dragute, ca de obicei. probabil ca ridurile sint mascate de fard, de-aia nu le vedeti. dar exista. multe...

Ganda, da-mi adresa ta de email si-ti trimit poze daca vrei.

Maria tin pumnii sa fie bine totul si sa scapati rapid!

Madutza, sanatate multa!

Mada, felicitari ptr. mobila si extensii! Ale tale sper ca nu au fost tot atit de dureroase!

Mihaela, nastere usoara cu pietrele ale. Am auzit ca este tare dureros.

Ma duc sa vad pozele Riannei ca aseara nu le-am putut deschide si apoi sa citesc linkul dat de Leea.

pupi!



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

sunt mai optimista...cred ca o sa fie bine...atat va spun deocamdata...am devenit superstitioasa

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ina, 250 sunt aici numai suvtele in sine, parul, si doar [pe jumatate din parul tau, adica nu cate fire ai tu in cap, asa in trepte, fara manopera care este inca pe atat chiar mai mult. p-orma mai este intretinerea ca trebuie sa le faca nustiuce o data la 2 luni. extensiile tin 6 luni. aceste informatii mi-au fost puse la dispozitie, cu amabilitate de salonul blu(e)sline, dk vreti sa va faceti:)
si mie mi-a parut mult.

m-am intalnit cu bic si smaranda. mai, eu sunt un paradox in relatia cu prietenele din strainatate. aic intra ina, bic si ela, amica mea din scoala care e in NY. cand ele sunt acolo, imi e dor de ele, vorbesc despre ele, chiar mai mult decat cu ele prorpiu-zis etc. cand vin aici, ma vad cu ele de 2 ori pe vacanta! adica infioarator de putin. si p-orma pleaca, imi pare rau ca nu le-am vazut mai des si astept urmatoarea vacanta... si tot asa....

smaranda este foarte vorbareata! si foarte hotarata! si are niste ochii foarte albastri, pe care stiu ca-i stiti, dar pe mine ma infioara de fiecare data cand o vad. bic este si mai cool decat era la ultima vedere. este foooaarte tare fata asta, imi place mult de ea. fara sa faca nimic este foarte cool.
azi era cam agitata din cauza avionului de maine. drum bun bic si smaranda!

maria-alexia, iti tinem pumnii sa rezolvi. vrei sa incercam sa vorbim in bucuresti? sa vii, te operezi, stai 3 zile in spital, pleci cu copilul in poala? e mai greu, dar stii o treaba cu cezariana. sunt sigura ca am putea gasi dr aici, mai ales ca esti din alt oras, adica nu "fura" clientul unui coleg apropiat, ca ei se cam feresc la de-astea. spune dk vrei sa ne interesam.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput