Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata colectie draga. Sunt abia trezita dupa botez, aci azi-noapte ne-am intors in Bucuresti, iar azi dupa serviciu vom pleca iar la Targoviste sa facem baie finutei. Aasta e noi suntem un fel de izmene pe calator.
Miri draga simt acut nevoia sa te corectez, spatiul in sine se numeste "zona de discutii". Acesta este locul din casa mea pe care nu l-am avut niciodata fizic, adica a ajuns loc de depozitat jucarii, dar la care am visat nopti intregi imbiata de descrierea mai mult decat fabuloasa a arhitectului. Asa cum spuneam "zona de discutii" a murit in fasa, din stadiul de proiect, odata cu barul de sticla, intru-cat am mai avut o bruma de luciditate si ne-am dat seama ca prezenta barului de sticla si a zonei de discutii sunt incompatibile cu cea a unui copil in plin avant pionieresc in casa.
Asa ca nu doresc ca masa lui Miri sa sfarseasca alaturi de zona mea de discutii adica in nefiinta.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Leea - in-un-da-ti-e ?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

in-un-da-ti-e
repede si eu, ca sa nu uit:
roxisialexia, am gasit sling-ul, il caram cu mine peste tot fara sa-mi dau seama si am rascolit casa de vo 2 ori ca nu-l gaseam. era ascuns intr-un buzunar ascuns al uneia din imensele mele genti . vedem cum ne intalnim sa ti-l dau.
a... si o perla, de-a napota-miu-lui cristian - 3 ani
vedeam un film cu totii sambata seara (cars, of course), pleaca baiatu' cu taica-su la baie, cand sa-l spele pe maini cristian se crizeaza "nu, nu,nu"
"stai,mai copile, de ce nu?"
"pai uite un muc" (zise el intinzand un deget pe varful caruia salasluia un muc enorm) "il am de la inceputul filmului. nu pot sa-l spal, ca nu i-am aratat tot filmul"




c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, supercool in mai la barcelona. si noi aveam planul pt anul asta sa mergem in mai la barcelona - cu plozii - da' gabi are un proiect de la care nu poate sa lipseasca chiar in perioada aia - de fapt de acum a inceput si o sa dureze pana in august - cu varf in mai-iunie, asa ca mergem in elvetia in septembrie.
oricum, raman la parerea ca, daca nu esti schior, cele mai frumoase luni de concediu sunt mai si septembrie

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Iata si mult asteptatele poze de la botezul din februarie.Sper sa se vada.
Poze botez Ewan
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Da mai Noki,Cami,Cora corect cica e in-un-da-ti-e.Dar io as fi bagat mina in foc ca e ,asa cum zice si Simina, i-nun-da-ti-e.Doar sint reguli clare care zic ca daca o consoana e incadrata de vocale,liniutza se pune inaintea consoanei.Acu...ce sa zic ori o fi chiar corect cu in-un-da-ti-e,desi mie mi se pare ca nuca-n perete ori or fi gresit iar astia cind au bagat datele in calculator.Parca inghit o galusca atunci cind despart asa.
Dordia ma bucur,duca-seee la ma-sa si la ta-su sau unde-o vrea,numa sa se duca.
Cami da-i vint sa plece...si ea la mama ei.Viroza zic.
Noki de ce mai vremuri grele.Sau pt cine? Pentru leeene...Este-o poza cu Sarah dindu-se pe ceva carusel parca si uitindu-se in sus.Aia-i de colectie.Iar tu...slabisi mai fata.
Bic poate nu-i totusi de ochelari.Dar daca e..vorba ta,acu e timpul.


Io ma duc imediat la fii-miu ca mi-e rau dor de el.Nu l-am vazut de joi.I-am luat iar jucarii ca sa aiba ce trinti prin casa cind se enerveaza.Si i-am luat o trambulina gonflabila de 2m/2m,cu cos de baschet si nush' ce inele sa poa sa tzopaie cind s-o face cald, in curte la buni.
Constipatia...mi-am amintit,am citit undeva ca e bine sa bea apa de fintina pe stomacul gol.Ma gindesc uneori ca poate de-aia la bunica nu prea are pb cu kk.Pt ca bea apa de fintina,mincarea e facuta tot din ea,ceaiul la fel...Si mi-a mai zis o mamica in parc ca ei i-a recomandat dr sa dea copilului (de 2,4 luni) cite o linguritza de ulei de parafina,la aceeasi ora.Si cica dupa 2 luni s-a reglat perfect.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Multumiri pe aceasta cale marelui ghid in ale pozelor si albumelor web si anume Doamana Noki, aka Vecina care mi-a oferit asistenta gratuita si permanenta in demersurile mele de publicare.
Inca o data ii multumesc si o asigur de deplina mea consideratie.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Leea, da' de unde am slabit...sunt cat casa. Iar m-am ingrasat.Si cand ma gandesc ca pe 13 sept e nunta in toata regula si io voi fi dupa Turcia...iar la nunta asta numai colectii peste colectii de rochii & co.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

leea, pai regula ca regula, da' are si exceptii - i mean, daca cuvantul e cu prefix se desparte prefixul de cuvant - blah, blah. (despartirea in silabe e o pasiune a mea de cand am dat admiterea la drept (si nu o data am dat-o )

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Vecina Mitza, sunt prea in transa de la pozele astea ca sa ma mai impresionezi cu consideratia.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput