* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

La multi ani Andrei si Keane! petrecere frumoasa si numai bine!


--huh, nici nu mai stiu cum ma cheama, am adormit cu Bia la 16:00 si m-am trezit acum, ea inca mai doarme; cine imi stie semnalmentele si datele de identificare , sa imi trimita un mesaj--



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

LA MULTI ANI ! ghioceilor ce si-au serbat de curand cea de-a 2-a aniversare.

Siiii ... vreau sa fiu prima care zice, "de la cord" :

LA MULTI ANI , BIANCA NICOLLA de Stefanna !
SA FII SANATOASA, FERICITA, SI SA ADUCI MULTE BUCURII PARINTILOR !

Noe, sa-ti fie de bine somnul. Cred si eu, daca erai obosita .... numai sa nu-ti dea Bia "show" la noapte, adica sa nu vrea sa se culce (decat foarte tarziu !).
Ahhhh ... stiai ca utocatalina e gravi ? Scrie la mamici de nov-dec 2008. Stiu ca va cunoasteti.

Fetelor uitati ce am gasit : http://www.youtube.com/watch?v=rWy9xjijaKE
Aoleu eu cred ca nu as fi rezistat si l-as fi luat in brate repede ....


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
www.flickr.com/photos/14891034@N08/sets/" target="_blank">Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:



Noe, sa-ti fie de bine somnul. Cred si eu, daca erai obosita .... numai sa nu-ti dea Bia "show" la noapte, adica sa nu vrea sa se culce (decat foarte tarziu !).
Ahhhh ... stiai ca utocatalina e gravi ? Scrie la mamici de nov-dec 2008. Stiu ca va cunoasteti.






ja, ja, stiudin pacate, de cand ne-am mutat aici, nu ne-am mai intersectat, inainte ne vedeam destul de des la plimbare de Bia mare si Bia mica...ata ete...
Bia a adormit deja si ma pregatesc si eu
pupam!



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si acum o dedicatie speciala, un LA MULTI ANI din corason pentru Bianca cea frumoasa si senina, si sa ii aduca mamicii ei (si nu numai) la fel de multa bucurie ca pana acum
si un www.youtube.com/watch?v=WoN5IFKEn0Q" target="_blank">dedicaztion pt Bianca, Stefanna, cred ca tu s-ar putea sa ii fi ascultat, daca nu, enjoy



LA MULTI ANI, ALICE! de Kit



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

neata fetele
multumesc :addiana, Alina2003 , Carmenpit77 , Noe , Irina71
Ieri nu am pregatit nimic pentru Andrei din motive financiare dar si fiind post am renuntat de fapt o sa ne revansam fata de el de 1 Iunie , a primit doar cadouri atat.
La Multi Ani !!! urez si eu pentru :

22 MARTIE - ALICE MIRUNA (KIT)
22 MARTIE - BIANCA NICOLA (STEFANNA) multa sanatate si fericire in viata
va doresc un wekend placut alaturi de familie

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Bun venit celor 2 mamici noi de ghiocei si din partea mea!

La multi ani BIANCA si ANDREI,sa aveti o copilarie fericita,parinti sanatosi, iubitori si rabdatori si mult mult noroc in viata!
Stefana,sa te bucuri de fata toata viata si.....sa-i faci si un fratior sau fratioara!
Noi in sfarsit terminaram toate formalitatile,semnaram un teanc,fara exagerare,de hartii....ca sa incepem luni gradinita!!!!Pentru inceput doar 3 zile pe saptamana,de la 8 dimineata pana la 12.Gradinita e tare apropape de casa,maxim 5 minute de mers pe jos...si buni va avea misiunea sa ia odorul de la gradi la amiaza.Singura grija care mi-o fac e ....ca acolo nu-i lasa deloc cu sticla cu biberon...si el inca nu stie sa bea din pahar....o sa-l pun azi si maine sa mai bea din paharel....doar doar invata.Incepui saptamana cu o sperietura de zile mari....cu un mesaj pe celularul personal....cum ca sora din Romania a facut un accident de masina....si din cauza socului,mi-a scris bazaconii....eu am citit pe diagonala mesajul...si era sa fac atac de cord jumate de ora...pana mi-a raspuns la telefon.S-a ales cu un picior in ghips....dar doamne multam ca e doar atat...caci era si micuta ei Giulia ,de 3 ani si jumate, cu ea in masina....si strumfita are obiceiu de a se dezlega si lega neincetat curelele de la scaunul de masina.In fine ,totu-i bine cand se termina cu bine.....mamei nici nu-i am spus de asta...ca ar fi sarit de 7 metrii in sus,cel putin.Rudy....a inceput sa spuna cuvinte noi si chiar sa puna 2 cuvinte impreuna....ceea ce e un progres pentru el,pupe-l mami.Spune:"hai tu", "haide baie"-tare iubeste apa...si toata ziua ne cheama la baie,"mai da" cand i dam ceva ce-i placesi le mai si imbina,"haide go",adica hai sa mergem.....e tare haios.
CATRINEL La multi ani pentru Oana!!!Maine pe 23 o sarbatoriti cum se cuvine.Sa-i fie viata buna si fericita!!!Iau vacanta pe april,deci mai am 3 sptamani de scoala...si ai zis tu bine ca drumarului i sta bine cu drumul....plecam tot pe 11 la NY la tati pentru o saptamana cat tine marea vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

PASTE.FERICIT.CELOR.CARE.SERBEAZA.MAINE!!!



Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Multi.pupici.de.la.cord,insotiti.de.urari.de.viata.luna,frumoasa.si.plina.de.bucurii.pt.draa.noastra
BIANCA-NICOLA!!!

LA.MULTI.ANI!


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

P.S.:Nu-mi.mere.space-ul.si.nici.cateva.litere,so.trebuie.scimbata.tastatura.
Ieri.am.scimbat.si.imprimanta.din.motive.de.copil.nazbatios.si.pasionat.de.aparatura.din.casa.
Si.ar.trebui.scimbat.si.calc.
As.scrie.mai.multe.dar.n-o.sa.prea.inteleeti.ce.vreau.sa.zic.

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

La multi ani Andrei, Keane si Bia!!!!!
sa fiti fericiti, norocosi si sanatosi!!!!!!!

Multumesc Delia!
maine sarbatorim in cerc restrans, numai familia. si sapt viitoare e cheful

ALINAALEX, ca ma intrebai de meniu, aici nu se fac asa mancaruri pt zilele copiilor, (cel putin daca sunt mici inca). asa ca vom avea rontzaieli: covrigi, croissants, grisine, sticks si ca mancare, crenvursti si salata de cartofi. Am comandat si 2 tavi de prajitura. si gata.

Pupim lumea!!! pe maine, daca apuc, daca nu,

LA MULTI ANI IULIA!!!!!!
toate visele sa ti se implineasca!






Mergi la inceput