***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Ninutza , wow , eu sunt fata de Ro, - 7 ore...deci intre noi sunt 14 ore...acum se incarca poze mai noi, dar luna asta am fost mai lenesa, nu am foarte multe poze, trebuie sa recuperez zilele astea. Am vazut pozele voastre, tare imi plac ...toti capsuneii sunt superbi.

Multumesc fetelor care au citit mesajul meu si inca astept ceva opinii... mai nou nu pot dormi, sunt asa de obosita si incordata de nu ma pot relaxa...cred ca trebuie sa invat si eu sa dorm...poate ii transmit starea mea si lui Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kay, va astept cu vesti bune, sanatate la maxim, ma bucur ca ai scris ce e cu ea!(mi-o imaginam rozind la fire....)un pupic mare ptr inimioara mica

am vazut poze cu piticuta de chiqui, si mai am vazut dar am uitat cu cine......oboseala, ca m-a frecat azi david.....macar sa slabesc

angela, aceeasi problema am avut=o la dominic, atit pot sa-ti zic ca se va obisnui cu biberon treptat, trebuie s=o faci deja obisnuiala din luna martie. eu pe dominic l=am facut sa ia biberon punind suc portocale in el(dar avea peste 1 an) apoi adormea cu biberon in loc de sin dupa ce s-a intarcat. am citit recent ca daca bebe e mare si bine diversificat nu are nevoie de lapte pe perioada cit e mama la munca daca are 4 supturi bune in 24 h. asa ca eu cum voi lucra luni si marti, miercuri sint acasa, si apoi joi si vineri la munca, ma mai gindesc daca trebuie sa-i las lapte, am sa incerc sa ma si mulg, sau sa-i las lapte, ma mai gindesc si mai citesc.

florentina, si eu am avut atitia papuci frumosi de la dominic dar i-am aruncat toti, ptr ca aici zic ca nu e bine sa folosesti de la un copil la altul, ca le strici picioarele ca fiecare calca diferit, mai ales ca dominic are picior plat

azi m-am plimbat pe jos in ritm mai alert 2 ore, a fost cald(adica -3C) ca vara e departe inca......

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mai stie cineva ceva de ella? ca era bobita bolnav rau ultima data?!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Pepsi, da, am sa incep din timp. Dar o sa incerc cu canita, nu as mai vrea sa-i bag biberon , daca nu i-am dat deloc pina acum. Sau crezi ca ar lua mai usor cu biberon ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Pepsi, -3 zici? Pai azi sunt 7 grade la noi si mie mi se pare frig

Angela, am vazut pozicile. Noi inca va invidiem ca aveti cercei

Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Ieri in Ro au fost 23 de grade la Herculane! La stiri zic ca cea mai scazuta temp a fost de 8 grade...ptr sf lui februarie normale sunt valori de 1- 7 grade...

Kay,asteptam vesti bune de la voi!

La noi a fost mai bine azi noapte...Ciprian nu mai e mucos si nici T n-a mai tusit...dar ia antibiotic, ca nu i-a trecut otita...
Andrada

Ieri, in statia de metrou de la Unirii, a citit Tudor pe un perete "m..e Dinamo"...si m-a intrebat in gura mare"mami, ce inseamna m... Dinamo?" va dati seama ca toate urechile erau ciulite la noi......mi-a mai facut in vara o faza de-asta, dar macar atunci eram in parc si ne-au auzit doar niste bunicute....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

oana,papusa rozatoare de fire, si mamica ei;in curand o sa ve ne dai si vesti,nu doar bune,ci foarte bune.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare..

Angela, nu ai gresit cu nimik. ei devin tot mai atasati de noi. si sunt speriati de schimbari/fete noi.

Nu inteleg de ce nu vrei sa ii da-i biberon? io nu vad nimik rau in folosirea lui. E bine totusi sa nu adoarma cu bibe, pt ca apare caria de biberon, dar io la R al meu nu am reusit. Nu trebe sa privesti biberonul ca pe ceva negativ.

PEPSi, multzam. Nu tine nimik. Ii scoate daca sunt mai usori, nici sosete nu tine. Numai dress a avut pana acu. Eh, om trai si-om vedea!
Ai mai intrebat ceva..parca..
Nu stiu cine intreba de Ella, E bine! nu stiu cat de bine.

Ancamari, da o cautare dupa Bobby car. Dar nu e de impins...doar sa isi foloseasca el picioarele.

Flore sa fie sanatoase persoanele de pe peron. Copilul e vinovat sau aia care au scris.?.ei de fapt nici nu realizeaza. el a citit fix ce scria.

Robert se cearta cu Nora si isi zic unul altuia: esti un prost! esti o reeea..pe germana, asa vb intre ei, si, ii luam la intrebari..ce inteleg ei?!..si nu inteleg nimik.
Sau, eram intr-un magazin, in asteptarea liftului, prin aprilie mai anu trecut, Robert era in plin proces de scos pampers-ul si, a observat ca si un caine face pipi..si arata pe unde.
Pipi e acelasi si la noi si la nemtii, asa cum la ei e tot Mama & papa cum la noi e mama & tata, nu cu denumirea Mutter/Vater

am plecat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor dupa cat timp ati dat 1 ou intreg la capsunei?Noi suntem la jumatate si parca mi pare pre mult 1 ou pentru el!Voi cum ati dat?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Doxinu, i-am dat in prima spt un sfert de galbenus(o zi galbenus, o zi carnita), a doua spt jumatate si a treia spt i-am dat galbenusul intreg. Mie nu mi se pare mult...

Mergi la inceput